Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mutu la Juventus Torino

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004

NostraDamnUs, on Oct 18 2004, 21:36, said:

Well, goodbye mr. Mutwo... (ou sont les matches d'antant...)  :confuzzled:

E de compatimit, pe bune. Cand cazi de sus doare rau de tot...

<{POST_SNAPBACK}>

:bye:  :bye:  :bye:  :bye:  :bye:  :bye:

MUTU a recunoscut ca a folosit substante dopante
Adrian Mutu a trimis azi o scrisoare Ligii Profesioniste de Fotbal din Anglia, in care recunoaste ca a consumat substante interzise. Inainte de a trimite scrisoare Mutu s-a consultat cu diversi avocati din Anglia, specializati pe probleme de dopaj, care l-au sfatuit sa-si recunoasca vina. In urma acestei scrisori Liga engleza urmeaza sa ia o decizie in urmatoarea saptamana. In urma marturisirii Mutu risca o suspendare de la sase luni la doi ani.
La randul sau Ioan Becali a marturisit ca a luat la cunostinta situatia lui Mutu in urma cu doua saptamani, perioada in care a tinut acest lucru secret, nici Gica Popescu si nici fratele sau, Victor, nestiind acest lucru.
Ioan Becali a parasit in urma cu cateva momente platoul unei emisiuni cu tema sportiva. Afectat de cele intamplate in ultimele zile, precum si de situatia in care a fost pus de redactorii emisiunii, vizibil nervos, i-a numit pe acestia "vagabonzi".

Sursa : Prosport

Edited by fed_up, 18 October 2004 - 21:15.


#20
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Ce idiot!?
I-si bate joc de o tara intreaga, inclusiv de propria-i persoana!
Rusine!

Edited by eRwin, 18 October 2004 - 21:17.


#21
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Gica Popescu a precizat ca va incerca ka suspendarea pe care o primeshte Mutu sa fie minima, adica 6 luni, iar celalat manager al lui Mutu, Becali a spus ca va renunta la contractul cu Mutu deoarece l-a facut de rusine in toata Europa.

#22
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004

DanyBoss, on Oct 18 2004, 22:27, said:

Gica Popescu a precizat ca va incerca ka suspendarea pe care o primeshte Mutu sa fie minima, adica 6 luni, iar celalat manager al lui Mutu, Becali a spus ca va renunta la contractul cu Mutu deoarece l-a facut de rusine in toata Europa.

<{POST_SNAPBACK}>


Dupa ce a muls cat a putut, a vazut ca vaca nu mai este productiva... a gasit momentul si kick...  :bicycle: ... auzi la el... l-a facut de rusine... probabil a uitat cand l-a facut 'fiu de catea' pe presedintele lui Betis... Romania all the way

PS A nu se citi din postul meu vreun fel de simpatie pt D-l Mutu...

#23
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Pe Mutu l-a lucrat Abramovici si mafia ruseasca...
I-au pus in mincare cocaina, asta pe fondul certurilor cu Mourinho...

Asa va invata Mutu ca nu e bine sa te pui cu rusii...

El a fost obligat sa recunoasca, l-au sfatuit bine avocatii,  altfel pierdea mai mult...

#24
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Abramovici e fan Mutu. Nu stiu daca omul care l-a ajutat la greu si care i-a marit salariul numai ca vroia sa-l mai vada la antrenamente i-ar face asa ceva!

#25
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
@burvi2001: de data asta esti dezinformat.
Daca era sa-l lucreze mafia ruseasca, nu-l mai recunosteau nici macar parintii...  :death:

Mutu s-a lucrat singur. Poate scapa cu vreo 9 luni, si-i urca mintea la cap.

Sau poate Laura Andresan e rusoaica, verisoara cu Abramovici, si n-oi sti eu ?  :notangel:

#26
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004

cipone, on Oct 18 2004, 20:02, said:

Bati campii.
Nu pe toti ( altcineva de forum se ocupa cu asta ), dar ii bati.
Nu mai are timp sa se maturizeze...altii la varsta lui faceau ravagii si aici ma refer la terenul de fotbal, nu la cluburi de noapte, pipite si la NFS Underground live pe strazile Capitalei.

Cum spunea Fedul` "Bye`n`bye mr. Mutu". Cinstit sa fiu sper asta.

<{POST_SNAPBACK}>


Care sunt altii care faceau ravagii la varsta lui pe terenul de fotbal? Vorbim de romani si de perioada post-decembrista. Nu mai improsca cu atat venin si gandeste-te totusi, ca dincolo de toate greselile sale pe care le-am mentionat si eu anterior, Mutu este liderul nationalei noastre, este cel care ne-a adus victoriile cu Finlanda si Macedonia, este cel de a carui inspiratie depinde tot jocul Romaniei. Daca pana acum nu te-ai convins, vei avea ocazia in urmatorii 2 ani.

#27
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004
Nu sunt deloc de acord cu ceea ce a facut si ce face Mutu, dar nici nu cred ca e normal sa fie lovit fara mila acum cind s-ar putea ca fotbalul sa devina o amintire pentru el.
Ginditi-va ca ceilalti jucatori din afara, care sunt intr-adevar profesionisti, s-auy format de la 8 - 10 ani la Juventus, Ajax, Bayern, etc. cluburi intr-adevar super-profesioniste. Mutu a avut parte pina la 18 ani de mentalitatea romineasca si cred ca asta se vede nu numai la el, ci la multi alti jucatori romani.
A fost la F.C. Arges, la 18 ani s-a dus la Dinamo, probabil Giovanni i-a luat o masina tare ca sa-l aiba sub contract (a si declarat inainte ca asa procedeaza, desi acum nu recunoaste) si apoi au avut grija cei din Bucuresti sa-l invete 'viata de vedeta'.
Sunt sigur ca a visat sa ajunga 'smecher' cu bani, masini, femei, si acum visul lui se implinise. Asta a vazut si i s-a spus in Romania, sunt sigur.
Nu vreau sa-l disculp pe Mutu, care e vinovat cu siguranta, dar cred ca e putin si victima unui sistem putred romanesc. Educatia de profesionist trebuia sa inceapa mult mai demult, nu la 18 ani cind a ajuns in afara...

#28
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Si ce vroiai tu ? sa ramina la Arges ?

Pai nu mai ajungea vedeta...

Marii jucatori devin doar la marile cluburi si la Nationala...

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sa nu-l mai plingem atita pe saracutul de mutu, chiar daca il suspenda si blablabla tot nu o sa moara de foame... poate doar ca o sa trebuiasca sa-si vinda rahaturile de neam prost cu care s-a impopotonat si sa revina cu picioarele pe sol

---------
Mutu este liderul nationalei noastre, este cel care ne-a adus victoriile cu Finlanda si Macedonia, este cel de a carui inspiratie depinde tot jocul Romaniei.
---------
daca de mutu depinde soarta romaniei la fotbal inseamna ca este cazul sa punem basica-n cui  :puke:

#30
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004
nu vroiam sa ramina la arges.
dar cind esti tinar, inca nu esti major, si presedintii de cluburi aduc 'folcloriste' pentru arbitrii la meciuri de Cupe Europene ca sa cistige, cind iti vezi antrenorii prin cazinouri, bautzi si mai stiu eu in ce fel, tu cum crezi ca se formeaza un tinar?
crezi ca nu conteaza? think again!
eu stiu cam cum era Pancu cind era la Rapid. era de notorietate ca atunci cind se intorcea in Iasi se imbata groaznic prin discoteci si baruri si ameninta ca el e marele Pancu, shmecher ca e rapidist, si ameninta pe toata lumea cu bataia.
marele lui noroc e ca la Besiktas l-a avut pe Lucescu care cu siguranta a avut multa rabdare cu el si l-a format cum trebuie. dar la Chelsea nu e nici un roman care sa suporte fitzele mioritice deprinse in tineretze. nu dai randament, afara ca sunt altzii sa vina in locul tau.
ceea ce am vrut eu sa subliniez e ca atunci cind sunt tineri nu se ocupa nimeni de educatia lor si, mai mult, vad aproape numai mizerie in jur. si se lovesc de asta cind ajung afara.

#31
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
---------
Mutu este liderul nationalei noastre, este cel care ne-a adus victoriile cu Finlanda si Macedonia, este cel de a carui inspiratie depinde tot jocul Romaniei.
---------
daca de mutu depinde soarta romaniei la fotbal inseamna ca este cazul sa punem basica-n cui  :puke:
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]

Asa cum timpul le-a demonstrat si contestatarilor lui Hagi (si au fost o groaza, mai ales in perioada 90-93') ce a insemnat acesta pentru nationala si unde am ajuns dupa retragerea sa, tot asa ai putintica rabdare si o sa vezi ce vom ajunge fara Mutu. Tare mi-e teama ca o vom tine din esec in esec, ca vor curge reprosuri din toate partile, ca antrenorii vor fi schimbati mai ceva ca la Craiova, ca vor fi facute tot felul de experimente cu jucatori mediocri, ca nimeni nu va mai avea rabdare si incet dar sigur vom ajunge in postura Ungariei, care traieste doar din amintiri. Dar asta macar are ce-si aminti...

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
imi pare rau dar comparatia este cam fortata. nu se compara ce a reusit sa faca hagi cu ce face mutu. mutu e doar un jucator care a avut ceva bulan si pe care toata presa (plina de idioti) l-a ridicat in slavi artificial. aceeasi presa care acum se kaka pe mutu, pentru ca asta-i presa. si normal ca daca vin toti si te freaca la cap ca tu esti dumnezeu, ajungi sa te crezi dumnezeu.
daca n-ar fi scris in presa si n-ar fi aparut la tv fiecare miscare de-a lui mutu, fiecare tatuaj si fiecare sapca de jmecher pe care si-a tras-o pe cap, fiecare parasuta care i-a suflat in flaut si fiecare club prin care a bintuit, fiecare masina si fiecare celular sau ceas ciumeg, poate ca alta ar fi fost treaba. din pacate, rapandulele care se prezinta drept jurnalisti si care bintuie prin redactiile ziarelor si emisiunilor de sport, in loc sa scrie si sa vorbeasca de mutu fotbalistul abereaza despre cit cistiga mutu, cu cine se babardeste mutu si alte rahaturi. who cares?

#33
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Asa, Mascoti, vezi ca se poate ?

Nu stiu daca m-ai copiat pe mine, dar impartasim aceeasi parere.

Cu diferenta ca eu am scris mai de mult... despre ziaristii romani.

Cit despre Mutu, reafirm aici convingerea mea ca e un aranjament...

#34
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
[quote name='Mosotti' date='Oct 19 2004, 13:10']
imi pare rau dar comparatia este cam fortata. nu se compara ce a reusit sa faca hagi cu ce face mutu. mutu e doar un jucator care a avut ceva bulan si pe care toata presa (plina de idioti) l-a ridicat in slavi artificial. aceeasi presa care acum se kaka pe mutu, pentru ca asta-i presa. si normal ca daca vin toti si te freaca la cap ca tu esti dumnezeu, ajungi sa te crezi dumnezeu.

Poate acum ti se pare fortata comparatia, dar in perioada 90-93' multi erau la fel de vehementi, ca tine acum cu Mutu, in ceea ce-l priveste pe Hagi. Sper ca suspendarea lui Mutu sa fie cat mai scurta, iar el sa aiba ambitia de a reveni rapid la forma maxima si de a-si ocupa locul, alaturi de Dobrin, Balaci si Hagi, in careul de asi ai fotbalului nostru.

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
eu cred ca daca il suspenda s-a zis cu mutu. si daca romania sta in mutu, atunci romania nu o sa se califice si burvi mai pierde un pariu hohoho

#36
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Mutu a recunoscut ca s-a drogat!

http://news.softpedi...ber/10024.shtml


hmmm.....pacat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate