Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Canon MV750i

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
imi trebuie un soft beton de facut captura de pe camera digitala!! GunX stiu ca tu trebuie sa stii te rog zi-mi unil!

#20
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
jonae

Incearca Adobe Premiere Pro 7.0 ori 1.5 sau Pinnacle Studio 9. Eu am lucrat cu amandoua si sunt foarte multumit.

Salutari si numai bine

#21
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
Dupa ce am incercat mai multe programe am ajuns la concluzia ca Windows Movie Maker este foarte bun sau nu stiu eu sa lucrez cu programele respectiva ... dar nu am reusit sa trag calitatea pe care am reusit sa o obtin cu Windows Movie Maker. Daca ma insel va rog sa ma corectati. Poate trebuie setate programele si eu nu stiu. Poate ma ajuta cineva dintre voi.

#22
adiborlea2002

adiborlea2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.06.2005
Eu am tot Sony 265, e super fain, imagine, sunet, totul e ok si am facut filmulete cu "n" mixaje cu Pinnacle 9.4 de nu-ti vine sa crezi.

Fiindca nu am DVD-player, filmuletele le-am copiat pe computer prin cablu firewire, USB nu, ca nu e calitate si dupa aranjamente  (adica am taiat din original ce nu mi-a placut, am realizat tranzitii intre imagini, am adaugat titluri, texte, subtitrari, adaugari de muzica de pe CD-uri sau mp3-uri, comentarii intregistrate prin microfon ulterior....etc.) si le-am reinregistrat pe videocamera (deci inapoi pe banda), la aceeasi calitate.

Succes si tie!

#23
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

adiborlea2002, on Jun 28 2005, 13:38, said:

Eu am tot Sony 265, e super fain, imagine, sunet, totul e ok si am facut filmulete cu "n" mixaje cu Pinnacle 9.4 de nu-ti vine sa crezi.

Fiindca nu am DVD-player, filmuletele le-am copiat pe computer prin cablu firewire, USB nu, ca nu e calitate si dupa aranjamente  (adica am taiat din original ce nu mi-a placut, am realizat tranzitii intre imagini, am adaugat titluri, texte, subtitrari, adaugari de muzica de pe CD-uri sau mp3-uri, comentarii intregistrate prin microfon ulterior....etc.) si le-am reinregistrat pe videocamera (deci inapoi pe banda), la aceeasi calitate.

Succes si tie!

<{POST_SNAPBACK}>

...wow....imi spui si mie cum? :lol:

  Enjoy!

Ps: ....vezi ca s-ar putea sa-ti raspunda si altcineva ...dar probabil prin august 2006.... ;)

  spune-mi si mie ce subtitrari ai pus....in chineza????...le-ai desenat....?...si care e treaba cu adaugarile de muzica? :D

Edited by Ankh, 28 June 2005 - 13:01.


#24
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

Ankh, on Jun 28 2005, 12:57, said:

...wow....imi spui si mie cum? :lol:

  Enjoy!

Ps: ....vezi ca s-ar putea sa-ti raspunda si altcineva ...dar probabil prin august 2006.... ;)

  spune-mi si mie ce subtitrari ai pus....in chineza????...le-ai desenat....?...si care e treaba cu adaugarile de muzica? :D

<{POST_SNAPBACK}>



era necesar sa faci misto?? se pot face multe lucruri cu un program de editare video!!!

#25
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

jonae, on Sep 8 2005, 00:38, said:

era necesar sa faci misto?? se pot face multe lucruri cu un program de editare video!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Corect, ceea ce spui, dar stii Pinnacle e cam pe langa programele de editare, e... cum sa-ti spun altfel, un fel de Movie Maker mai complex  :w00t:

Edited by Night Elf, 08 September 2005 - 08:15.


#26
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

Night Elf, on Sep 8 2005, 08:14, said:

Corect, ceea ce spui, dar stii Pinnacle e cam pe langa programele de editare, e... cum sa-ti spun altfel, un fel de Movie Maker mai complex  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>



ok ... si ce ma sfatuiesti sa folosesc. Adobe Premiere? Sau exista ceva si mai bun.

#27
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

jonae, on Sep 8 2005, 09:02, said:

ok ... si ce ma sfatuiesti sa folosesc. Adobe Premiere? Sau exista ceva si mai bun.

<{POST_SNAPBACK}>

PC@Firewire Adobe Premiere Pro cea mai buna solutie.  :peacefingers:

#28
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004

Night Elf, on Sep 8 2005, 09:15, said:

PC@Firewire Adobe Premiere Pro cea mai buna solutie.  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>



ok .. am sa incerc si cu adobe premiere sa vad cum e

si stii cum as putea scoate calitate buna de pe camera video in format DVD la filmele pe care le fac?

ms pentru sfat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate