Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#1531
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
Revolta piloților de la Tarom
https://evz.ro/revol...000-de-lei.html

#1532
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
Macar au avut putin "noroc" si n-au patit asta la inceputul vacantei Posted Image


Avion TAROM, aterizare de urgență pe Otopeni. Radarul meteo de la bord s-a defectat


Mărturia unui pasager din avionul care a aterizat de urgență pe aeroportul Otopeni. Ce s-a întâmplat în timpul zborului

#1533
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
AIAS: raport final pentru incidentul de la Chișinău cu ATR42 TAROM (video)

#1534
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
A primit cineva banii înapoi pe bilete?Am un zbor anulat de acum 3 luni și nu am primit nimic până acum,deși mi s-a spus când am sunat la ei acum 3 luni că voi primi banii în 2-3 luni.Cred că trebuie să mă adresez Anpc.E vorba de aproape 3000 de lei.

#1535
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
Astept si eu de vreo 5-6luni sa primesc inapoi 20euro pt taxe de aeroport... si nimic. Ce sa mai zicem de sume mai mari :|

#1536
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
CE aprobă o garanție pentru împrumuturi de 19 milioane de euro pentru TAROM

#1537
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
Peste o mie de angajați TAROM sunt trimiși în șomaj tehnic din 15 octombrie

#1538
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
S-o vedem si pe asta Posted Image

TAROM pregătește concedieri masive. 30% dintre angajați ar urma să rămână fără loc de muncă

#1539
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Sper sa supravietuiasca crizei.

#1540
andipanda

andipanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.11.2010
Aveam 2 randuri de bilete pt. Larnaca, cumparate de la agentii diferite. Avion.ro si Travelgenio. Amandoua mi-au raspuns initial ca au demarat procedurile de rambursare, zborurile fiind anulate de Tarom.. Interesandu-ma de starea rambursarii, deoarece au trecut cateva luni bune, Tarom mi-a raspuns ca ca nu au primit nicio cerere de rambursare si sa iau legatura cu agentiile emitente. In acelasi timp spunandu-mi ca ei pot sa-mi ofere vouchere. La agentiile emitentente, jale. Am vazurt comentariile si de pe forumurile straine ca nu raspund. Am revenit la ultimul mail primit de la Tarom, mailuri la care se poate raspunde!(mare lucru, cu semnatura celui care a raspuns) si am cerut transformarea biletelor anulate in vouchere, ceea ce s-a intamplat. le-am primit in 48 ore.La valoarea biletelor, ca agentiile imi luau taxa de serviciu. Consider ca am facut o treaba buna si chiar ma invat minte sa nu mai pun botul la cativa euro mai putin la bilete cumparate la alte agentii. Adica, direct Tarom.Voucherele valabile un an deeci practic pot cumpara bilete pana in octombrie 2022.

#1541
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,034
  • Înscris: 18.12.2007
Pana in oct 2022 nu sunt 2 ani? Sau te referi la perioada de calatorie?

Edited by AlexEn, 23 October 2020 - 09:36.


#1542
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

View Postandipanda, on 22 octombrie 2020 - 19:26, said:

Aveam 2 randuri de bilete pt. Larnaca, cumparate de la agentii diferite. Avion.ro si Travelgenio. Amandoua mi-au raspuns initial ca au demarat procedurile de rambursare, zborurile fiind anulate de Tarom.. Interesandu-ma de starea rambursarii, deoarece au trecut cateva luni bune, Tarom mi-a raspuns ca ca nu au primit nicio cerere de rambursare si sa iau legatura cu agentiile emitente. In acelasi timp spunandu-mi ca ei pot sa-mi ofere vouchere. La agentiile emitentente, jale. Am vazurt comentariile si de pe forumurile straine ca nu raspund. Am revenit la ultimul mail primit de la Tarom, mailuri la care se poate raspunde!(mare lucru, cu semnatura celui care a raspuns) si am cerut transformarea biletelor anulate in vouchere, ceea ce s-a intamplat. le-am primit in 48 ore.La valoarea biletelor, ca agentiile imi luau taxa de serviciu. Consider ca am facut o treaba buna si chiar ma invat minte sa nu mai pun botul la cativa euro mai putin la bilete cumparate la alte agentii. Adica, direct Tarom.Voucherele valabile un an deeci practic pot cumpara bilete pana in octombrie 2022.


Seara buna,
Eu am avut luate bilete pt Mauritius, in ianuarie 2020, pentru un sejur in mai 2020, via Air France. A venit covidul si am amanat pentru noiembrie, toata discutia purtandu-se pe mess iar in 2 zile avand re-emise noile bilete. Au schimbat de 2 ori, si cu acordul meu, datele de plecare/sosire. Am cerut, cand am vazut ca imi conditioneaza sejurul de alegerea unui hotel oferit de ei, fara posibilitatea de a te misca liber, rambursarea contravalorii biletelor. Am intrat pe site, am completat datele cerute de ei si in 2 saptamani am avut banii in cont, fara niciun comision. Poate ca verii lor romani ar trebui sa invete cate ceva de la francezi...

#1543
andipanda

andipanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.11.2010

View Postlls869, on 23 octombrie 2020 - 18:24, said:



Seara buna,
Eu am avut luate bilete pt Mauritius, in ianuarie 2020, pentru un sejur in mai 2020, via Air France. A venit covidul si am amanat pentru noiembrie, toata discutia purtandu-se pe mess iar in 2 zile avand re-emise noile bilete. Au schimbat de 2 ori, si cu acordul meu, datele de plecare/sosire. Am cerut, cand am vazut ca imi conditioneaza sejurul de alegerea unui hotel oferit de ei, fara posibilitatea de a te misca liber, rambursarea contravalorii biletelor. Am intrat pe site, am completat datele cerute de ei si in 2 saptamani am avut banii in cont, fara niciun comision. Poate ca verii lor romani ar trebui sa invete cate ceva de la francezi...
Esti un caz fericit, ma bucur ca ti-ai rezolvat asa usor problema. Dar,din ce vezi in jur, e jale cu recuperarea banilor.

View PostAlexEn, on 23 octombrie 2020 - 09:12, said:

Pana in oct 2022 nu sunt 2 ani? Sau te referi la perioada de calatorie?
Pai am vouchere valabile pana pe 22.10.2021. Voucherul il folosesc cand cumpar biletele. Pe 22.10 2021 pot folosi voucherul, ultima zi, ca sa cumpar bilete Tarom. In mod normal o sa am la dispozitie programul lor de zboruri si rezervari , si implicit posibilitate de cumparare pana in oct.2022.. Voucherul se aplica cand fac plata.Asta e maxim ce am putut recupera. Cu agentiile partenere, sa nu mai conteze pe mine.

#1544
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,511
  • Înscris: 19.04.2009

View Postlls869, on 23 octombrie 2020 - 18:24, said:




Seara buna,
Eu am avut luate bilete pt Mauritius, in ianuarie 2020, pentru un sejur in mai 2020, via Air France. A venit covidul si am amanat pentru noiembrie, toata discutia purtandu-se pe mess iar in 2 zile avand re-emise noile bilete. Au schimbat de 2 ori, si cu acordul meu, datele de plecare/sosire. Am cerut, cand am vazut ca imi conditioneaza sejurul de alegerea unui hotel oferit de ei, fara posibilitatea de a te misca liber, rambursarea contravalorii biletelor. Am intrat pe site, am completat datele cerute de ei si in 2 saptamani am avut banii in cont, fara niciun comision. Poate ca verii lor romani ar trebui sa invete cate ceva de la francezi...


Depinde cine e emitentul biletelor.

La ei degeaba vrea Tarom sa le dea banii, nu ei sunt emitentul ci agenția.

Unul din motivele serioase sa iei bilete direct de la compania aeriana și nu prin agenții. Compania aeriana nu poate modifica/ rambursa nimic, doar emitentul poate.

În cazul lor Tarom a făcut servicii de binefacere. Au emis vouchere pentru ceva ce nici ei nu știu va trebui sa de-a banii înapoi agenției care probabil va dispărea subit cu banii tuturor.


Edited by Lex404, 24 October 2020 - 13:21.


#1545
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
Planul piloților pentru reorganizarea TAROM

TAROM plimbă Ursu, pe bani mulți

#1546
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
TAROM si British Airways au suspendat zborurile dintre Bucuresti si Londra

#1547
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,529
  • Înscris: 07.04.2005
Reorganizări la Tarom: doi oameni cheie în operațiunile companiei „vor înceta colaborarea cu Tarom“. Operatorul a pierdut 70% din trafic în 9 luni

#1548
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Azi am primit banii de la Tarom pe un zbor dus-întors anulat la început de iulie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate