Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Problema Fable - The Lost Chapters

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
badjokeru

badjokeru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.04.2004
Salut,

Am o problema legata de jocul Fable - The Lost Chapters. Acum cateva luni de zile l-am jucat pe acelasi PC (Nvidia 6800XT 265 MB, 1 GB ddr, AMD Athlon64 3200+) cu acelasi sistem de operare (windows XP prof SP2) a mers perfect cu rezolutia setata la 1280x1024 toate detaliile a maxim. Acum vreau as il joc din nou, l-am instalat de pe acelasi CD dar nu mai merge :( Dupa ce deschid executabilu pot vedea cele 3 clipuri din intro apoi apare optiunea "Press left mouse button to continue" Dupa ce execut am posibilitatea de a-mi creea un nou profil (asta in prima faza dupa instalare). Apoi intru in joc fara sa schimb setarile video. pot sa il joc cu o rezolutie de 1024 X768 antialiasing:off si restul detallilor medii. Cand incerc sa ies din joc imi apare "superba" fereastra cu cele 2 optiuni Send Error Report si Don`t send. La fel cand incerc sa schimb si rezolutia si sa modific detaliile . Pot sa reintru in joc numai daca sterg profilul creat. Am instalat ultimii driveri pt placa video. Mentionez ca este acelasi KIT de instalare ca si cel de acum 3 luni. Singura diferenta de atunci si acum este ca folosesc acelasi sistem de operare numai ca licensed.
Oare sa fie asta problema ?

Orice sfat e bine venit.

Multumesc anticipat

#2
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View Postbadjokeru, on Dec 31 2007, 00:58, said:

Salut,

Am o problema legata de jocul Fable - The Lost Chapters. Acum cateva luni de zile l-am jucat pe acelasi PC (Nvidia 6800XT 265 MB, 1 GB ddr, AMD Athlon64 3200+) cu acelasi sistem de operare (windows XP prof SP2) a mers perfect cu rezolutia setata la 1280x1024 toate detaliile a maxim. Acum vreau as il joc din nou, l-am instalat de pe acelasi CD dar nu mai merge :( Dupa ce deschid executabilu pot vedea cele 3 clipuri din intro apoi apare optiunea "Press left mouse button to continue" Dupa ce execut am posibilitatea de a-mi creea un nou profil (asta in prima faza dupa instalare). Apoi intru in joc fara sa schimb setarile video. pot sa il joc cu o rezolutie de 1024 X768 antialiasing:off si restul detallilor medii. Cand incerc sa ies din joc imi apare "superba" fereastra cu cele 2 optiuni Send Error Report si Don`t send. La fel cand incerc sa schimb si rezolutia si sa modific detaliile . Pot sa reintru in joc numai daca sterg profilul creat. Am instalat ultimii driveri pt placa video. Mentionez ca este acelasi KIT de instalare ca si cel de acum 3 luni. Singura diferenta de atunci si acum este ca folosesc acelasi sistem de operare numai ca licensed.
Oare sa fie asta problema ?

Orice sfat e bine venit.

Multumesc anticipat

Nu am idee care ar fi problema...dezinstaleaza jocu si instaleazal iar pote merge sau poate ai instalat niste patch aiurea ceva??Windowsu nu cred ca are nici o legatura daca e licensed sau nu....Eu zic sa incerci sal reinstalezi si vezi daca iti mai face lafel

#3
tha_smokke

tha_smokke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.01.2008
problema nu cred sa fie din joc, probabil din windows este ceva. incearca sa folosesti XP Media Center SP2 pe care iti garantez ca nu o sa mai ai probleme cu jocurile noi

#4
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View Posttha_smokke, on Jan 6 2008, 10:03, said:

problema nu cred sa fie din joc, probabil din windows este ceva. incearca sa folosesti XP Media Center SP2 pe care iti garantez ca nu o sa mai ai probleme cu jocurile noi

Cel mai cunoscut si stabil din cate stiu e Windows XP Professional sp2...daca cauti in readme la jocuri nu cred ca nu o sa gasesti specificat xp profesional...chiar daca este mai vechi ca media center de obicei jocurile merg....si fable e 2005 si mie mia mers perfect fara media center.....eu totusi cred ca e de la joc....sau ai umblat la ceva
Si apropo daca tot are cu licenta crezi ca vrea sa mai scoata acum si sa il reinstaleze?? :)

Edited by WizardAly, 08 January 2008 - 23:46.


#5
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
El intreaba care e probl jocului si voi ii sugerati sa-si schimbe sistemul ? :)) Tare! Am avut si eu probleme de genu asta la acelasi joc, aveam un crash enervant. Reinstaleaza-l si pune-i ultimul patch

#6
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View PostChampy0n, on Jan 9 2008, 22:49, said:

El intreaba care e probl jocului si voi ii sugerati sa-si schimbe sistemul ? :)) Tare! Am avut si eu probleme de genu asta la acelasi joc, aveam un crash enervant. Reinstaleaza-l si pune-i ultimul patch

Daca ai fi citit atent ai fi vazut ca in primul post am spus sa reinstaleze jocul si sa vada daca ii mai trebuie vreun patch si nu am sugerat sa schimb Windows
Ai venit tu cu solutia ca noi dezbatem probleme aiurea....asta e TARE  ;)

#7
Yekshemash

Yekshemash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2008

View Postbadjokeru, on Dec 31 2007, 01:58, said:

Salut,

Am o problema legata de jocul Fable - The Lost Chapters. Acum cateva luni de zile l-am jucat pe acelasi PC (Nvidia 6800XT 265 MB, 1 GB ddr, AMD Athlon64 3200+) cu acelasi sistem de operare (windows XP prof SP2) a mers perfect cu rezolutia setata la 1280x1024 toate detaliile a maxim. Acum vreau as il joc din nou, l-am instalat de pe acelasi CD dar nu mai merge :( Dupa ce deschid executabilu pot vedea cele 3 clipuri din intro apoi apare optiunea "Press left mouse button to continue" Dupa ce execut am posibilitatea de a-mi creea un nou profil (asta in prima faza dupa instalare). Apoi intru in joc fara sa schimb setarile video. pot sa il joc cu o rezolutie de 1024 X768 antialiasing:off si restul detallilor medii. Cand incerc sa ies din joc imi apare "superba" fereastra cu cele 2 optiuni Send Error Report si Don`t send. La fel cand incerc sa schimb si rezolutia si sa modific detaliile . Pot sa reintru in joc numai daca sterg profilul creat. Am instalat ultimii driveri pt placa video. Mentionez ca este acelasi KIT de instalare ca si cel de acum 3 luni. Singura diferenta de atunci si acum este ca folosesc acelasi sistem de operare numai ca licensed.
Oare sa fie asta problema ?

Orice sfat e bine venit.

Multumesc anticipat

aceeasi problema o am si eu si nu e de la sistem si nici nu se rezolva dc reinstalez jocul sau windowsul am incercat faza cu jocul bineinteles, doar nu era sa reinstalez winu pt un joc... in fine deci care e rezolvarea problemei?

#8
badjokeru

badjokeru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.04.2004
inca nu am gasit problema , dar s-a intamplat sa imi mearga pe acelasi PC cu un windows XP non-licensed pentru cateva zile... nu pot sa gasesc o explicatie logica la ce se intampla. Am intrebat daca problema se leaga de faptul ca folosesc Windows XP Proffestional SP2 pentru ca jocul este facut de Microsoft.
Multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma o sa iau un xbox 360 ca sa il joc :)

Am uitat sa specific ca updateurile la windows sunt OFF

Edited by badjokeru, 20 April 2008 - 22:44.


#9
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postbadjokeru, on Apr 20 2008, 22:36, said:

inca nu am gasit problema , dar s-a intamplat sa imi mearga pe acelasi PC cu un windows XP non-licensed pentru cateva zile... nu pot sa gasesc o explicatie logica la ce se intampla. Am intrebat daca problema se leaga de faptul ca folosesc Windows XP Proffestional SP2 pentru ca jocul este facut de Microsoft.
Multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma o sa iau un xbox 360 ca sa il joc :)

Am uitat sa specific ca updateurile la windows sunt OFF
Reinstaleaza windowsu. Asa am facut eu si mi-a mers.

#10
sabretooth

sabretooth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2008
salut, am o problema dupa 30 min-1h de joc imi da o eroare k insuficient resources etc( pana acolo jocu merge si se vede perfect) .Exista freun patch sau ceva de genu asta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate