Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Rulouri exterioare

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
804 replies to this topic

#541
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007

View Postnem3dim3, on 02 iunie 2020 - 20:23, said:

Salut Digix,

Mulțumesc mult pentru interes, firma mea are sediul în sectorul 6. Fac o ofertă și o trimit pe PM.

#542
belemistul

belemistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 03.06.2020

View Postgomez99, on 17 ianuarie 2008 - 15:00, said:

poti sa spui de care? a
ale mele sunt din lumn captusite cu pluta.
excelente, atat vara cat si iarna.

#543
gabip30

gabip30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.05.2009
Salut Digix,

M-ar interesa si pe mine o oferta pentru 3 rulouri exterioare de aluminiu albe cu actionare manuala

1- H 1200mm x l 1440mm
2- H 1200mm x l 1550mm
3- H 1200mm x l 2300mm

Separat plase de tantari pentru balcon:
1- H 1340mm x l 680mm
2- H 1340mm x l 710mm
3- H 1340mm x l 710mm

Bucatarie din 2 bucati cu deschiderea la jumatate spre exterior precum ferestrele:
1- H 1090mm x | 990mm

Baie:
1- H 430mm x | 230mm

Cu montaj inclus in Sector 6
Multumesc frumos

#544
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Mulțumesc pentru interes, fac o ofertă.

#545
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 31.07.2006
Salut Digix,

M-ar interesa si pe mine o oferta pentru 3 rulouri exterioare. Nu ma pricep deloc la rulouri. Exista un model anume care sa izoleze atat termic cat si fonic? Apartamentul este situat la bulevard (2 camere spre bulevard, una pe spate).

- sa fie de aluminiu
- culoarea alb
- actionare manuala
- plasa de tantari incadrata in interior cu frana

1- H 1080mm x l 2300mm (2 geamuri cu plasa tantari 9500mm x 670mm fiecare)
2- H 1020mm x l 2780mm (1 geam cu plasa tantari 1330mm x 880mm)
3- H 1080mm x l 1740mm (2 geamuri cu plasa tantari 960mm x 470mm fiecare)

Cu montaj inclus in Sector 4, etaj 1 (se poate monta de pe exterior).

Multumesc frumos !

#546
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Salut! Mulțumesc pentru interes, Fac o ofertă.

#547
Mirceadumitru87

Mirceadumitru87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2019
Salut Digix,

As dori si eu o oferta pentru 2 ruloruri cu actionare manuala cu plase incluse (un geam este fix).
Dimensiunile sunt:

1: l 1750, H 1230
2: l 1750, H 1320

Montaj in sectorul 4, Bucuresti

Multumesc

#548
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Salut! Mulțumesc pentru interes. Trimit pe PM.

#549
andreibp

andreibp

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.08.2020
Buna ziua,

Revin cu o intrebare care a mai fost pusa dar nu au fost suficiente raspunsuri: pentru rulourile cu actionare manuala cu snur, se formeaza curent prin gaura data pentru a trece acel snur?

Intreb pentru ca as avea multe geamuri la care as vrea sa pun rulouri si ar fi neplacut sa am tamplarie facuta ciur...


Multumesc in avans pentru raspunsuri, mai ales de la cei care deja si-au montat.

#550
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020

View Postandreibp, on 20 august 2020 - 18:55, said:

Buna ziua,

Revin cu o intrebare care a mai fost pusa dar nu au fost suficiente raspunsuri: pentru rulourile cu actionare manuala cu snur, se formeaza curent prin gaura data pentru a trece acel snur?

Intreb pentru ca as avea multe geamuri la care as vrea sa pun rulouri si ar fi neplacut sa am tamplarie facuta ciur...


Multumesc in avans pentru raspunsuri, mai ales de la cei care deja si-au montat.
ideal ar fi electric,manual trebuie găurită timplaria inclusiv prin armatura,gaura trebuie gindita în așa fel încît să nu agate șnurul,gaura se astupa pe partea din spate cu ruloul iar în casă vine un căpăcel cu rola,un pic de aer vine🤫,dar gindestete că ai și microventilatie gratuita😁

#551
andreibp

andreibp

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.08.2020

View PostTimplarualin, on 20 august 2020 - 20:09, said:

ideal ar fi electric,manual trebuie găurită timplaria inclusiv prin armatura,gaura trebuie gindita în așa fel încît să nu agate șnurul,gaura se astupa pe partea din spate cu ruloul iar în casă vine un căpăcel cu rola,un pic de aer vine��,dar gindestete că ai și microventilatie gratuita��

Multumesc de raspuns! Exista o asa mare diferenta la cele electrice avand in vedere ca acelea vor avea nevoie de alimentarea. In cazul meu cu termpan integrade de sus pana jos, banuiesc ca tot prin tamplarie trebuie trecut cablul si va trebuie cate un cablu pentru fiecare rulou/motor (scuze pentru intrebarile poate stupide dar sunt novice in domeniu).

#552
andreibp

andreibp

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.08.2020
In paralel revin si cu o intrebare legata de producatori: stie cineva cat de calitative sunt rulourile de la MCA Group (https://www.mcagrup.ro/)?

Multumesc

#553
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020

View Postandreibp, on 23 august 2020 - 18:40, said:



Multumesc de raspuns! Exista o asa mare diferenta la cele electrice avand in vedere ca acelea vor avea nevoie de alimentarea. In cazul meu cu termpan integrade de sus pana jos, banuiesc ca tot prin tamplarie trebuie trecut cablul si va trebuie cate un cablu pentru fiecare rulou/motor (scuze pentru intrebarile poate stupide dar sunt novice in domeniu).
depinde,se poate și fără să găurești timplaria

#554
chareth_cutestory

chareth_cutestory

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.05.2018

View Postandreibp, on 23 august 2020 - 19:02, said:

In paralel revin si cu o intrebare legata de producatori: stie cineva cat de calitative sunt rulourile de la MCA Group (https://www.mcagrup.ro/)?

Multumesc
Am cumparat eu de la MCA Group rulouri cu motor electric si telecomanda. Ei se lauda ca sunt producatori locali, dar au venit niste rulouri made in Poland - brandul Aluprof. Deci nu m-am luminat daca sunt producatori sau doar importa.
Probleme intalnite:
1) Nu era reglata cum trebuie cursa ruloului (operatiune care se face in fabrica in functie de inaltimea geamului pe care se va monta ruloul). Asa ca montatorul a trebuit sa se catere pe pervaz si sa tot incerce sa il regleze. Glaful de la geam a fost facut praf in urma aceste operatiuni. Cere sa verifici cursa ruloului (daca se inchide/deschide complet) inainte de montaj.
2) una dintre benzile prin care motorul actioneaza ruloul s-a rupt/desfacut (au ramas doua benzi din 3). Montatorul nu a resuit se remedieze problema (trebuia dat jos ruloul de pe geam). Nu l-am mai dat jos fiind un rulou de mici dimensiuni, ar trebui sa fie suficiente cele doua benzi ramase.
In afara de astea doua probleme functioneaza ok, nu am avut probleme. Umbra fac, raspund la comenzi.

#555
vancea2

vancea2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.09.2011
Buna,

De curand am montat si eu geamuri noi Salamander BluEVOLUTION SL92 iar ulterior au ajuns si rulourile de aluminiu care ar fi trebuit sa fie aceeasi culoare si insertii : NUC .

Este normal ca sina de ghidaj sa fie cu o nuanta mai inchisa decat tamplaria si lamele ? ... (am primit explicatia de la montator ca ar fi vb de diferentele date de vopsirea sinelor in camp electrostatic)
Are careva sau a montat careva jaluzele de aluminiu pe nuc ? Sunt diferente intre tamplarie si sinele de ghidaj ?

Merci

#556
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020

View Postvancea2, on 03 septembrie 2020 - 10:16, said:

Buna,

De curand am montat si eu geamuri noi Salamander BluEVOLUTION SL92 iar ulterior au ajuns si rulourile de aluminiu care ar fi trebuit sa fie aceeasi culoare si insertii : NUC .

Este normal ca sina de ghidaj sa fie cu o nuanta mai inchisa decat tamplaria si lamele ? ... (am primit explicatia de la montator ca ar fi vb de diferentele date de vopsirea sinelor in camp electrostatic)
Are careva sau a montat careva jaluzele de aluminiu pe nuc ? Sunt diferente intre tamplarie si sinele de ghidaj ?

Merci
trebuie ținut minte că profilele de PVC Sint infoliate iar ghidajele Sint vopsite,e normal să apară diferențe de culoare( fie vorba intre noi apar diferențe și la profile infoliate loturi diferite)

#557
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
E normal. Se întâmplă să apară diferențe și între loturi ale aceluiași producător.

#558
Zolly2002

Zolly2002

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.01.2017
Salut, mi sa facut oferta de rolete de aluminiu culoare nussbaum (care cred ca sunt infoliate) cu motoare Simu T5. Puteti sa imi spuneti ceva pareri?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate