Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

UPC ieftineste cablul TV!

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#19
_TCornel_

_TCornel_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 14.12.2006

View Postcrissty, on Dec 18 2007, 20:04, said:

UPC-ul raspunde la amenintarile RDS-ului.In Bucuresti,mai exact in Drumul Taberei au aparut afise pe care scrie mare:ACUM AI DE CE SA RAMAI LA UPC!
Abonament cablu tv analogic: 15 RON(tva inclus) --45 programe
Abonament cablu tv digital: 21 RON(tva inclus) --101 programe
Plus 3 luni gratis daca alegi un pachet triple play.
Oferta este valabila pentru abonamentele incheiate pe 2 ani,pana la 31.01.2008.
O sa revin cu o poza!


Eu nu am priceput asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine:

1. O sa coste abonamentul de acum incolo 15 RON ? (care va sa zica am de ce sa raman abonat la ei)
2. Doar cei care se aboneaza de acum incolo vor avea abonamentul de 15 RON (vezi oferta valabila pe 2 ani doar pana la 31.01.2008)

Edited by _TCornel_, 20 December 2007 - 13:37.


#20
ina15

ina15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.08.2006

View PostAllex, on Dec 20 2007, 11:34, said:

Au existat multe probleme cu acest operator, insa ultima gafa a lor a pus capac - mi-au taiat netul si telefonul fara sa ma anunte, pentru ca o factura achitata la termen aparea in baza lor de date ca fiind neachitata. Eroarea de sistem nu a putut fi corectata de referentul din tura de noapte, pe motiv ca nu are acces la baza de date completa. Eu stateam de pe telefonul mobil de o ora sa astept sa vorbesc cu cineva si chiar daca aveam dovada platii in fata, n-am reusit sa conving pe nimeni sa-mi dea drumul la serviciile pe care le platisem.

asa am patit si eu, numai ca mie nu mi-au taiat cablul (au fost baieti finuti). o luna intreaga m-am luptat sa dovedesc ca nu am restanta, noroc ca am bunul obicei sa pastrez toate chitantele.

in cazul meu a mai fost ceva dubios: din 2005 de cand inchiasem contract cu Astral (la vremea aia) si pana acum, am avut 4 coduri de client diferite (din care 3 de cand a fost preluat de UPC).
am aflat de treaba cu schimbarea codului de client cand am inceput sa sap dupa chitante ca sa demonstrez ca n-am restanta si cand am intrebat la rel. cu clienti care e de fapt codul meu de client mi s-a spus "nu pot sa va dau aceasta informatie" (!!!) de ce? "nu am acces la aceasta informatïe" (!!!)

#21
band.it

band.it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.07.2007

View PostViRusachE, on Dec 20 2007, 10:42, said:

Da, și eu cred că există o înțelegere dar cum am spus mai sus, cred că începe sa pice. Cel puțin la noi în Timișoara, sunt rare (sau nu sunt deloc) blocuri în care au tv și UPC și RDS. M-a mirat faptul că au pus și RDS. Probabil de aceea a venit și acea "ofertă".
Cât privește RDS - "baiatul bun", e adevărat, au multe "bube în cap" dar eu nu spuneam de asta ci de faptul că sunt mai ieftini. Adică nu "mă f***e" pe bani mulți. Sincer, mă cam ia cu dureri de cap când mă gândesc că voi avea de a face cu cei de la "service" de la RDS dacă voi avea probleme. Dar hey... la ei e o obișnuință și oricând este metro, sunt hub-uri de DC și fără conectare la net (pe fiber). Nu merge netul, iau un film și mă uit... Și peste toate astea, s-au cam diminuat problemele la RDS în Timișoara. Știu asta fiindcă mă ocup de service calculatoare și "certuri cu service-ul" când nu merge ceva...
Deci ca un rezumat:mai bine mă f**e RDS decât UPC.

cel mai probabil ca acum RDS a inceput sa intre peste UPC ca nu cumva sa o incaseze amandoi ca si-au impartit zonele..

#22
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
nu stiu cum se face dar treaba sta TAMAN INVERS. azi am platit cablu tv pe decembrie mai scump cu vreo 50.000. inainte plateam vreo 260.000 acum vreo 315.000. cand am intrebat-o pe domnisorica de la caserie, am primit un raspuns demn de o lucratoare Upc. cica" nu veti mai plati pana pe data de 7 ianuiarie 2008". :))) oricum imi iesea factura pe data de 6 ale lunii.
P.S. parerea mea ca-s pe moarte. fac exact ca si cu derviciile de internet, 10, 20 de mega pe care nu-i vezi niciodata.

#23
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Allex, ai zis foarte bine multe chestii și-s perfect de acord cu ele. Și am văzut și dovezi concrete în acest sens. Cel puțin în București, în momentul de față RDS își permite să intre peste UPC în extrem de multe zone. Dacă primesc o cerere fermă din partea unei asociații, dacă rezultă că se vor abona suficiente apartamente încît să merite cablarea și dacă este tehnic posibil (trece fibra lor suficient de aproape), o vor face și-i doare undeva de UPC.

I-am văzut la lucru. O scară se cablează integral (cu fire trase pînă în dreptul tuturor ușilor) în cîteva zile. După care trece un agent de-al lor cu contracte într-o seară pe la uși. Instalarea propriu-zisă e cum e, știți cum merge treaba cu delegarea spre alte firme, dar sper că e clar că nu mai există nici o înțelegere între RDS și UPC. Instalările astea pe care le face RDS și reducerile de dumping pe care le face UPC o dovedesc.

#24
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Post_TCornel_, on Dec 20 2007, 13:35, said:

Eu nu am priceput asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine:

1. O sa coste abonamentul de acum incolo 15 RON ? (care va sa zica am de ce sa raman abonat la ei)
2. Doar cei care se aboneaza de acum incolo vor avea abonamentul de 15 RON (vezi oferta valabila pe 2 ani doar pana la 31.01.2008)
Nu stiu cum e prin tara dar am inteles ca in Bucuresti beneficiezi de oferta numai daca faci contract cu ei pe doi ani. Politica asta o practica si operatorii de telefonie mobila, asa ca nu este o noutate si nu trebuie sa mire pe nimeni... Sincer cred ca merita la 21 de lei sa vezi in digital 100 de programe!

Edited by Traznitul, 23 December 2007 - 12:58.


#25
padre

padre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2003
Asa este, au ieftenit tarifele!
La mine ( in Drumul Taberei) e venit aseara un agent sa reinoiesc contractul ( digital medium) ... acum o sa platesc 21ron pt 101 canale. L-am intrebat de ce fac asta si mi-a raspuns ca sunt amenintati de RDS, Dolce.. pe segmentul asta.
Macar acum pt nesimitirea cu care ne trateaza ca si clienti platim mai putin.

#26
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Dar sînt curios dacă or să scoată ofertă generală sau merg pe burtă, fac oferte numai prin agenți și numai în zonele unde se simt cu sula în coaste. Eu cred că a doua variantă.

#27
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Postwirespot, on Jan 11 2008, 14:32, said:

Dar sînt curios dacă or să scoată ofertă generală sau merg pe burtă, fac oferte numai prin agenți și numai în zonele unde se simt cu sula în coaste. Eu cred că a doua variantă.

Raspund la atacul RDS; super-oferte DOAR prin agenti.

#28
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Interesant! Dacă fiecare companie are fanaticii ei, pe aștia de la UPC îi injură toți!

#29
bodo 70

bodo 70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 25.11.2005
Am semnat astazi contract pe 2 ani la UPC si pentru doar 21 lei noi pe luna am 101 programe. Pretul este ferm pe toata perioada contractului. Inainte plateam 34 lei pentru 45 programe si majorau pretul cand credeau muschii lor de cuviinta.. Acum se vede ce magari au fost in tot acest timp. As fi optat pentru DigiTV, am facut cerere telefonic la jumatatea lui decembrie. Nu am primit de atunci nici macar un telefon de la ei, asa ca am considerat ca nu are rost sa ma incurc, era culmea sa ma rog eu de ei. Cei de la UPC au venit la mine la usa cu oferta si in 10 minute totul era gata. Nu prea e in traditia companiei sa aiba servicii ieftine si prompte dar le mai dau o sansa poate imi schimba parerea extrem de nefavorabila despre ei.

#30
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Majorau prețurile pentru că lumea e fraieră și nu-și cunoaște drepturile. Odată ce ai un contract care zice niște chestii n-au voie să-ți majoreze prețurile cînd au ei chef și să afli doar cînd te duci la casierie sau cînd primești factura. Trebuie să-ți zică din timp, să fii de acord și să poată dovedi că ai fost de acord. Altfel te pot pupa undeva cf. legii.

2 ani sînt o perioadă lungă. Mai ales că nu ești un fan UPC. Dar mă rog, să sperăm că o să fii perfect mulțumit timp de 2 ani de serviciile lor și că or să meargă așa de bine încît n-o să ai motiv să te plîngi.  :rolleyes:

#31
bodo 70

bodo 70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 25.11.2005

View Postwirespot, on Jan 14 2008, 03:46, said:

Majorau prețurile pentru că lumea e fraieră și nu-și cunoaște drepturile. Odată ce ai un contract care zice niște chestii n-au voie să-ți majoreze prețurile cînd au ei chef și să afli doar cînd te duci la casierie sau cînd primești factura. Trebuie să-ți zică din timp, să fii de acord și să poată dovedi că ai fost de acord. Altfel te pot pupa undeva cf. legii.

2 ani sînt o perioadă lungă. Mai ales că nu ești un fan UPC. Dar mă rog, să sperăm că o să fii perfect mulțumit timp de 2 ani de serviciile lor și că or să meargă așa de bine încît n-o să ai motiv să te plîngi.  :rolleyes:

Este o clauza prin care pot sa il reziliez daca sunt probleme tehnice. Sper ca va fi bine

#32
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
deci mega-ultra oferta asta e doar pentru zonele unde sunt amenintati de rds ?! oricum daca este pe principiu telefoniei mobile la contractele promotionale daca vrei sa reziliezi trebuie sa platesti abonamentul pe 2 ani. iar cei care nu stau intr-o zone amenintata de rds pot sa plateasca in continuare 45/60 lei linistiti :(....pai si dolce nu e o amenintare ?!...dolce se poate pune oriunde asa ca oferta promotionala ar trebui sa fie valabila peste tot.eu unul mai bine stau cu un tarif mai mare, dar sa pot rezilia oricand si sa ma mut unde vreau.

#33
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Aplic pe situ upc pt cablu, ma suna una imi zice 34 ron. Mai aplic inca odata ma suna unu de la rel clienti si imi zice ca daca semnez pe 2 ani imi da o oferta cu 15 ron. Oferta speciala pt cartierul berceni. Le-am zis ca nu am vazut pe site si ca mi-am facut deja abonament la rds. Pai nu punem pe site ca e oferta. Le zic: pai boilor daca e oferta trebuie promovata, nu? In fine i-am inchis telefonul auzisem destule prostii in ziua aia... ^_^

#34
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
la mine in bloc au venit astia de la rds, au cablat tot pana la usi, nu am auzit nimic de o ieftinire la abonamentul de la upc mentionez ca sunt din galati

#35
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
@dan33: Nu ai auzit nimic pentru că încă practic nu ai RDS disponibil. :) Ei așa fac, cablează toată scara, dar de fapt blocul nu e încă racordat la rețea, și te poți trezi că pentru cuplare efectivă mai aștepți 2 luni. Deci de aia nu se agită UPC.

@vlad2006: nu-i chiar așa cum vor ei cu rezilierea ofertelor promoționale. Nu au cum să justifice plata integrală a lunilor pe care le mai ai de făcut din ăia 2 ani. Cf. legii nu se plătește decît ce se consumă efectiv. Tot ce pot face e să-ți ceară diferența pînă la tariful normal pe lunile din urmă.

#36
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
La calitatea pe care o ofera, UPc-CATV ar trebui sa fie gratis.
Mi s-a intrerupt CATV-ul la 8:30 pm si de atunci sun intr-una la 9399 si nu raspunde nimeni.
Dupa ce ca mai au 10 programe de 2 lei sialea se intrerup si pe "baieti" ii doare undeva.
Le doresc un faliment superrapid si o agonie scurta. :death: :cursing:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate