Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

DVD cu filme ieftine

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Da, e adevarat, mai bine cumperi un film scump, dar bun, decat 5 junk-uri, iti dau perfecta dreptate. In ce priveste inserturile din ziare, nu sunt insa prea convins. Unele filme - sau chiar colectii de filme - chiar merita sa fie cumparate, pretul este in mod evident extrem de avantajos (sigur, depinde, repet, de gust). Problema e doar aceea ca aceste DVD-uri nu au o calitate foarte buna, din pacate. Nu neaparat in sensul ca au carcasa facuta prost sau ca le lipsesc meniurile complexe si capitolele bonus (pana la urma, e normal ca la pretul ala sa nu mai ai decat filmul si subtitrarea si nimic altceva). Ma refer la faptul ca unele "DVD-uri" nu au filme la calitate DVD, ci Rip-uri facute R5, la o calitate mai mult decat indoielnica. Dar si aici, repet, NUMAI UNELE DINTRE ELE. Poti prinde filme foarte bune si in inserturi.

In ce priveste ziarul in sine care, practic, "ti se baga pe gat", nu stiu ce sa zic. Nu zic ca nu ai dreptate si aici, dar eu chiar n-o vad ca pe o problema mare. Eu oricum cumpar presa zilnic (sau aproape zilnic) - ziarele de sport +1-2 titluri din presa centrala. Cand am cumparat ziarele pentru inserturi, si nu pentru ca acelea sunt ziarele pe care le cumpar de obicei (de exemplu, mai demult - Jurnalul National pentru "Dansand cu lupii", "Chicago" si "Pianistul", Romania Libera pentru "Vertigo", "Psycho", ma rog, seria de filme a lui Hitchcock si, mai recent, Adevarul pentru Boxset-urile de filme de aventuri+istorice din filmografia lui Sergiu Nicolaescu - ma rog, nostalgia copilariei :)), nu am considerat ca ziarul (care oricum nu ajunge la mai mult de 1 RON) mi s-a bagat pe gat. L-am citit, cum citesc presa centrala de obicei (eu prefer "Evenimentul Zilei" drept cotidian de informare). E drept ca in alte conditii nu as fi cumparat ziarele alea, dar nu pot sa spun ca am curatat direct cartofi pe ele. Se pot citi, nu-s ziare chiar atat de proaste. Tabloidele, ziarele de scandal si alte genuri de maculatura nu prea au inserturi cu DVD-uri, isi fac tiraj pe munca paparazzi-lor si a articolelor de "scursura". La 8-9 RON pretul unui ziar+DVD, ziarul e maximum 1 RON si isi are utilitatea lui, pana la urma iesi chiar mai ieftin decat daca ai fi cumparat DVD-ul ala din Carrefour.

Edited by KoShiMin, 27 August 2008 - 12:26.


#74
silviucristea

silviucristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.06.2006
Grija la dvd-urile cumparate de la diverta (www.dol.ro)!

Am primit trei dvd-uri dintre care un dvd desigilat iar cand am verificat dvd-ul era pur si simplu o copie pe un suport printabil (adica era printat la fel ca cel original iar suportul era albastru si nu argintiu). Dvd-ul este si foarte zgariat.

Nu vreau sa acuz direct diverta dar sigur acolo cineva isi face o colectie de filme originale dar pe care nu prea binevoieste sa le si plateasca.
Eu i-am instiintat si sper sa se rezolve fara ca eu sa platesc ceva in plus.

Pe site-ul lor sunt reduceri destul de mari in perioada asta, doar ca, verificati fiecare dvd in parte!

(da, topic-ul e vechi, informatia este noua)

Edited by silviucristea, 25 April 2016 - 11:31.


#75
silviucristea

silviucristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.06.2006
Am primit DVD-ul de la diverta, de aceasta data frumos sigilat si cu eticheta pe plasticul exterior.
Am deschis sa vad daca acum este in regula, ce credeti? Cutia goala! :(
Am reclamat si acest lucru iar doamna cu care am vorbit parea amabila si s-a oferit sa-l verifice personal inainte de a mi-l trimite.

In continuare... nu-i acuz pe ei ca si firma dar aveti grija.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate