Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Problema Contract SC - conventie civila

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
test_secure

test_secure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.02.2008
Buna...am si eu o problema:
   Am o societate comerciala SC-SRL (incerc sa nu dau detalii suplimentare daca nu sunt necesare). Ca si societate ma aprovizionez cu material de la diferiti furnizori.

   Recent am facut un contract cu un depozit pentru a fi clientul lor pe 1 an in urmatoarele conditii: eu, SC-SRL cumpar de la depozitul respectiv lunar in valoare de XYZ lei, iar ei imi vor livra in cont personal (nu al societatii), cont persoana fizica, (administrator SC) suma de 15.000 EUR. (contractul e inca in faza de semnaturi, aprobari)

   Problema consta in faptul urmator: contabilul societatii (expert contabil) mi-a spus ca asa ceva este ilegal, ca suma e prea mare si ca intra la categoria de frauda sau spalare de bani....chestii de genu asta; nu stiu ce sa cred, am mai facut contracte cu firme (tot sume asa mari) dar erau contractate doar pe SC-SRL, nu care implicau si pers. fizice precum cazul acesta.
  
   Ce as dori sa stiu este un sfat, doua, trei  :confuzzled: sa stiu daca intr-adevar este problematic contractul, daca trebuie refacut. De ce ar fi problema? Ce pot sa fac? Ce legi trateaza acest fapt? etc etc.
    
   Sunt confuz...please help!
   Multumesc anticipat!

#2
test_secure

test_secure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.02.2008
Am rezolvat problema...dar nu pot da detalii.

Topic closed!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate