Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata
 De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...
 schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 

Doamna Ghica Plaza (ex-Romfelt)

- - - - -
  • Please log in to reply
667 replies to this topic

#523
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013

Quote

Mie mi-a placut complexul de la inceput chiar daca stiu ca nu este foarte populat , in timp se rezolva si acest aspect
Si mie mi-a placut complexul de la inceput, din 2009Posted Image , din pacate, in 4 ani de la finalizare, nu s-a mutat NICI O familie, nu s-a vandut nici un apartament in blocul E. Acum aflu ca s-au vandut vreo 4 apartamente din ianuarie pana acum, oho, de domeniul miracolului!!!Posted Image
Bonus la "miracolul" de mai sus, agenta "Luci" de la Romfelt, a descoperit Softpedia Forum.Posted Image
Niste poze, cu "fantomele vecine", plimbandu-se pe holurile blocului E, se poate, @gia2014, please??? Sau macar cu lista de la avizier, pe care sa apara altceva decat "romfelt...romfelt...romfelt....", de ex. Popescu, Ionescu, etc?

#524
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

 Wilberforce, on 19 mai 2014 - 22:06, said:


Si mie mi-a placut complexul de la inceput, din 2009Posted Image , din pacate, in 4 ani de la finalizare, nu s-a mutat NICI O familie, nu s-a vandut nici un apartament in blocul E. Acum aflu ca s-au vandut vreo 4 apartamente din ianuarie pana acum, oho, de domeniul miracolului!!!Posted Image
Bonus la "miracolul" de mai sus, agenta "Luci" de la Romfelt, a descoperit Softpedia Forum.Posted Image
Niste poze, cu "fantomele vecine", plimbandu-se pe holurile blocului E, se poate, @gia2014, please??? Sau macar cu lista de la avizier, pe care sa apara altceva decat "romfelt...romfelt...romfelt....", de ex. Popescu, Ionescu, etc?

Nu inteleg de ce atata rautate?
In curand ma voi muta in apartamentul meu din blocul E , in care chiar locuiesc si altii , proprietari sau chiriasi ...
Nu inteleg, care e problema ta? Locuiesti acolo si te bucura atat de mult ca din pacate nu s-a populat in totalitate de 100 % complexul ? Daca da, de ce ?
Sau mai degraba esti un carcotas care isi doreste sa locuiasca intr.un complex destul de ok aproape de centru dar care din pacate s-a pricopsit cu un apartament la Cucuia Macaii ( Popesti -Leordeni , Militari , Cosmopolis etc ) .

Eu sunt f incantata de achizitia facuta , e un bloc curat , un apartament luminos si chiar am vecini , proprietari sau chiriasi aici conteaza mai putini .

6 luni am studiat toate ofertele , cu mii de vizionari si peste tot am gasit invidiosi / carcotasi / nemultumiti care si.au dat cu parerea degeaba .

Daca nu sunte.ti incantati de acest complex , ok , nu e nici o problema pentru nimeni ... Dar asta nu inseamna ca persoanele carora le.a placut aici si au decis sa cumpere , sunt angajati care "lauda " complexul , ci pur si simplu sunt oameni care si-au indeplinit o dorinta si pentru care detalii ca " vecinii fantoma " au contat mai putin pe langa sentimentul de fericire simtit ;)

Nu inteleg de ce atata rautate?
In curand ma voi muta in apartamentul meu din blocul E , in care chiar locuiesc si altii , proprietari sau chiriasi ...
Nu inteleg, care e problema ta? Locuiesti acolo si te bucura atat de mult ca din pacate nu s-a populat in totalitate de 100 % complexul ? Daca da, de ce ?
Sau mai degraba esti un carcotas care isi doreste sa locuiasca intr.un complex destul de ok aproape de centru dar care din pacate s-a pricopsit cu un apartament la Cucuia Macaii ( Popesti -Leordeni , Militari , Cosmopolis etc ) .

Eu sunt f incantata de achizitia facuta , e un bloc curat , un apartament luminos si chiar am vecini , proprietari sau chiriasi aici conteaza mai putini .

6 luni am studiat toate ofertele , cu mii de vizionari si peste tot am gasit invidiosi / carcotasi / nemultumiti care si.au dat cu parerea degeaba .

Daca nu sunte.ti incantati de acest complex , ok , nu e nici o problema pentru nimeni ... Dar asta nu inseamna ca persoanele carora le.a placut aici si au decis sa cumpere , sunt angajati care "lauda " complexul , ci pur si simplu sunt oameni care si-au indeplinit o dorinta si pentru care detalii ca " vecinii fantoma " au contat mai putin pe langa sentimentul de fericire simtit ;)

#525
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
Si eu o sa ma mut in august sau septembrie in blocul G. Complexul mi se pare un compromis excelent intre pret, suprafata apartament si locatie. Intretinerea este ok. Un pic mai mare decat la un bloc vechi ( 100 - 300 lei, in functie de nr persoane si suprafata ). Cresterea este data de paza, mentanta si iluminat, pe care la un bloc vechi nu le platesti.

#526
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Poate nu toata lumea doreste sa arunce 60-70 mii euro pe doua camere la care se mai adauga tot felul de taxe de mentenanta plus balamucul care se face in fiecare dimineata si seara in zona aceea.Si daca tot ai o problema cu cei care au la periferie,situatia ar fi asa:plecam amandoi in acelasi timp din casa,eu din Popesti de langa metrou si tu din Romfelt,la 8 dimineata si iti garantez ca ajung in Piata Unirii inaintea ta care stai in Bucuresti.Am vazut si eu acel complex si am preferat cu 60000 euro sa am trei camere de aproape 90m2 utili,la 5 minute de metrou,la iesirea din oras decat sa dau aceeasi bani pe doua camere la voi si sa depind de masina sau sa stau inghesuit in 143 dimineata.cu diferenta mare de bani pe care as fi dat-o in Romfelt,am preferat sa fac altceva.Prin urmare,sunt multi care nu isi permit sa cumpere acolo,dar sunt si destui care prefera sa nu arunce aiurea cu banii in ceva ce nu merita sau este supraevaluat.

#527
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Eu am cronometrat pe ceas cat fac din Popesti pana la Unirii: fix 17 de minute cu metroul (cu tot cu asteptatul metroului), la care se adauga 5 minute de mers pe jos. O fi bine? Posted Image

Edited by patty1, 20 May 2014 - 08:30.


#528
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
Pe mine ma intereseaza sa fiu aproape de zona de nord ( Pipera ). Un apartament nu il cumperi doar in functie de pret. Pentru mine era foarte important sa imi iau ceva in zona de nord, cat de cat in oras. 100 mp utili la 75 000 EUR ( TVA inclus ) este o oferta foarte buna din punctul meu de vedere. Daca pe tine te intereseaza sa ajungi repede la Unirea, atunci Popesti-Leordeni, langa metrou este o zona foarte buna.

#529
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Nu, eu lucrez in zona Piata Victoria. Inainte am lucrat in Pipera, aproape de metrou.
M-a interesat sa am acces rapid la metrou (linia albastra). Pana la Victoriei fac maximum 25 minute.

 lanton, on 20 mai 2014 - 08:46, said:

Pe mine ma intereseaza sa fiu aproape de zona de nord ( Pipera ). Un apartament nu il cumperi doar in functie de pret. Pentru mine era foarte important sa imi iau ceva in zona de nord, cat de cat in oras. 100 mp utili la 75 000 EUR ( TVA inclus ) este o oferta foarte buna din punctul meu de vedere. Daca pe tine te intereseaza sa ajungi repede la Unirea, atunci Popesti-Leordeni, langa metrou este o zona foarte buna.

Acesti 100 mp utili includ si balcoanele?

#530
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ciudat.Eu cand am fost acolo apartamentul de doua camere avea 59utili.ma indoiesc ca exista apartament de doua camere,100 mp utili.

#531
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
http://www.doamnaghi...mente-2-camere/

Detalii apartamente 2 camere:
Su: 52,04 mp
Sc: 64,93 mp
Suprafata balcon: 12.86 mp
Spatii commune: 15.08 mp
Preturi de la 57.674 euro+TVA

#532
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
85mp interior + 15mp balcon. Apartamentul este de 3 camere. Ce imi arati tu sunt apartamente pusa la vanzare de investitor (AlphaBank). Eu l-am cumparat de la dezvoltator ( Mota ). La AlphaBank apartamente sunt cu 10-15% mai scumpe. Ei nu vor sa le vanda ieftin, ei vor sa faca bani. Ce vezi pe site ca apartamente libere sunt cele de la AlphaBank

Edited by lanton, 20 May 2014 - 09:05.


#533
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Suprafata utila este cea fara balcoane si fara spatii comune!

#534
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

 Groh, on 20 mai 2014 - 08:10, said:

Poate nu toata lumea doreste sa arunce 60-70 mii euro pe doua camere la care se mai adauga tot felul de taxe de mentenanta plus balamucul care se face in fiecare dimineata si seara in zona aceea.Si daca tot ai o problema cu cei care au la periferie,situatia ar fi asa:plecam amandoi in acelasi timp din casa,eu din Popesti de langa metrou si tu din Romfelt,la 8 dimineata si iti garantez ca ajung in Piata Unirii inaintea ta care stai in Bucuresti.Am vazut si eu acel complex si am preferat cu 60000 euro sa am trei camere de aproape 90m2 utili,la 5 minute de metrou,la iesirea din oras decat sa dau aceeasi bani pe doua camere la voi si sa depind de masina sau sa stau inghesuit in 143 dimineata.cu diferenta mare de bani pe care as fi dat-o in Romfelt,am preferat sa fac altceva.Prin urmare,sunt multi care nu isi permit sa cumpere acolo,dar sunt si destui care prefera sa nu arunce aiurea cu banii in ceva ce nu merita sau este supraevaluat.


Din fericire eu fac 5 minute cu masina pana la locul de munca indifferent de trafic , acesta fiind si unul din motivele pentru care am ales acest complex .
Am ales in oras luand in calcul si faptul ca atunci cand raman fara oua sa merg la magazinul de la colt ,in loc sa ma urc in masina si sa conduc  pana la cel mai apropiat supermarket pentru a le achizitiona :).
Pana la urma fiecare alege ceea ce isi doreste , oferte sunt pentru toata lumea , norocul nostru ca reusim intr-un fel sau altul sa avem posibilitatea achizitionarii unei proprietati , restul sunt detalii  :) .

 lanton, on 20 mai 2014 - 08:04, said:

Si eu o sa ma mut in august sau septembrie in blocul G. Complexul mi se pare un compromis excelent intre pret, suprafata apartament si locatie. Intretinerea este ok. Un pic mai mare decat la un bloc vechi ( 100 - 300 lei, in functie de nr persoane si suprafata ). Cresterea este data de paza, mentanta si iluminat, pe care la un bloc vechi nu le platesti.


Ma bucur ca suntem din ce in ce mai multi in acest complex , sper sa se populeze la capacitatea maxima cat mai repede . :)

#535
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
@patty1 : 85mp spatiu util la interior ( fara spatii comune ) + 15 mp balcon

Edited by lanton, 20 May 2014 - 09:51.


#536
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Pretul este ok! Dar nu inteleg de ce ar cumpara unii prin Alpha Bank si nu direct de la dezvoltator in conditiile astea!
Este totusi o diferenta semnificativa de pret!

#537
lanton

lanton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.04.2014
Pentru ca Alpha Bank detine majoritate apartamentelor. Dezvoltatorul are putine si sunt la etajele superioare.

#538
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Pretul nu e deloc OK, fiindca vad ca modelul F2 de apartament nu e decomandat, livingul e totodata si hol, iar la alte modele livingul e totodata si bucatarie.Singurul avantaj, terasa maricica...la 60k euro se gasesc si apartamente de 2 camere perfect decomandate, bucatarie inchisa, si mai ales, fara taxe de mentenanta care depasesc 100 lei/luna. Locatia complexului nu e chiar rea, poate in viitor se va adauga si alt mijloc de transport pe langa 143, iar aspectul exterior al complexului e f.f. modern si de bun gust.
N-am nimic cu tine @gia 2014, daca e adevarat ca ai cumparat acolo, si nu esti agentutza aia aiurita care m-a dus pe mine la vizionarePosted Image,iti doresc sa te bucuri de casuta ta, si sa fie cat mai bine.

#539
gia2014

gia2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014

 Wilberforce, on 23 mai 2014 - 23:00, said:

Pretul nu e deloc OK, fiindca vad ca modelul F2 de apartament nu e decomandat, livingul e totodata si hol, iar la alte modele livingul e totodata si bucatarie.Singurul avantaj, terasa maricica...la 60k euro se gasesc si apartamente de 2 camere perfect decomandate, bucatarie inchisa, si mai ales, fara taxe de mentenanta care depasesc 100 lei/luna. Locatia complexului nu e chiar rea, poate in viitor se va adauga si alt mijloc de transport pe langa 143, iar aspectul exterior al complexului e f.f. modern si de bun gust.
N-am nimic cu tine @gia 2014, daca e adevarat ca ai cumparat acolo, si nu esti agentutza aia aiurita care m-a dus pe mine la vizionarePosted Image,iti doresc sa te bucuri de casuta ta, si sa fie cat mai bine.

 Wilberforce, on 23 mai 2014 - 23:00, said:

Pretul nu e deloc OK, fiindca vad ca modelul F2 de apartament nu e decomandat, livingul e totodata si hol, iar la alte modele livingul e totodata si bucatarie.Singurul avantaj, terasa maricica...la 60k euro se gasesc si apartamente de 2 camere perfect decomandate, bucatarie inchisa, si mai ales, fara taxe de mentenanta care depasesc 100 lei/luna. Locatia complexului nu e chiar rea, poate in viitor se va adauga si alt mijloc de transport pe langa 143, iar aspectul exterior al complexului e f.f. modern si de bun gust.
N-am nimic cu tine @gia 2014, daca e adevarat ca ai cumparat acolo, si nu esti agentutza aia aiurita care m-a dus pe mine la vizionarePosted Image,iti doresc sa te bucuri de casuta ta, si sa fie cat mai bine.

:)
Nu sunt nici o agenta , sunt viitor locatar .
Eu am cumparat apart de la plenum si am dat cu mult mai putin decat apar pe site preturile .
2 camere , decomandat ... Consider ca am gasit cea mai buna oferta , calitate / pret in conditiile in care am vizionat vreo 50 apart in Buc .
Sunt f multumita de alegerea facuta si referitor la taxele de mentenanta , nu am ce face , ma conformez :)....

#540
andrageorgia

andrageorgia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.05.2014

 gia2014, on 23 mai 2014 - 23:14, said:

Posted Image
Nu sunt nici o agenta , sunt viitor locatar .
Eu am cumparat apart de la plenum si am dat cu mult mai putin decat apar pe site preturile .
2 camere , decomandat ... Consider ca am gasit cea mai buna oferta , calitate / pret in conditiile in care am vizionat vreo 50 apart in Buc .
Sunt f multumita de alegerea facuta si referitor la taxele de mentenanta , nu am ce face , ma conformez Posted Image....

De la plenum???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate