Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#1675
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Macar raspunsul a fost pozitiv?

#1676
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
De niciun fel, după aproape 3 luni m-au anunțat ca am număr de înregistrare la plângerea mea 😀


#1677
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
TAROM suspendă ruta București – Tel Aviv, dar va opera zboruri speciale

#1678
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Bogdan Popescu este noul director general al TAROM

#1679
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Un sindicat din TAROM proprune cresterea numarului de avioane ATR

#1680
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
Mai ales argumentul cu operarea in conditii meteo dificile e hilar. ATR e un avionas mofturos cu rotite mici si jos. Nu se pupa bine cu zapada si le mai ingheata diversi senzori care imobilizeaza jucaria. Parca am undeva in fundul capului si diverse incidente cu ele in conditii de iarna.

Un DASH 8 e ceva mai rapid si cocotat mai sus pe picioare. Din pacate, Tarom nu e in pozitia sa isi mai permita inca o schimbare de tip de aeronava si au ales prost drumul pe care au inceput. Altfel, oamenii ocolesc ATR si pe zborurile de Cluj, bafta sa le umpli pe destinatii externe oricat de invecinate.

#1681
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
TAROM nu poate plati urmatoarea rata a imprumutului garantat de stat

#1682
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
Sa vedem daca mai dau acele vouchere de Black Friday.

#1683
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Problema nu este daca mai dau vouchere ci daca se incumeta cineva sa le cumpare mai ales ca din ce-mi aduc aminte din anii trecuti ele pot fi folosite abia dupa anul nou.....

#1684
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Romanii evacuati din Fasia Gaza vor fi adus in tara cu un avion TAROM

@danigoleman:
Eu zic ca da... dar vedem... mai un pic. Eu am avut o experienta (surprinzator) de placuta. Aveam bilete cumparate cu voucherele eMAG, si n-am mai putut calatori (3pasageri). Am sunat pentru cu totul altceva, si mi s-a spus ca pot pune bilete pt cele 3 persoane.... in asteptare. Se plateste o taxa de schimbare intre 10 si 30euro si diferenta de pret (daca exista). Termen limita pentru a face schimbarile: 17mai2024. Calatoria poate fi si dupa data asta.

Si mi s-a si raspuns instant (fara asteptari de 40-50minute, ca alte dati). Depinde ce noroc/cand suni in callcenter-ul lor.


Termenii si conditiile la editia din 2022
Perioada de valabilitate a voucherului (achiziționare și emitere a documentelor de transport pe care acesta să poată fi aplicat): 18.11.2022– 18.05.2023
Perioada de calatorie: 18.11.2022- 14.12.2023 (data de retur). Calatoria nu este permisa in perioada 15.12.2022-15.01.2023
Voucherele sunt valabile pentru achizitionarea de bilete de avion sau de servicii de transport aditionale (bagaj de cala suplimentar, loc preferential, taxa insotire minor, taxa transport animale vii, etc.) pe orice cursa operata de Compania TAROM, pe rute interne sau externe;
Documentele de transport pot fi achizitionate telefonic sau prin e-mail prin intermediul Call Center TAROM. Verifica datele de contact si programul Call Center TAROM aici;


#1685
Ciumpy

Ciumpy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.11.2023
Cei care dețin o rezervare platita cu voucher au posibilitatea sa modifice biletele online(plătind taxa de schimbare) și sa aleaga o data din intervalul blocat 15.12 - 15.01.2024 ?

#1686
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

View PostCiumpy, on 12 noiembrie 2023 - 10:40, said:

Cei care dețin o rezervare platita cu voucher au posibilitatea sa modifice biletele online(plătind taxa de schimbare) și sa aleaga o data din intervalul blocat 15.12 - 15.01.2024 ?

Ia sa vezi surprize... lumea a luat vouchere dar acum inainte de 5 decembrie au inceput sa scumpeasca constant zborurile. Unele s-au dublat, peste noapte!
Niste gainari ordinari din pacate...

#1687
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
Am folosit voucherul, in Call Center au raspuns dupa fix 60 de minute :))

#1688
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

View Postcucur, on 19 septembrie 2023 - 13:02, said:

https://europa.eu/yo...tm#cancellation

vezi aici ce organism se ocupa daca TAROM iti da cu flit.

L.E. Vad ca-i ANPC, daca nici ANPC nu te ajuta mai ai acolo platforma ODR a U.E. :https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home.selfTestResult
Dupa o asteptare de aproape 10 luni si schimburi de emailuri sterile ca sa ma despagubeasca ptr un zbor anulat am reusit sa-i fac sa se miste doar cu o sesizare la ANPC. Azi mi-au returnat banii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate