Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Manele puse pe frecv legale?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
In orasul meu ( Fagaras ) s-a deschis un post de radio numai cu manele !!! NON-STOP MANELE !!! Sunt disperat ca, colegii mei la serviciu ma distrug cu acest post de radio !!
Postul de radio este un post satelit pentru un altul din BRASOV ( deci si Brasovul este plin ) .... intradevar are audienta maxima dar din punct de vedere legal au voie sa emita manele ????
Auzisem la un moment dat ca manelele sunt interzise pentru posturile de radio desi mi se parea ciudat din moment ce erau de televiziune ceva posturi !!!

Motto-ul lor: "Un radio pentru prieteni si dusmani" !!!
Chiar nu stiu ce sa mai fac pentru ca nu pot sa servesc clientii cu MP3 Player-ul pe urechi !!!

Edited by Zvartoshu, 10 February 2009 - 15:26.


#2
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 AnoXys, on Dec 5 2007, 16:01, said:

In orasul meu ( Fagaras ) s-a deschis un post de radio numai cu manele !!! NON-STOP MANELE !!! Sunt disperat ca, colegii mei la serviciu ma distrug cu acest post de radio !!
Postul de radio este un post satelit pentru un altul din BRASOV ( deci si Brasovul este plin ) .... intradevar are audienta maxima dar din punct de vedere legal au voie sa emita manele ????
Auzisem la un moment dat ca manelele sunt interzise pentru posturile de radio desi mi se parea ciudat din moment ce erau de televiziune ceva posturi !!!

Motto-ul lor: "Un radio pentru prieteni si dusmani" !!!
Chiar nu stiu ce sa mai fac pentru ca nu pot sa servesc clientii cu MP3 Player-ul pe urechi !!!
NU , este ILEGAL , manele nu ai decat TARAF FM , si posturi pirat! deci , ce sa mai zic .. oribil , eu nu mai am tangentza cu piratii decat cei care aveau si inca mai au emitatoare si transmit muzica si indruga ceva sa imite legalii profitand ca emit ilegal !  :rolleyes:
deci mai punem o ciomeaga cu panacarda .. BUN VENIT IN BRASOV .. manele pe toate gardurile ! B)

#3
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E vorba de SUPER FM din Brasov retransmis si in Fagaras, trebuie sa recunoastem ca au audienta la greu, mai bine zis le-a furat ascultatorii celorlalte posturi.
Da, este adevarat ca din 1999 s-a interzis difuzarea maneleleor pe radio, insa acum se pare ca au gasit o fereastra in acea lege prin care sa poata totusi difuza acest gen de muzica.
De exemplu si FAVORIT FM am observat ca difuzeaza manele, asa ca la ce sa ne mai miram, vor mai fi si altele cred.

#4
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 chatnoir401, on Dec 5 2007, 16:38, said:

E vorba de SUPER FM din Brasov retransmis si in Fagaras, trebuie sa recunoastem ca au audienta la greu, mai bine zis le-a furat ascultatorii celorlalte posturi.
Da, este adevarat ca din 1999 s-a interzis difuzarea maneleleor pe radio, insa acum se pare ca au gasit o fereastra in acea lege prin care sa poata totusi difuza acest gen de muzica.
De exemplu si FAVORIT FM am observat ca difuzeaza manele, asa ca la ce sa ne mai miram, vor mai fi si altele cred.
looooooooooooooooooooooooooooooooooooooool ... manele fm .. incredibil!  :D  eu stiam decat de farvorit fm si taraf ca mai dau cu ele  si stilu de calarasi!

#5
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si ORIZONT de la Medgidia parca, nu?!

#6
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 chatnoir401, on Dec 5 2007, 17:20, said:

Si ORIZONT de la Medgidia parca, nu?!
nu , ala da cu lautareasca pura nu lautareasca zisa si sa bage ca stil manele! nu ! aia sunt corecti

#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 Zvartoshu, on Dec 5 2007, 17:21, said:

nu , ala da cu lautareasca pura nu lautareasca zisa si sa bage ca stil manele! nu ! aia sunt corecti
Si la manele nu are curajul, sau se limiteaza doar cu atat?

#8
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 chatnoir401, on Dec 5 2007, 17:22, said:

Si la manele nu are curajul, sau se limiteaza doar cu atat?
daniel zvartoshu: bai
daniel zvartoshu: orizontu
daniel zvartoshu: baga manele
daniel zvartoshu: sau numai lautareasca
daniel zvartoshu: ?
Madalin: cine ?
daniel zvartoshu: intreaba unu de voi de pe net
Madalin: cei cu ei ??
Madalin: sunt langa mine
Madalin: da 150 metrii
daniel zvartoshu: zi ma
daniel zvartoshu: baga manele
daniel zvartoshu: sau numai lautareacsa
daniel zvartoshu: ?
Madalin: ma nus...inainte sambata seara baga park
Madalin: acum nu mai stiu
Madalin: eu nu asc radio orizont
Madalin: oricum ziua in nici un caz acum nu mai baga
Madalin: iti zic sigur si iti spun ca sau certat pentru manele , baga lautareasca sigur sigur
daniel zvartoshu: ok .. eram sigur

Edited by Zvartoshu, 05 December 2007 - 17:29.


#9
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Deci nu s-au aruncat la manele!

#10
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 chatnoir401, on Dec 5 2007, 21:53, said:

Deci nu s-au aruncat la manele!
nu ,
si fara sa stiu vb cu un preieten care sta langa sediul lor .. hahahha .. ! :D

#11
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Daca e sa fe cu manele nu trebuia sa fie si cu lautareasca?

#12
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
cu posturi ca superfm - legale de manele se pune o problema de moralitate : daca vine un pirat si da peste ei cu emisiuni si muzica buna, merita legat sau premiat ? :mellow:
eu cand trec prin BV o sa pun un modulator lipit de antena ca sa nu iau postul asta niciodata la scanare :D

#13
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 rvic77, on Dec 6 2007, 13:33, said:

cu posturi ca superfm - legale de manele se pune o problema de moralitate : daca vine un pirat si da peste ei cu emisiuni si muzica buna, merita legat sau premiat ? :mellow:
eu cand trec prin BV o sa pun un modulator lipit de antena ca sa nu iau postul asta niciodata la scanare :D

    Sau faci un micro emitator de putere mica care bate 50 m(e legal) , il acordezi pe frecventa cu pricina si nu mai auzi nici un post de radio cu manele in jur .

#14
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 cspot, on Dec 6 2007, 14:05, said:

Sau faci un micro emitator de putere mica care bate 50 m(e legal) , il acordezi pe frecventa cu pricina si nu mai auzi nici un post de radio cu manele in jur .
dupa cum am spus-o si prin  alte locuri , super fm din brasov e postul cel mai de cacat posibil ever. le doresc moarte in chinuri , bai de acid sulfuric  , lepra  , holera , ciuma bubonica si tot ce se mai poate. lor si celor care le-au dat licenta de emisie.pentru ca aud manele in taxiuri , baruri , maxi taxi.. de parca nu ajungeau cele de la cocalarii cu pretentii de baieti baieti...
oare daca am face o sesizare la bastanii dela anrgcti sau cum naiba se mai numesc baietii ( IGCTI ANYWAY) ne iau in seama?
si modulatoarele alea nu pot fi si portabile , ca sa ma scutesc de prezenta radiourilor de cacat pe care nu le pot inghiti?

Edited by solitudes, 06 December 2007 - 14:17.


#15
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 rvic77, on Dec 6 2007, 13:33, said:

cu posturi ca superfm - legale de manele se pune o problema de moralitate : daca vine un pirat si da peste ei cu emisiuni si muzica buna, merita legat sau premiat ? :mellow:
eu cand trec prin BV o sa pun un modulator lipit de antena ca sa nu iau postul asta niciodata la scanare :D
Problema e ca SUPER FM detine licenta, deci emite legal, iar piratul chiar daca difuzeaza muzica buna e tot ilegal, deci se aplica legea.

#16
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
O solutie partiala am gasit !!

Mi-am luat FM SENDER pentru MP3-Player si cand ma plimb cu masina prin oras pun niste "carne" pe stick, setez fm-sender-ul pe frecventa lor si cine ma depaseste sau e langa mine prinde ce am pus eu pe PLAYER.  Asta ca mini-razbunare !!!

#17
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 AnoXys, on Dec 6 2007, 15:08, said:

O solutie partiala am gasit !!

Mi-am luat FM SENDER pentru MP3-Player si cand ma plimb cu masina prin oras pun niste "carne" pe stick, setez fm-sender-ul pe frecventa lor si cine ma depaseste sau e langa mine prinde ce am pus eu pe PLAYER.  Asta ca mini-razbunare !!!
E buna ideea, ar fi interesant sa vezi ce iese!

#18
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 chatnoir401, on Dec 6 2007, 15:35, said:

E buna ideea, ar fi interesant sa vezi ce iese!
cannibal corpse oare suna bine in taximetrele si maxitaxiurile din Bv?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate