Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Centrale telefonice manuale - a mai văzut cineva așa ceva funcționând în ultima vreme?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Esti sigur ? Poate o vizita prin Coreea de Nord sau Africa si sigur gasesti ceea ce cauti si pentru cativa dolari, cel putin in Africa, vei putea face pe telefonistul o luna intreaga :D

#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,664
  • Înscris: 13.06.2004
Mă refeream în România :)

#21
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Scuze de off topic. Viata a facut sa ajung seful unei centrale telefonice care era deja digitala..
Asa ca stiu cate ceva despre cum isi castiga painea telefonistele.
Crede-ma, jur ca nu e deloc usoara..Suna tot felul de ..., fa, da-mi cu cutare, dar repede, ca ma grabesc...nici tu buna ziua, nici va rog,..
Da CE PUII MEI TE MOKAIESTI pana sa imi raspunzi, bagami-as .. pai ma gandeam la ce interior o fi, ca dvoastra nu mi ati zis decat numele si prenumele si "fabrica" e mare..
Saraca, era singura, ca asa era tura, dar sunau multi, asa ca normal apelul a fost parcat intr-o coada de asteptare coform principiului primul venit primul servit..
Ca sa nu va mai zic cati mi-au zis ca vin la mine sa ma calce in picioare pt ca nu stiam interiorul unde era ...fetita lui, altfel o mare cu  ..pardon, mu   ...aa nimeni, ca m-am intersat si mi s-a zis cum s-a angajat.. in genunchi...
Si pana cand am intrebat-o pe telefonista care e interiorul a astepta musiu cateva secunde ...
Dar a avut timp ca dupa ce a vorbit sa revina si sa ma ..morti matii, etc..
Pacat nu nu aveam cum sa il identific, desi practic legea nu m-ar fi aparat...Si daca ii ziceam si eu ceva poate ma inregistra.. Si atunci stiu cine o incurca, adica eu.....
Asa ca intelegi rapid de ce capitalisti aia de americani care exploateaza oamenii la sange au stabilt programul telefonistelor la doar 6 ore..
Si eu am stat la masa aia doar perioade scurte, la un varf de trafic, nu zilnic...

Altfel, ma mai si amuzam ca unii spuneau din reflex "sarut mana dna", eu "alo, buna ziua/seara, suntem..." ala "aoleu, sunteti barbat, si eu nu spun sarut mana decat dnelor si preotului", hi, hi...
Jur ca de aia cand sun la o centrala telefonica astept sa vad cine imi raspunde, ca sa imi adaptez adresarea..

Asa ca, crede-ma, nu e deloc placut sa tot repeti la infinit buna dimineta/ziua/seara, suntem fabrica cutare, cum va putem ajuta, si pe un ton placut, ca omul care suna nu stie ca mama ta cu Alzheimer a cazut din pat si a stat toata noaptea acolo, etc, etc..

Pe paginile cu discutiile despre opera am povestit o intamplare cu o mare artista dar mai ales o mare doamna, care cand a cerut sa vorbesca cu cineva, a inceputul cu frumoasa dar prea putin folosita formula, "dna, rog sa ma ajutati, o caut pe ...si nu stiu unde o pot gasi, apelez la bunavointa dvoastra sa ...".
Avand urechea formata a auzit ca centralista asculta muzica de opera la radio. Apoi a fost si mai socata cand i s-a zis, sigur ca da, dna Niculescu, va directionez acolo imediat...
Dupa ce a vorbit cu cine avea treaba a revenit si i-a oferit 2 bilete, evident din cele mai bune, la un spectacol de gala pe care il organiza..
Sunt convins ca stia ca telefonista din lefa ei leafa ei nu si-ar fi permis niciodata...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate