Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#1261
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Sper ca realizezi macar ca nu iti poate spune nimeni cu certitutine astfel de informatii, nu?
Cand vine vorba de preturile biletelor de avion nu cred ca e ceva ce se poate anticipa cand vina vorba de promotii.

#1262
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
Tarom va avea zboruri din 11 iunie cu turbopropulsor ATR72 pe ruta Cluj-Napoca - Iasi
Zilele de operare si orarul de zbor in foto ( sursa airlineroute ):

Attached Files


Edited by raul_6776, 09 May 2018 - 14:24.


#1263
razvancostin

razvancostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2014
Salutari
As dori un raspuns cu privire la urmatorul aspect de la cineva care zboara frecvent cu Tarom sau a zburat recent

Nu sunt deplin lamurit daca pot sa iau in bagajul de mana un aparat foto (sony a6000) cu 2 baterii de rezeva (cu litiu), precum si cu un acumulator extern de 10.000
nu as vrea sa ma trezesc la aeroport ca nu pot sa trec cu ele, pe site-ul lor nu este mai nimic clar iar la telefon nu raspunde nimeni ....

Edited by razvancostin, 12 May 2018 - 08:27.


#1264
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Normal că poți să iei. Ce întrebare e asta?

#1265
razvancostin

razvancostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2014
la rezervarea online mi-a aparut, in imagini, ca obiecte interzise bateriile cu Litiu ...

Edited by razvancostin, 12 May 2018 - 09:34.


#1266
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Poate la cala este interzis.

Eu am avut baterie externa de 10000 și nu au comentat nimic la control securitate. Plus laptopul și 2 telefoane.....

#1267
razvancostin

razvancostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2014
si aici, pe site-ul Tarom ,am gasit - la BUNURI INTERZISE ÎN BAGAJUL DE CALĂ SAU DE MÂNĂ

o sa le iau cu mine, sper sa nu fie probleme

#1268
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Le iei la bagaj mână și nu ai probleme.

#1269
razvancostin

razvancostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2014
ok, merci de sfat

#1270
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
La cala nu ai voie. Le iei in bagajul de mana.

#1271
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011
Buna seara! Am venit pe acest forum cu o intrebare sperand ca exista cineva care sa ma sfatuiasca. Aseara,la ora 20:15 am aterizat pe aeroportul Otopeni de pe Heathrow Londra cu Tarom. Sub scaunul meu am avut o punga cu un tricou nou cumparat din duty free,destul de scump. Fiind speriata putin de zbor (deoarece a avut turbulente) am uitat punga in avion. Mi-am dat seama dupa ce plecasem de la aeroport si m-am intors pe loc. Am sunat la obiecte pierdute iar fata aceea mi-a zis sec “Nu s-a gasit nimic,la revedere” . I-am zis sa mai stea putin ca am sa-i adresez cateva intrebari si mi-a inchis. Dupa asta am fost peste tot,la biroul de informatii Tarom,la politia de frontiera etc iar toti mi-au spus ca nu s-a gasit. Eu am tinut mortis ca nu s-a furat de catre vreun calator deoarece am coborat ultima din avion cu prietenul meu. Cand le zic acest lucru,toti lasa capul in jos si se fac ca nimic nu s-a intamplat. Intrebarea mea este urmatoarea: Ce mai este de facut? Chiar imi vreau tricou inapoi deoarece am facut economie toata vacanta ca sa mi-l iau :( Unde sa mai merg? Ce sa mai reclam? Cred ca doamne de la obiecte pierdute are legatura cu acest lucru,deoarece a fost foarte ferma din prima si ne-a inchis in nas.

#1272
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Sincer, cred că trebuie să îți iei adio. Totuși, uiți unde ai aterizat?

#1273
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011
Nu uit unde am aterizat,dar totusi... Sa se fure asa pe fata?! Eu am ales Tarom crezand ca e o companie serioasa,nu m-am gandit niciodata ca o sa fure un tricou:))

#1274
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Incearca sa le scrii si celor de la Tarom, poate mai ai vreo sansa.

#1275
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
ei sa nmu exageram, nu e chiar furt pe fata. e mai mult furgasit. in avion dupa ce cobori, intra echipele de curatenie. care curata. tot. cei ce s'au spus ca nu s'a gasit nimic, ti'
au spus in buna credinta, in ideea ca nu s'a raportat nimic gasit. chiar m'as mira daca s'ar raporta ceva vreodata.
eu zic sa o treci la capitolul pierderi si sa mergi mai departe.

#1276
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Culmea e că eu odată am recuperat o șapcă. Dar am anunțat echipajul în secunda doi cum am ajuns la terminal. Tarom / București pe o cursă MAD - OTP. Dar na, era o amărâtă de șapcă de-a lui fiu-meu, purtată. Nu era ambalată frumos în pungă de duty free.

#1277
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostExoticDream, on 13 mai 2018 - 23:40, said:

Chiar imi vreau tricou inapoi deoarece am facut economie toata vacanta ca sa mi-l iau Posted Image Unde sa mai merg?

evident, in locuri mai ieftine Posted Image

fiind intr-o sacosa, e la fundul sacului unde se colecteaza gunoiul. nu isi risca nimeni jobul pentru un articol de imbracaminte.

Edited by MembruAnonim, 14 May 2018 - 17:55.


#1278
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018
Noi curse Tarom, din vară

Compania aeriană națională Tarom își dezvoltă portofoliul de rute începând de la 1 iulie 2018.

Timișoara-Paris, Timișoara-Stuttgart, Cluj-Paris, Sibiu-Stuttgart, Chișinău-Timișoara și Constanța-Chișinău vor fi cursele noi, inaugurate de TAROM pentru pasageri în această vară.

"Tarom a pregătit 6 rute noi către destinații cerute de pasagerii din România. Avem două obiective: în primul rând vrem să răspundem cerințelor pieței naționale, oferind zboruri eficiente către Europa din Timișoara, Cluj, Sibiu sau Constanța. În al doilea rând, avem datoria să optimizăm utilizarea flotei Tarom. Dezvoltarea flotei de aeronave trebuie să se reflecte atât în numărul destinațiilor operate de Tarom, cât și în creșterea confortului și varietății de opțiuni pentru pasagerii noștri", spune conducerea companiei.

Dezvoltarea flotei TAROM cu două aeronave tip Boeing 737-800 NG a atras după sine o creștere a numărului de rute pentru pasagerii noștri. Compania națională va comunica în perioada următoare frecvențele și prețurile pentru fiecare dintre rutele nou anunțate.

Sursă: Digi24
https://www.digi24.r...din-vara-929842

Edited by daniliescu95, 15 May 2018 - 16:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate