Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Mutu la Juventus Torino

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Mutu a fost imprumutat la Juventus Torino.
Mutare desteapt, parerea mea.

#2
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Da' si asta prost...
De ce s-a certat cu Mourinho?

#3
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
pana la urma nu conteaza daca s-a certat sau nu, nu este competitiv in formula actuala.
simplu

#4
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
S-ar putea in primele 3 etape sa prinda echipa.
Atacantul sarb e suspendat 3 etape.

bye

#5
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Iar a picat transferul ....
Cum draq negociaza astia?

#6
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Becali...

#7
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Eu as zice
Abramovici ...

#8
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Barcelona interesata de Mutu....stire luata din trecere cand am deschis TV-ul...
poate vor veni colegii forumisti cu alte detalii

#9
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Clubul Chelsea Londra urmează să renunțe la atacantul Adrian Mutu în perioada de transferuri din ianuarie, iar suma pentru care poate fi achiziționat jucătorul român este de aproximativ 5 milioane de lire sterline.
În locul lui Mutu, antrenorul portughez al echipei Chelsea, Jose Mourinho, l-ar putea rechema în lot pe Carlton Cole, împrumutat pentru un sezon la Aston Villa, după ce acesta a avut un debut reușit în campionat. O altă variantă pentru a completa atacul formației Chelsea este readucerea lui Mikael Forssell, împrumutat la Birmigham City.
Atacantul român a fost foarte aproape, în luna august, de un transfer la gruparea italiană Juventus Torino, dar patronul clubului Chelsea, miliardarul rus Roman Abramovici, a sistat negocierile.
șeful suprem de pe Stamford Bridge preferă să recupereze cel puțin o parte din banii pe care fostul antrenorul Claudio Ranieri i-a cheltuit pentru a-l aduce pe Mutu. Oficialii de la Chelsea sînt dispuși să asculte orice ofertă situată în jurul sumei de 5 milioane de lire.
Adrian Mutu a fost achiziționat de clubul Chelsea Londra în august 2003, de la gruparea italiană AC Parma, pentru suma de 15,8 milioane de lire sterline.

sursa: http://www.prosport.ro

#10
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
ADRIAN MUTU SUSPECTAT DE DOPAJ
In urma cu cateva zile presa engleza a publicat un articol in care relata ca un fotbalist important din Premier Ligue a fost depistat pozitiv la un control antidoping. Se pare ca acel fotbalist era capitanul Nationalei Romaniei de fotbal, Adrian Mutu, el riscand sa fie suspendat pe o perioada de doi ani in Premier Ligue. Mutu are dreptul la o contraexpertiza prin care poate sa-si dovedeasca nevinovatia sau sa ateste cele spuse mai sus. In urma acestor evenimente se pare ca firma PEPSI a renuntat la colaborarea cu Adrian Mutu, cu care avea semnat un contract de 1 milion de EURO, pe o perioada de trei ani.
Declaratia lui Gheorghe Popescu:
"Nu este nimic oficial. Cred că sînt simple speculații de presă. Victor (n.r-Victor Becali) l-a sunat pe Adi Mutu azi dimineață și nici el nu știa absolut nimic. Zilele următoare vom lua legătura cu Federația Engleză și cu clubul Chelsea pentru a vedea dacă este adevărat sau nu. Deocamdată nu putem comenta absolut nimic."

sursa: http://www.prosport.ro/

#11
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
acum avem un viitor maradona in echipa nationala

#12
cobe

cobe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 23.06.2004
stati ma ca am inteles ca astia au preluat stirea de pe pagina 3 si ceva a versiunii de wknd a unui tabloid d'al lor.D-zeu cu mila, ca ce scriu aia p'acolo, io nu cred pana nu se dovedeste, ar fi prea de tot...

#13
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu sper sa'l gaseasca dopat, ash vrea sa'l vad terminat, asha cum merita de fapt...
daca il gasesc pozitiv si la repetarea testului cat il suspenda?

deshi la ce sume se invart, e putzin probabil sa fie ATAT DE PROST....

vom vedea...

#14
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Chiar daca stirea se dovedeste a fi adevarata, nu cred ca Mutu s-a dopat in scopul imbunatatirii performantelor sportive; mai degraba cred ca anturajul l-a impins spre consumul ocazional de cocaina.
Oricum nu trebuie sa-l atacam acum, cand e la pamant. Imbogatirea peste noapte, despartirea de familie, anturajul dubios, sfatuitorii prosti, toate acestea profitand si de "terenul fertil",  l-au adus in aceasta situatie grea.
Este pacat pentru ca este totusi un jucator valoros, cu siguranta cel mai bun jucator roman al momentului, iar suspendarea sa se va reflecta mai mult decat ne putem imagina in jocul Romaniei.
Sper totusi sa nu fie nimic adevarat si Mutu sa se maturizeze rapid.

#15
intruder33

intruder33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.08.2004
lasati-i dracu de aurolaci...pe bune, avem o echipa de drogati...nu mai e mult si o sa mai gaseasca vreo 2-3. parerea mea!

#16
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004
Daca va fi gasit dopat...

  Adrian Mutu
    Banned
   (pt 2 ani)

PS Personal... 80% va fi gasit vinovat... Serios... parca ar fi un copil de 17 ani...
     Ce pot spune... a avut si a dat cu piciorul
     Bineinteles ca s-ar putea sa fie gasit nevinovat..  dar imaginea sa tot sifonata va ramane...
        
                                                         La Revedere D-l Mutu.

#17
cipone

cipone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 28.10.2003

rudy, on Oct 18 2004, 11:07, said:

Chiar daca stirea se dovedeste a fi adevarata, nu cred ca Mutu s-a dopat in scopul imbunatatirii performantelor sportive; mai degraba cred ca anturajul l-a impins spre consumul ocazional de cocaina.
Oricum nu trebuie sa-l atacam acum, cand e la pamant. Imbogatirea peste noapte, despartirea de familie, anturajul dubios, sfatuitorii prosti, toate acestea profitand si de "terenul fertil",  l-au adus in aceasta situatie grea.
Este pacat pentru ca este totusi un jucator valoros, cu siguranta cel mai bun jucator roman al momentului, iar suspendarea sa se va reflecta mai mult decat ne putem imagina in jocul Romaniei.
Sper totusi sa nu fie nimic adevarat si Mutu sa se maturizeze rapid.

<{POST_SNAPBACK}>


Bati campii.
Nu pe toti ( altcineva de forum se ocupa cu asta ), dar ii bati.
Nu mai are timp sa se maturizeze...altii la varsta lui faceau ravagii si aici ma refer la terenul de fotbal, nu la cluburi de noapte, pipite si la NFS Underground live pe strazile Capitalei.

Cum spunea Fedul` "Bye`n`bye mr. Mutu". Cinstit sa fiu sper asta.

#18
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Well, goodbye mr. Mutwo... (ou sont les matches d'antant...)  :confuzzled:

E de compatimit, pe bune. Cand cazi de sus doare rau de tot...

Sper ca din aceasta patanie sa invete cate ceva colegii lui de "patimi" de la Nationala. Poate se sperie cei cu inclinatii similare si incep sa mai lege o pasa-doua pe la meciurile oficiale...

Edited by NostraDamnUs, 18 October 2004 - 20:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate