Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

BAZIN DE INOT BUCURESTI

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
85 răspunsuri în acest subiect

#55
dynamic

dynamic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 08.10.2004
Despre piscina Clubului Floreasca (RAPPS) (fostul club Polo), NU Bazinul Salii Floreasca, poate cineva sa ofere detalii legate de calitate si preturi? Multumesc anticipat!

#56
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.026
  • Înscris: 08.02.2006
Putine informatii pe internet legate de bazine de inot / cursuri de inot in Bucuresti :(
Nu stiu nimic de Floreasca si sunt putin confuz ( am vazut informatii despre 3 locatii cu denumirea Floreasca  <_<  )

Eu i-am contactat pe cei de la Bery Fitness Spa prin email si raspunsul a fost :

Quote

Buna ziua !  inf. tel . 031 405 16 33 sau 0758 077 701  . Va multumim pentru intelegere !




--------------------------------------------------------------------------------
From: ">
To: [email protected]
Sent: Thursday, August 6, 2009 5:43:28 PM
Subject:

Buna ziua,

Va contactez pentru infomratii legate de cursul pentru inot :

Abonament redus (INTRARI NELIMITATE, ACCES L-V 8.00 - 16.00)    550  RON

Este mereu un instructor de inot la bazin? . Cei doi antrenori angajati
berry stiu ca sunt doar in anumite zile si anumite ore.

Va multumesc

Si am mai trimis email la cei de la TenisClub2000 care au un bazin de inot si SURPRIZA :

Quote

Sunati la 0214343572 sau 0214343075

On Thu, August 6, 2009 6:42 pm:
> Buna ziua,
>
>
> Va contactez pentru mai multe informatii legate de bazinul de inot.
> Daca se poate doresc informatii despre orarul de acces pt public si
> tarife / abonamente Se organizeaza si cursuri de inot pentru adulti?  
> Pe site desi apare o sectiune catre antrenori inot , linkul nu functioneaza.
>
>
> Va multumesc ,


Intrebarea mea ............ poate fara sens .......... de ce mai au o adresa de email trecuta la CONTACT daca nu ofera nici o informatie pe email.   Tipa lumea ca este criza si lumea nu mai cheltuie asa multi bani. Eu vreau sa le dau bani si ei imi dau un numar de tel desi cred ca nu dura mai mult de 2 MINUTE sa raspunda la intrebare ( sa aiba cateva sabloane de raspunsuri la intrebarile generale .......cred ca cer prea mult )  plus ca este mai productiv sa raspunzi la un email "cand ai timp" decat sa raspunda tanti de la receptie in timp ce ofera alte informatii la clientii veniti acolo ; sa incaseze ; sa dea cheile si altele.  In fine, poate sunt eu prea pretentios.   Cred ca am sa ma tarai pe la mai multe "bazine de inot" din Bucuresti si am sa revin cu informatii.   ( sper sa ofere informatii la receptie si sa nu primesc un numar de telefon :D )

Editat de Celest, 12 decembrie 2010 - 22:56.


#57
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 226
  • Înscris: 26.06.2008
Sper sa te ajute urmatoarele informatii:

La bazinul Floreasca, abonamentul este de 240RON pentru 12 sedinte, nenominal (puteti 'contribui' mai multi la acelasi abonament).
Pe perioada verii, bazinul este deschis aproape toata ziua pentru agrement/cursuri. Din toamna insa, cluburile de polo revin la 'datorie', prin urmare bazinul este deschis publicului larg intre 6-7 dimineata si seara intre 21.00-22.30. Din punctul meu de vedere, asta este cel mai mare dezavantaj al bazinului.

La Bery Fitness, am avut abonament 3 luni de zile.
Avantaje: curatenie.
Dezavantaje: pret mare, personalul de la receptie de o impertinenta crunta, seara destul de multa galagie si aglomeratie datorita cursurilor de inot pt copii. Instructorii insa sunt foarte ok.

La Tenisclub 2000 intentionez sa merg la toamna :)

Editat de Basti, 07 august 2009 - 09:09.


#58
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.198
  • Înscris: 05.01.2008
Ieri,dupa ploaie,s-au format bazine de inot prin mai multe intersectii bucurestene.Sa mai spuna cineva ca primaria nu se preocupa de mijloace de agrement pentru cetateni... :D
Scuze pentru postul neserios,da' nu m-am putut abtine.

#59
DominicDom

DominicDom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 14.02.2006
ai idee preturile de la tennis 2000 basti?


bazinul ma intereseaza

#60
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.026
  • Înscris: 08.02.2006
Floreasca este cel de aici
http://www.fasport.r...=Club Floreasca
?

La Berry am fost la curs de inot 12 sedinte dar nu am invatat sa inot :(
Ma gandesc ca sunt unul din cazurile care "nu poate sa invete pt ca este
prea tarziu :D   Am 27 de ani. Am fost la Ovidiu :)  Inainte sa renunt ,
vreau sa mai incerc si la alt instructor :) Eu nu prea ma "bag in seama"
si nu l am stresat pe Ovidiu sa mi spuna cum/ce/de ce/  :D  Am de ales
intre a merge in continuare la el si a incerca la altcineva. Ulima
varianta cred ca este mai buna dar............... nu gasesc nici o
informatie despre un instructor inot cu rabdare ( cu greu se gasesc
informatii despre bazine si cursuri / despre antrenori chiar ZERO )
Aveam o recomandare pt o doamna de la Floreasca laudata de mai multe
persoane dar cand sa sun si eu .......... a plecat din Romania :D



Multumesc mult de ajutor. Daca ma lamauresc despre care bazin Floreasca
ai spus am sa merg pe acolo sa vad  si poate am noroc sa nimeresc
bine :D


@dominic: de pe site ul http://www.fasport.r...Tenis Club 2000
"250 ron 12 intrari fara instructor,fiecare intrare este de 1 ora asta pana la ora 20,dupa 20 poti sta pana al 22 30 tot cu o intrare. Pt instructor platesti 60 ron la fiecare si sedinta este de 1 ora. Ziua am vazzut ca nu poti intra pt ca sunt instructaje pt copii..

Editat de sorinqk, 18 august 2009 - 10:35.


#61
AlfaTango

AlfaTango

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 01.09.2009
Stiti vre-un bazin in Bucuresti care are tratare cu sare in loc de clor ?

#62
ANIROLF

ANIROLF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 25.01.2008
Asa ceva ar fi chiar minunat, dar ma indoiesc ca exista, sap si eu caci ma intereseaza.

#63
louie

louie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 21.03.2003
O lista cu piscine publice (nu stiu cat de actualizata este):

http://www.reve.ro/n...cine-bucuresti/

#64
Cichet

Cichet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 25.04.2009
In legatura cu Berry SPA.

Imi poate spune cineva din proprie experienta cum este bazinul? Singurul lucru care ma intereseaza este urmatorul: Daca sunt mai multe persoane se mai poate innota in voie(fara sa ma dau cap in cap cu diversi)?

Este un bazin de antrenament sau altceva? Eu doresc sa fac lucruri CARDIO acolo( adica sa inot cate 30-40 de bazine pana nu mai pot plamanii). Nu ma intereseaza conditii gen bancute, sezlong-uri, minuni. Nu de alta, dar din descriere mi se pare ca bazinul are o capacitate de 10 oameni odata. As putea sa ma duc acolo sa vad cu ochii mei, dar nu stiu daca am voie inauntru fara a avea vreun abonament si mi se pare mai comod sa vad pe forum.

In legatura cu sala de fitness, as dori o parere preferabil a celor care sunt clienti(poate chiar pe privat).
Am observat din poze ca sunt multe aparate, multe dintre ele nu le cunosc. Cum sunt oamenii? Te ajuta daca ai vreo nelamurire(De fapt mai multe pentru ca sigur vor fi intrebari de genul, evident fara a sari calul: "Aparatul asta ce face?" "Exercitiul acesta se face asa sau gresesc?") sau trebuie sa-ti cumperi instructor ca altfel nu te ajuta nici dracu. Pretul e destul de mare cu instructor si nu prea imi permit, dar nu m-as duce la fitness si sa fac exercitii executate gresit sau sa n-am habar de vreun aparat sau altul si sa am o oarecare inhibare in a le folosi. Nu as putea sa schimb sala la care sunt acum unde am cunostinte si tot tacamu. Mie imi suna interesant doar prin prisma bazinului si a abonamentului de 12 sedinte fitness si bazin care e 270 RON sau ala NO limit de 410.

P.S.: La fitness intra si Sauna(orice fel de sauna)?

#65
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.026
  • Înscris: 08.02.2006
Referitor la bazinul de inot de la Berry Fitness :)
Depinde de ora la care ajungi :) Daca mergi pana in ora 16 ai loc de faci tot ce doresti fara sa te lovesti de alte persoane.
La ora 18 deja stai cuminte si astepti sa mergi in urma altor persoane. Depinde si de zile :)
Cat de cat este ok, oamenii care merg acolo sunt deja clienti fideli si respecta sensul de inot ( rar se mai intampla sa apara si cineva care sa inoate aiurea )
O singura data m am lovit de alta persoana :D   destul de rau ( inotam pe spate amandoi si domnul nu respecta sensul de inot )
Nu ai loc de parcare :)
La fitness nu am fost, nu am idee :)

#66
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.794
  • Înscris: 27.09.2005

 AlfaTango, on 11th May 2010, 11:30, said:

Stiti vre-un bazin in Bucuresti care are tratare cu sare in loc de clor ?
Desi intrebarea e veche, cred ca merita un raspuns. Am fost recent la Daimon - apa era usor sarata si nu mirosea deloc a clor. Mie mi-a lasat o senzatie de jeg, senzatie amplificata de mirosul profund de imputiciune capatat de prosop dupa ce l-am scos din geanta (ceea ce nu s-a intamplat cu acelasi prosop niciodata dupa ce am mers la apa cu clor). Poate ca e curat, dar mie nu mi-a placut deloc :).

 Cichet, on 1st October 2011, 15:35, said:

In legatura cu Berry SPA.

Imi poate spune cineva din proprie experienta cum este bazinul? Singurul lucru care ma intereseaza este urmatorul: Daca sunt mai multe persoane se mai poate innota in voie(fara sa ma dau cap in cap cu diversi)?

Este un bazin de antrenament sau altceva? Eu doresc sa fac lucruri CARDIO acolo( adica sa inot cate 30-40 de bazine pana nu mai pot plamanii). Nu ma intereseaza conditii gen bancute, sezlong-uri, minuni. Nu de alta, dar din descriere mi se pare ca bazinul are o capacitate de 10 oameni odata. As putea sa ma duc acolo sa vad cu ochii mei, dar nu stiu daca am voie inauntru fara a avea vreun abonament si mi se pare mai comod sa vad pe forum.

Poti sa mergi o data, platesti doar o sedinta si simti totul pe pielea ta. Parca era 50ron.
Toate bazinele din bucuresti de genul asta sunt "de agrement". Nu gasesti sportivi de performanta, ca sa fie "de antrenament" insa de multe ori sunt oameni cu bun simt care isi tin partea / sunt suficient de previzibili pentru a putea inota ok chiar si cand sunt 3-4 / culoar.

#67
RRnegru

RRnegru

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 30.06.2009
Salutare !

Ma bucur ca am gasit topicul acesta. Cred ca e foarte util pt toti care sunt pasionati de inot.  :coolspeak:
A venit vara, sesiunea e pe sfarsite si as vrea si eu sa merg la inot. Vroiam sa va intreb ce bazine mai stiti ca au aparut/ au ramas prin Bucuresti ?
Ma intereseaza un bazin (nu piscina , strand, lac ,etc) decent, in care se poate inota in voie si eventual sa fie intrarea cat mai ieftina.
Eu am invatat sa inot la lia manoliu, unde stiu ca ziua e pt cursuri de inot iar seara e deschis pt agrement. Ultima data am fost vara trecuta cateva sedinte. Sincer nu mai stiu exact cat era intrarea.
Un loc care mi-a placut supermult era la Dinamo. Era perfect, era si aproape de casa, intararea era 15 RON/pers/2h  de la 20:00-22:00. Nu cred ca va mai exista undeva in Bucuresti asa o ocazie. :deadtongue:  Asta acum 2 veri, fiindca bazinul a intrat in reconstructie. Habar n-am daca s-a finalizat proiectul sau nu. O sa trec zilele astea sa inspectez.

Asa ca ... unde se mai poate inota in Bucuresti? Eventual si ieftin.

Am mai auzit de Berry SPA, Club IDM, Tennis Club 2000, Miramar...bazinul olimpic de la izvorani :))
aa...stiu ca mai existau scoli care aveau bazine de inot. De exemplu scoala gen nr 3 situata langa fosta primarie a sectorului 1 avea un bazin, dar nu stiu care mai e treaba astazi.

Editat de RRnegru, 19 iunie 2012 - 14:26.


#68
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.886
  • Înscris: 22.01.2007
Sa ne zici si noua daca s-a redeschis bazinul la Dinamo si care mai sunt preturile.

#69
ZEPTO

ZEPTO

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 21.06.2012
militari residence, se ajunge cu 138 sau de la preciziei, 10 minute pe jos.
există militari spa, cu piscină închisă și încă o piscină în aer liber.

#70
lose99

lose99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 83
  • Înscris: 30.01.2010

 ZEPTO, on 21st June 2012, 07:55, said:

militari residence, se ajunge cu 138 sau de la preciziei, 10 minute pe jos.
există militari spa, cu piscină închisă și încă o piscină în aer liber.


50 lei intrarea in WE iar copii peste 8 ani platesc pret de adult

#71
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Este cineva care are abonament la Daimon Club? Mi-e cel mai aproape de casa si imi pare interesant din vazute, vreau neaparat la inot, inclusiv iarna. Dar n-am fost niciodata si daca merg o data poate nu e relevant, poate are cineva experienta.

#72
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 655
  • Înscris: 14.09.2006
Ce stiti despre acest bazin? http://delfinul.ro/Scoala_Inot.html

Nu este vorba despre Olimpia de langa Real Vitan, o fi ceva nou ?

A fost cineva acolo?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate