Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Doamna Ghica Plaza (ex-Romfelt)

- - - - -
  • Please log in to reply
667 replies to this topic

#505
pinkpunkme

pinkpunkme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.01.2014
Am fost la Rose garden si parca mi-a placut mai mult,dar preturile mult mai mari,pereti din rigips in interior plus ca locuri de parcare la suprateran numai exista,si sa dai 8000 pe un loc de parcare..wow,nu.
Pozitia e realativ in regula (aproape de centru) insa nu stiu cat este de sigur noaptea sa mergi pe jos pe acolo,sau cu transportul in comun.
De ce nu te orientezi catre zona de nord?pipera,baneasa?sunt blocuri cam la acelasi pret si intr-adevar mai multa civilizatie..

#506
ionutbbb

ionutbbb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2014
Salut,
vreau sa stiu si eu pt o garsoniera ce cheltuieli la intretinere sunt vara si iarna in acest complex ???
merci

#507
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
Stiu ca acum complexul este locuit in proportie de 50%. Cat vine acum ( anul 2014 ) intretinerea pentru 2 sau 3 camere?

#508
11soricica

11soricica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.04.2014
Intretinerea la trei camere 1000-1200ron in luna de iarna (ianuarie 2014)
la doua camere sa ai 500ron prin februarie in buzunar(a fost si cald pt.februarie)
Intrebati oameni care stau si platesc nu agenti sau firmele care va spun ca nu depasesti 250ron
Apa calda apare in 10min ,termopanele mai bine le schimbi. Poate gasiti si lucruri bune dar eu cred ca de intretinere nu trece nimeni(te cam ingroapa)
Intrati in blocuri si vedeti datori de 5000-6000ron(Nu stiu ce se intipla pina la urma) NU CREDETI? INTERESATI-VA!

#509
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
11sorica locuiesti acolo? Daca da, la ce etaj si la cate camere? Eu m-am uitat la avizier si intretinerea la 3 camere era 7-8 mil pe luna Februarie pentru 3 camere. Am intrebat si doua persoane in zona si mi-au spus ca vara a venit intretinerea pentru doua camere 3 milioane. Ele erau foarte multumite de alegerea facuta. Termopanele de ce nu sunt bune?

Edited by lanton, 13 April 2014 - 20:54.


#510
11soricica

11soricica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.04.2014
Am spus maxim 1000-1200ron
700-800 in februarie era mai cald(mult mai cald)
daca comparam te costa dublu . (termopanele sunt cum sunt...fluiera) Acum eu nu spun sa nu cumperi... dar nici sa-ti rupi gitul
Sapa mai adinc! Apa are recirculare (trebuie sa agunga foarteee repede...) Dar sunt costuri pe care eu nu le inteleg. Succes!

#511
11soricica

11soricica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.04.2014
Vreau sa spun ce eu nu am stiut! ( citind pe aici am vazut comentari care aparent par rautacioase. Dar mare atentie!  Eu le dau acum DREPTATE)
   1-In cazul in care vrei sa cumperi un apartament in acest complex sa NU crezi agentul care-ti spune ca intretinerea este mica.(cheltuielile de consum ale tale sunt intradevar mici. DAR ATENTIE la cuvintul "MENTENANTA"
    sa incep:    Curent spatii comune
   curent complex( aprox 100ron- la 600 de apartamente =banuti "baietilor destepti" )
  intretinere ( 50 ron- la 600 de apartamente =banuti unui ''trepadus'')
  reparati( parca blocul se darima!)
  Paza(care pazeste ceva ce nu-i al tau. Daca intrebi nu cred ca are nevoie vreun proprietar de asa ceva
   gunoi- ca se sparg tomberoane!? Dar sa nu crezi ca ai curat pe  scara( bine ca la citi locatari sunt trebuie sa fie luna)
  IN TOTAL 250ron NU SUNT DELOC CHELTUIELILE TALE
   Nu sunt cheltuieli fixe! pot sa creasca! (niciodata dar NICIODATA nu ai sa vezi ca scad)
CENTRALA DE COMPLEX care ar trebui sa duduie (are o gramada de interventii de service)
TERMOPANELE praf! cei care vor sa aibe ceva bun le schimba (sau daca chiar nu poti sa le reglezi si nu ai alta posibilitate pui SCOCI pe unde bate vintu ca vecinul tau. daca chiar vrei sa stai iarna aici) Apa calda agunge greu (are spun recirculare dar astepti pe bani tai)
Eu respect pe toata lumea . SI investitori care au acest proiect dar si pe cei care vor sa cumpere.
Pentru cei ce au acest complex
Daca vreti sa vindeti remediati problemele(pentru ca sunt multi care isi bat joc si profita de pe urma voastra)
    Faceti ceva cu cei care cresc costurile la mentenata lui peste ! cu minciuni nu merge( cei care vad si sunt interesati fug si ramineti cu costurile pe care le aveti de dat la cei care profita
  Puteti sa aveti intretineri mai mici decit la blocurile ceausiste si voi nu puteti sa vindeti. Platiti si pierdeti miliarde pentru ca nu va uitati putin la ce se intimpla.
  Pentru cei ce vor sa cumpere
    Daca te indatorezi la banca pe 20-30 de ani nu fi TIMPIT (gindestete bine , sapa cit poti sa nu te nenorocesti)
    Nu ascultati ce spun nici macar eu aici.(intrebati de 1000 de ori ) Nu dati bani......! ca nu mai te cunoaste nimeni cind ai probleme
  Este valabil in orce complex.

#512
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Post11soricica, on 15 aprilie 2014 - 19:58, said:

Daca vreti sa vindeti remediati problemele(pentru ca sunt multi care isi bat joc si profita de pe urma voastra)
Faceti ceva cu cei care cresc costurile la mentenata lui peste ! cu minciuni nu merge( cei care vad si sunt interesati fug si ramineti cu costurile pe care le aveti de dat la cei care profita
Sa nu crezi ca "dezvoltatorul" caruia tu i te adresezi, este strain de jaful de care tu crezi ca se fac vinovati "cei care isi bat joc" de pe urma dezvoltatorului imobiliar.

Toate complexele rezidentiale noi sunt si un vehicul prin care dezvoltatorul imobiliar jefuieste cumparatorii, ulterior vanzarii de apartamente, prin administrarea murdara a complexelor.

Asta este schema generala a jafului (administrarea prin companiile clone ale dezvoltatorului, sau chiar direct de catre dezvoltator) si nu este cazul sa te mai iluzionezi ca altii "isi bat joc" de pe urma dezvoltatorului.

#513
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Buna ziua !

Sunt proaspat proprietar de apartament in acest complex.Posted Image

Inainte sa iau decizia de a cumpara aici am citit acest forum din scoarta in scoarta ,si am cerut desfasuratorul intretinerii pe ultimele luni , am vizionat peste 50 de apartamente in Bucuresti si acesta mi-a placut cel mai mult , desi intretinerea este un pic mai mare decat la un bloc vechi datorita mentenantei .
Sper ca am facut alegerea buna si sper ca pe majoritatea sa va si cunosc personal indata ce ma voi muta.

#514
mihai178

mihai178

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.02.2010
Mai bine nu te muta acum, mai asteapta 1-2 saptamani, sa se incalzeasca afara, deoarece caldura in complex este oprita din 24 martie.

#515
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

View Postmihai178, on 23 aprilie 2014 - 17:04, said:

Mai bine nu te muta acum, mai asteapta 1-2 saptamani, sa se incalzeasca afara, deoarece caldura in complex este oprita din 24 martie.


Posted Image Multumesc pentru sfat ,stiu ca este oprita caldura.era si cazul ,consider ca nu mai este necesar.
Am fost la apartament si in zilele ploioase si friguroase si temperatura din apartament era placuta ,
De mutat asa repede nu am cum sa o fac din pacate , mai intai trebuie mobilat apartamentul :)

#516
11soricica

11soricica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.04.2014

View Post_dafin_, on 15 aprilie 2014 - 22:01, said:

Sa nu crezi ca "dezvoltatorul" caruia tu i te adresezi, este strain de jaful de care tu crezi ca se fac vinovati "cei care isi bat joc" de pe urma dezvoltatorului imobiliar.

Toate complexele rezidentiale noi sunt si un vehicul prin care dezvoltatorul imobiliar jefuieste cumparatorii, ulterior vanzarii de apartamente, prin administrarea murdara a complexelor.

Asta este schema generala a jafului (administrarea prin companiile clone ale dezvoltatorului, sau chiar direct de catre dezvoltator) si nu este cazul sa te mai iluzionezi ca altii "isi bat joc" de pe urma dezvoltatorului.

Da . ! Aveti dreptate! Si nu ma supar daca imi raspundeati pe un ton mai dur. ( aveti dreptate si nu pot sa va contrazic) Daca ma inbat cu apa rece si nu are cine sa mai ma trezeasca? eu cred ca sunt pierdut.! (dar cred ca multi nu  va apreciaza gestul) Eu va multumesc! Cine are minte va intelege (si eu mai sper ca chiar nu-i greu)

View Postgia2014, on 23 aprilie 2014 - 17:18, said:



Posted Image Multumesc pentru sfat ,stiu ca este oprita caldura.era si cazul ,consider ca nu mai este necesar.
Am fost la apartament si in zilele ploioase si friguroase si temperatura din apartament era placuta ,
De mutat asa repede nu am cum sa o fac din pacate , mai intai trebuie mobilat apartamentul Posted Image

Sunteti proprietar ? Sau viitor Proprietar? Pentru cine lucrati? Sarut mina! multumesc!

#517
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

View Post11soricica, on 30 aprilie 2014 - 20:11, said:



Da . ! Aveti dreptate! Si nu ma supar daca imi raspundeati pe un ton mai dur. ( aveti dreptate si nu pot sa va contrazic) Daca ma inbat cu apa rece si nu are cine sa mai ma trezeasca? eu cred ca sunt pierdut.! (dar cred ca multi nu  va apreciaza gestul) Eu va multumesc! Cine are minte va intelege (si eu mai sper ca chiar nu-i greu)



Sunteti proprietar ? Sau viitor Proprietar? Pentru cine lucrati? Sarut mina! multumesc!


#518
Mutu30

Mutu30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2008
Buna ziua,
Pentru cine este interesat de costurile din complex, atasat gasiti listele de intretinere aferente lunii ianuarie 2014.
Deasemnea gasiti in worksheet-uri costurile totale pt administratie si paza si costul pt 1 mc apa rece, calda si caldura.
Multumesc

Attached Files



#519
popyroxy

popyroxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.05.2014
  • Buna! Vreau sa cumpar un apartament cu doua camere in blocul E. Stiti cumva daca este locuit acest bloc? Am vazut locatari in A si I, insa in E doar cateva lumini aprinse seara. Listele pe februarie le aveti? Multumesc!


#520
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

View Postpopyroxy, on 14 mai 2014 - 09:04, said:

  • Buna! Vreau sa cumpar un apartament cu doua camere in blocul E. Stiti cumva daca este locuit acest bloc? Am vazut locatari in A si I, insa in E doar cateva lumini aprinse seara. Listele pe februarie le aveti? Multumesc!

Buna.
Si eu am cumparat tot in blocul E :)
Inca nu m-am mutat , mai am de amenajat dar sper ca la inceputul lunii iunie sa ma mut .
Vecini sunt , m-am tot intalnit cu ei in lift :) .
Nu este atat de populat ca celelalte blocuri dar nici singuri in bloc nu suntem :).

#521
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013

Quote

Vecini sunt , m-am tot intalnit cu ei in lift :) .
Cred ca erau ceva fantome...in ianuarie, cand am fost eu la vizionare, era absolut gol blocul E, cam de 3 ani era asa...

#522
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

View PostWilberforce, on 19 mai 2014 - 00:15, said:


Cred ca erau ceva fantome...in ianuarie, cand am fost eu la vizionare, era absolut gol blocul E, cam de 3 ani era asa...

Da , probabil erau fantome .
Cert este ca suntem la mijlocul lui Mai , este frumos afara si chiar ieri se mutau inca o familie de fantome .
Cand nu iti place ceva gasesti tot timpul scuze .
Mie mi-a placut complexul de la inceput chiar daca stiu ca nu este foarte populat , in timp se rezolva si acest aspect . La etajul unde locuiesc / voi locui sunt 3 familii :)... Pentru mine e ok ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate