Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Ce numar este asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Lucrand in media, am intrat in posesia catorva numere de telefon ale hypermarketurilor de pe la noi... Real, Kaufland, Careefour....
Am fost uimit sa vad ca folosesc o numerotatie ciudata pentru liniile lor cu exteriorul...
Astfel de la ei primesc apeluri cu numere de genul.....
03725 XXX XXX sau
03745 XXX XXX unde x este orice numar intre 0 si 9... I-am intrebat cum de au asemenea numar si mi-au spus ca habar n-au ca e de la centru...... 3-ul ala e ciudat acolo.
Are cineva idee cum e posibil asa ceva?

Edited by a21alex, 02 February 2008 - 17:54.


#2
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 a21alex, on Feb 2 2008, 17:53, said:

Lucrand in media, am intrat in posesia catorva numere de telefon ale hypermarketurilor de pe la noi... Real, Kaufland, Careefour....
Am fost uimit sa vad ca folosesc o numerotatie ciudata pentru liniile lor cu exteriorul...
Astfel de la ei primesc apeluri cu numere de genul.....
03725 XXX XXX sau
03745 XXX XXX unde x este orice numar intre 0 si 9... I-am intrebat cum de au asemenea numar si mi-au spus ca habar n-au ca e de la centru...... 3-ul ala e ciudat acolo.
Are cineva idee cum e posibil asa ceva?

E nr de Vodafone Acasa si Orange HomePack in varianta Business. Toti cei care aveau centrale cu nr de mobil au fost trecuti pe aceasta clasa, pentru ca au tarife mai mici in reteaua respectiva.

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Ma gandeam la asa ceva dar nu eram sigur. Mersi!

#4
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
asa ma tatonau unii din alte retele cu vodafon home si credeam ca e din afara si ii luam in engleza :lol: demente numere nene!

#5
ailioiu

ailioiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.12.2003
Salutare,

Ma poate ajuta cineva sa aflu cine este operatorul care are numar de telefon cu 0316?

De exemplu numerele de telefon de la CASMB (http://www.casmb.ro/...&directia=toate). Am incercat sa sun din toate retelele posibile, nintotdeauna am primit raspuns ca numarul nu este alocat. Oricare numar din cele de acolo.

Nu este RCS.

Multumesc

#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://www.anrc.ro/

cred ca aici trebuie sa cauti

#7
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
mai exact aici. http://www.anrc.ro/D...aspx?tabid=1507
ps: o sa ai de rascolit :D

#8
idiot_allergy

idiot_allergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 14.03.2008

 a21alex, on Feb 2 2008, 17:53, said:

Lucrand in media, am intrat in posesia catorva numere de telefon ale hypermarketurilor de pe la noi... Real, Kaufland, Careefour....
Am fost uimit sa vad ca folosesc o numerotatie ciudata pentru liniile lor cu exteriorul...
Astfel de la ei primesc apeluri cu numere de genul.....
03725 XXX XXX sau
03745 XXX XXX unde x este orice numar intre 0 si 9... I-am intrebat cum de au asemenea numar si mi-au spus ca habar n-au ca e de la centru...... 3-ul ala e ciudat acolo.
Are cineva idee cum e posibil asa ceva?

ha, chiar ieri am vazut un astfel de numar, atata am ras ca sunt inversate cifrele in loc de 073...... :) ca sa vezi cat greseam si cum in fiecare zi mai afli cate ceva ;)

#9
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
si raiffeisenul are aceleasi numere de telefon! tot cu o372.... m-am obisnuit cu ele! :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate