Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Nokia N96

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#217
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008

 octav11, on 8th November 2009, 15:48, said:

ce ziceti sa fac?sa imi iau de la orange N 96 cu promotia aia sau sa mai astept pana la Craciun si sa imi iau altul? astept pareri despre cei care au avut macar o data un N96 in mana
N96 este deja un telefon trecut , eu spun sa mai astepti si sa te orientezi catre un terminal din noua gama (n86,5800,X6,n97 etc)

#218
ethan

ethan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 13.05.2004
La asa oferta poate 5800 sa apara, N86 si N97 doar au aparut si doar peste vreun an sa fie la oferta (nici atunci nu cred). Iar X6 nu a aparut.
Oricum toate sunt foarte scumpe.
M-ar tenta si pe mine oferta asta, dar am vazut ca N96 e mai slab pe partea de hardware decat N95.

#219
world_eye007

world_eye007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 02.01.2007
am eu de vanzare un n96 :-P daca intereseaza pe cineva, pretul e negociabil. mai multe detalii la semnatura

#220
aadi222

aadi222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.06.2007
Salut. Eu unul tocmai miam luat un N96. telefonul e super bun avand in vedere pretul de 560 de ron. Pretul sa e super  din cauza ca prietenul meu sia reinoit unul din abonamnete si in plus e client platinum la orange :D. Sunt foarte multumit de el si in plus e chiar original din finlanda. Banuies ca trebuie sa fe ceva de capul lui daca e facut la mama lui acasa.

#221
nellu

nellu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 03.09.2006

 world_eye007, on 9th November 2009, 15:40, said:

am eu de vanzare un n96 :-P daca intereseaza pe cineva, pretul e negociabil. mai multe detalii la semnatura

buna asta, buna rau :)

#222
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Cum putem instala aplicatii pe N96?

#223
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Cu ajutorul cablului de date :)

#224
vartocp

vartocp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2009

 octav11, on 8th November 2009, 16:48, said:

ce ziceti sa fac?sa imi iau de la orange N 96 cu promotia aia sau sa mai astept pana la Craciun si sa imi iau altul? astept pareri despre cei care au avut macar o data un N96 in mana
Am avut cam 3 luni de zile n96 si l-am schimbat cu un n95 8gb iti recomand sa faci aceelasi lucru cat de repede poti.E un telefon ffff inferior lui n95 8gb

#225
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 Skypee, on 29th November 2009, 11:53, said:

Cu ajutorul cablului de date :)

Serios?   :huh:  Nu m-am gandit la asta.
Threadul Fun e mai jos.

#226
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Daca asa se instaleaza ;) ce raspuns vroiai ? Bagi cablu de date in telefon si in calculator transferi aplicatiile in telefon  dupa care  le instalezi (asta daca nu folosesti nokia pc suite).Iar daca folosesti nokia pc suite dai dublu click pe aplicatie si se instaleaza direct de pe pc :)

#227
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

 ruthless, on 29th November 2009, 12:20, said:

Serios?   :huh:  Nu m-am gandit la asta.
Threadul Fun e mai jos.
Sa-ti explic eu:

PASUL 1: Se cauta cablul de date
PASUL 2: Se introduce capatul mai mic in gaura mai care are pe usita telefonului desenat symbolul USB (ca sa vezi cum arata, click aici: http://ro.wikipedia....SB_and_USB.jpg)
PASUL 3: Se introduce capatul mai mare (ala dreptunghiular, cum e in poza aia) in gaura cu aceias poza din calculator (cu simbolul in sus, ca sa nu strici portul)
PASUL 4: Se deschide Nokia PC Suite (daca nu il ai, il poti instala de aici, daca nu stii cum se instaleaza un progam exe, click aici: http://windows.micro...stall-a-program )
PASUL 5: Selectezi pe ecranul telefonului "PC SUITE" (O sa apara daca ai bagat corect cablurile)
PASUL 6: In PC SUITE, ai o iconita cu 2 sertare unu peste altu, dai click pe aia
PASUL 7: Ti se v-a deschide o fereastra windows, tu o deschizi pe cea cu continutul care vrei sa-l transferi si selectezi tinand apasat pe tasta din stanga a mouse-ului (Ala din dreapta de langa calculator), apoi lasi liber, apoi apesi iar si, tinand apasat din nou pe aceias tasta le muti in fereastra care ti-a deschiso PC Suite.
PASUL 8: Iti va aparea o fereastra mai mica care iti va spune ca "transferul dureaza aprox 5 minute" [exemplu, poate dura si mai mult]. Astepti pana se termina
PASUL 9: Scoti cablul din telefon si calculator, inchizi PC Suite apasand X-ul acela din dreapta sus
Pasul 10: Acum ai transferat in telefon tot. Intrii in Meniu, in Tools, in File Manager si cauti ce ai transferat, si selectezi cu butonul de pe centru al telefonului, apoi instalezi de acolo.

Am fost destul de serios domnu? :)

#228
gingys

gingys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.06.2005
buna ziua ..am primit si eu cadou un N96,trimis de prin Cipru..si am niste probleme grave cu el. In primu rand nu e nou..e branduit vodafone..si softu de pe el mi se pare foarte primar..adica,nu mi apare nimic de gps..nu are multe chestii pe care le am eu la E51,crd ca a fost resoftat,sau cine stie..Eu am incercat sa i dau un upload de soft,poate mai rezolv ceva..dar nu reusesc sa l fac sa se inteleaga cu vista deloc..adica mi l vede doar ca pe mass storage,da si aci e problem..ca nu pot sa copiez nimic pe tel..si nu mi l vede nici pc suite nici ovi suite.In concluzie,nu merge GPS (nici macar nu apare ceva in meniu),nu merge sa transfer nimic pe el.  
Daca ma poate ajuta cineva,va rog frumos..macar sa pot sa l vand naibii :)...multumesc anticipat

#229
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Update : Ultima versiune de software disponibil pentru Nokia N96, v30.101

#230
danoro

danoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 08.01.2008
Eu nu am gasit nici o versiune noua ! Da-ne mai multe detalii. Mersi.

#231
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 gingys, on 2nd December 2009, 11:27, said:

buna ziua ..am primit si eu cadou un N96,trimis de prin Cipru..si am niste probleme grave cu el. In primu rand nu e nou..e branduit vodafone..si softu de pe el mi se pare foarte primar..adica,nu mi apare nimic de gps..nu are multe chestii pe care le am eu la E51,crd ca a fost resoftat,sau cine stie..Eu am incercat sa i dau un upload de soft,poate mai rezolv ceva..dar nu reusesc sa l fac sa se inteleaga cu vista deloc..adica mi l vede doar ca pe mass storage,da si aci e problem..ca nu pot sa copiez nimic pe tel..si nu mi l vede nici pc suite nici ovi suite.In concluzie,nu merge GPS (nici macar nu apare ceva in meniu),nu merge sa transfer nimic pe el.  
Daca ma poate ajuta cineva,va rog frumos..macar sa pot sa l vand naibii :)...multumesc anticipat
Esti sigur ca nu e o chinezarie? :D

#232
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Deoarece am cautat si eu mult dupa un tutorial care sa imi arate cum sa imi hack-uiesc N73-ul meu, intr-un final am gasit si m-am gandit sa arat si la altii despre ce e vorba. AICI aveti pas cu pas ce este de facut pentru hackuire!!!
Merge perfect si pentru telefoanele:

Nokia N77
Nokia E61i
Nokia E65
Nokia N93i
Nokia N91 8GB
Nokia E62
Nokia N93
Nokia N73
Nokia N80
Nokia N71
Nokia N92
Nokia E70
Nokia E60
Nokia 6124 classic
Nokia N82
Nokia N95-3 NAM
Nokia N95 8GB
Nokia N81
Nokia N81 8GB
Nokia 6121 classic
Nokia 6120 classic
Nokia 5700 XpressMusic
Nokia 6110 Navigator
Nokia E90 Communicator
Nokia N76
Nokia 6290
Nokia N95
Nokia 5320 XpressMusic
Nokia N78
Nokia N96
Nokia 6210 Navigator
Nokia 6220 classic

#233
-=slick=-

-=slick=-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.03.2007
Esti sigur ca merge hellocarbide pe N96? Pe N80 stiu sigur ca merge, dar am cautat pt N96 si peste tot am gasit ca nu merge treaba cu hellocarbide. Trebuie instalat HellOx2, pe care il semnezi in prealabil cu propriul certificat personalizat pt fiecare IMEI in parte. Certificatul il gasesti daca te inregistrazi pe un site chinezesc adica aici http://www.opda.hk/. Eu personal asa l-am h@ck-uit pe al meu. Bafta.

 mr_ady_bmw, on 30th December 2009, 12:41, said:

Deoarece am cautat si eu mult dupa un tutorial care sa imi arate cum sa imi hack-uiesc N73-ul meu, intr-un final am gasit si m-am gandit sa arat si la altii despre ce e vorba. AICI aveti pas cu pas ce este de facut pentru hackuire!!!
Merge perfect si pentru telefoanele:

Nokia N77
Nokia E61i
Nokia E65
Nokia N93i
Nokia N91 8GB
Nokia E62
Nokia N93
Nokia N73
Nokia N80
Nokia N71
Nokia N92
Nokia E70
Nokia E60
Nokia 6124 classic
Nokia N82
Nokia N95-3 NAM
Nokia N95 8GB
Nokia N81
Nokia N81 8GB
Nokia 6121 classic
Nokia 6120 classic
Nokia 5700 XpressMusic
Nokia 6110 Navigator
Nokia E90 Communicator
Nokia N76
Nokia 6290
Nokia N95
Nokia 5320 XpressMusic
Nokia N78
Nokia N96
Nokia 6210 Navigator
Nokia 6220 classic

Edited by -=slick=-, 06 January 2010 - 00:30.


#234
wildserb_reloaded

wildserb_reloaded

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 15.08.2008
oamei buni me shinui de 2 zile sa trimit sms de pe un N96 m setat centru de mesaje dar tot nu vrea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate