Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

DVD cu filme ieftine

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008
Salutare! M-am gandit sa vorbim pe acest topic despre filmele ieftine achizitionate de voi pe dvd. Unde se gasesc ele, unde sunt promotii si despre ce titluri este vorba. De exemplu eu am luat cateva dvd-uri rulate la inchiriere de la Diverta, la pretul de 4,89 LEI. Am luat tiluri ca: Elektra, Ocean's Twelve, Polar Express, Shrek 2 etc. Filmele le-am gasit in Plaza Romania. Daca aveti alte locatii, nu ezitati.

#2
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007
Aici este o oferta "de nerefuzat" la doua capodopere, si anume: Dansand cu lupii si Chicago la numai 5 ron bucata!!! de retinut ca ambele au fost premiate cu Oscar pentru cel mai bun film!

#3
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007

 eddie91tm, on Jan 14 2008, 23:59, said:

Aici este o oferta "de nerefuzat" la doua capodopere, si anume: Dansand cu lupii si Chicago la numai 5 ron bucata!!! de retinut ca ambele au fost premiate cu Oscar pentru cel mai bun film!

Intr-adevar sunt filme bune. E o idee. Si eu am cumparat filme originale rulate la inchiriere, calitatea lor fiind identica cu a celor noi. Tot din Plaza in acum vreo 2 sapt am luat: Copoi de Hoolywood, Shrek 3, Piratii din Caraibe 2.

#4
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008
Haideti mai. Voi nu cumparati dvd-uri cu filme?

#5
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004

 ringin4u, on Jan 17 2008, 10:56, said:

Haideti mai. Voi nu cumparati dvd-uri cu filme?

nu. am peste 1000 dar nu cumpar. nu cred ca am cumparat un film pe dvd in viata mea

#6
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Ca veni vorba de filme ieftine si bune: astazi am cumparat Vertigo (la pachet in Romania Libera), la pretul de 7,9 lei. Miercurea asta care vine, in Evenimentul Zilei va fi The Trial/Procesul (pretul va fi de 6 lei, daca nu ma insel). Pentru ca ma pasioneaza documentarele, urmaresc si Jurnalul National de Joi si revista "Descopera" (aceasta din urma mai scumpa putin, ce-i drept) pentru DVD-urile incluse cu documentare de pe Discovery Channel. Apoi mai sunt revistele acelea gen "Filmul Tau", "Cinemagia", "Movie & Co" care vin cu cate un DVD la pachet, la pretul de circa 9-10 RON (ce-i drept filmele sunt destul de slabute, de regula, dar se mai intampla sa prinzi si numere cu filme bune).

#7
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
4.89 lei inseamna cam 7 dvd-uri. In pretul ala inchiriezi doar un film sau arzi 42 de filme de 700 mb sau 14 filme in format dvdr. God bless p2p.

#8
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 trustmygod, on Jan 18 2008, 12:44, said:

4.89 lei inseamna cam 7 dvd-uri. In pretul ala inchiriezi doar un film sau arzi 42 de filme de 700 mb sau 14 filme in format dvdr. God bless p2p.

Un calcul mic si ai pus punct la acest topic  :roflmaofast:

#9
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Ba eu cred ca nu i-a pus punct deloc. Din contra, voi astia care o tot bagati pe asta cu torrentele vorbiti aiurea-n tramvai, numai ca sa va aflati in treaba. Nu sunt ipocrit, nici eu nu imi permit sa cumpar toate filmele originale si nu imi sunt straine programele p2p. Dar aici intervin vreo doua chestii pe care voi, astia sugubetii, nu le prea intelegeti (ori aveti probleme cu limba romana, ori nu va da inteligenta afara din casa):
1. Softpedia nu incurajeaza pirateria. Deci, daca nu te poti abtine si vrei sa discuti/dai sfaturi altora legat de cum e cu "torrentu'", deschizi un thread pe alt forum, preferabil unul de warez, si te defulezi acolo.
2. Omul asta care a deschis topicul a spus foarte clar ca il intereseaza de unde poate cumpara DVD-uri ieftine, nu de unde le poate mangli de pe net. Diferenta dintre un DVD original si ce se fura de pe net ar trebui sa fie una usor de sesizat chiar si de unii ca voi. Ne cerem scuze daca v-am suprasolicitat intelectual, data viitoare o sa scriem cuvintele pe silabe. Daca ar fi spus omu' ca vrea sa isi cumpere o masina noua la un pret decent, s-ar fi trezit oare si atunci un "destept" care sa-i zica "Pai de ce sa dai bani pe ea, doar o poti fura de la unu' din parcare. E mult mai avantajos asa"?

Si cî) Data viitoare cand mai raspundeti la un topic n-o mai faceti numai de dragul de a abera cu gratie, faceti un minim de efort intelectual si raspundeti omului la ce v-a intrebat. In rest numai bine si sa ne vedem la toamna!

Edited by KoShiMin, 18 January 2008 - 19:06.


#10
makemefamous

makemefamous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.08.2007
Eu zic ca cele mai bune oferte is la dvd-urile din ziare. Calitate foarte buna, preturi foarte mici. Am luat cu Gandul un film romanesc de top la doar 3 ron cu ziar cu tot. Evz le are la 6 ron cu ziarul, miercurea. Si Jurnalul National si alte ziare au asemenea colectii. Merita. :)  

@trustmygod : cat de zgaricit poti sa fii ... daca nu esti un student care abia platesti un camin din banii parintilor atunci scuteste-ne cu comentariile tale ... macar fii ontopic: "DVD cu filme ieftine, Originale"
@conu71 ... de fapt nici nu merita sa-ti scriu

#11
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005
am vazut ca se pot downloada filme de pe amazon.com la preturi incepand de la 0,99 dolari... a incercat cineva?

#12
lemon_demon

lemon_demon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 26.06.2006
n-am cumparat niciodata dvd-uri cu filme, dar sunt curios daca traducerile sunt de calitate. sunt ca la tv sau ca pe net ?

#13
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Pai acum, depinde... Banuiesc ca tu consideri "ca la TV" = calitate buna, iar "ca pe net" = calitate de regula slaba. De obicei asa si e, pentru ca pe net se strecoara multe traduceri facute de amatori. Dar nu intotdeauna; mai sunt traduceri "criminale" si pe la TV (pe unele posturi chiar abunda) si se gasesc si destule traduceri profesionist facute pe internet. Iar ca sa iti raspund la intrebare: si pe DVD-uri e cam aceeasi chestie, calitatea subtitrarilor oscileaza (eu nu sunt prea sensibil la greseli daca nu depasesc un anumit nivel, iar subtitrari din alea facute de semianalfabeti inca nu am prins pe niciun DVD). Pentru mine, cea mai mare problema a subtitrarilor romanesti pe DVD o reprezinta dimensiunea fontului: 99% din DVD-urile pe care le am au dimensiunea fontului foarte mica si abia se poate citi (tinand cont ca eu nu ma uit la film stand pe scaunul din fata ecranului, ci intins in pat, de la o distanta de vreo 3-3,5 m - cam cum sta omul la TV, ma rog).  Asta e o problema pe care numai suburile romanesti o au; cand pun pe acelasi DVD subtitrare in engleza, de pilda, fontul are dimensiunea optima. De unde deduc ca fie romanii au toti, cu exceptia mea, ochi de vultur, fie ca acelora care compileaza subtitrarea pentru DVD-ul romanesc li se rupe in paispe de consumatori.

#14
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008
Pacat ca nu prea cumpara lumea la ni dvd-uri cu filme. Deci trebuie sa mai caut in continuare, ca sugestii...lipsa. Va multumesc!

#15
euronike

euronike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.01.2007
Uite o sugestie. Am luat de la Media Galaxy dvd-uri originale gen: Un gigolo european, Anaconda, Obsesie misterioasa, 8MM2 la pretul de 14,9 LEI. Poate te ajuta. Ciao

#16
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008

 euronike, on Jan 28 2008, 20:12, said:

Uite o sugestie. Am luat de la Media Galaxy dvd-uri originale gen: Un gigolo european, Anaconda, Obsesie misterioasa, 8MM2 la pretul de 14,9 LEI. Poate te ajuta. Ciao
da. ms mult. la cate opinii sunt e chiar f.buna.

#17
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Amazon: toate filemle pe care le poate visa muschiul, daca nu ai carte de credit.... atunci Diverta, sau magazine de inchiriat DVD-uri

#18
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008

 Champy0n, on Jan 31 2008, 17:01, said:

Amazon: toate filemle pe care le poate visa muschiul, daca nu ai carte de credit.... atunci Diverta, sau magazine de inchiriat DVD-uri
Pe Amazon.com filmele pe care le comanzi sunt subtitrate si in limba romana? In cat timp ajunge un film? Merci

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate