Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror
 Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...
 Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...
 

Nokia 3100. Sfaturi, sugestii...

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,468
  • Înscris: 03.04.2004
Salutare, ma poate sfatui cineva in legatura cu un Nokia 3100? Adica, este bun? Semnal, baterie......
Multam fain

#2
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Este bun, bateria ține cam 4-5 zile cu utilizare medie a telefonului. La semnal e bun (nu excelent).

Un alt sfat pe care pot să ți-l dau e prețul de numai 2.485.000 lei plus TVA cu abonament CONNEX la Germanos. Deci prețul final ar fi în jur de 2.950.000 lei în total! Eu zic că e o SUPER OFERTÃ!!

#3
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
sor`mea si-a luat la oferta. are super ecran telefonu.

#4
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Mda și eu vreau să profit de oferta asta că m-a înnebunit ecranul de la 3200. Mai bine renunț la cameră, radio, EDGE, lanternă, infraroșu (cam la multe trebuie să renunț! :( ) dar să fie ecranul bun. și știu sigur că 3100 are ecranul foarte bun (chiar dacă numai cu 4096 culori). A, să nu uit, durează oferta până pe 31 august așa că mai avem timp o lună. :D

#5
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,468
  • Înscris: 03.04.2004
da; va multumesc! Daca ziceti ca e bun , dar eu unul auzisem ceva de genul ca ar avea semnal prost. Voi aveti certitudinea ca semnalul e bun? Thx

#6
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Deci am zis că e bun (am subliniat că nu e excelent), eu cel puțin nu am avut niciodată probleme cu el la semnal (am mai avut unul în iarnă). De abia aștept. :D

#7
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Eu din cate stiam 3200 si 3100 au exact acelasi tip de ecran, exact la fel. Codename, de ce zici ca e mai bun cel de pe 3100? Mie mi se par exact la fel la calitate, contrast, marime, deci care e diferenta, ca eu n-am observat nici una?

#8
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Ohoho dacă ai ști prin ce chinuri am trecut cu 3200-le! Am fost să mi-l schimbe că nu eram mulțumit de ecran. Pare greu de crezut, dar crede-mă că în fața mea a încercat vânzătorul încă 3 3200 și ecranul era exact la fel la toate. Problema e că n-aș fi zis NIMIC dacă n-aș fi avut înainte 3100, pe care știam SIGUR că trebuie culorile să fie mult mai VII. Uite să-ți dau exemplu poza din atașament. Am avut-o wallpaper și pe 3100 și pe 3200. Pe 3100 se vedea iarba foarte bine, un verde viu, luminos! Pe 3200 parcă ar fi dat cu mop-ul și ar fi șters culorile. Contrastul era foarte slab! Să fi fost un lot cu probleme? Să fi avut eu ghinion? Habar n-am. Însă display-ul e probabil cel mai important pentru mine și eu zic că merită să îl vând pentru asta și să revin la 3100 (plus că e mai ieftin).

Attached Files



#9
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,468
  • Înscris: 03.04.2004
Plec in Olanda in curand si sunt pus sa aleg intre 2 telefoane pe care le pot achizitiona de acolo! Nokia 3100 si Siemens C60! Mi-ati putea da niste detalii si despre C60? Avantaje su dezavantaje fata de 3100? Thx

#10
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Dacă și pentru tine contează display-ul, recomandarea mea ar fi Nokia 3100, display-ul e mai mare, rezoluție mai mare și viteza de navigare prin meniu e foarte mare.

#11
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
iti recomand Nokia 3100.
Ptr mine, k si pentru Codename, e f important display-ul....
si 3100 se misca repede prin meniu, soneriile se aud bine, tastatura misto...

#12
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Shi-a luat un prieten de-al meu 3100 ieri shi vreau sa va spun ca e super telefonul! Ecran foarte colorat (nici nu zici ca are 4ooo de culori), melodii shi mono shi poly, meniu foarte bine realizat, fatza fosforescenta... etc. Eu am avut 3510i (care are tot 4ooo de culori pe ecran) shi vreau sa va spun ca wallpapere-le se vedeau ca draq, nu va mai spun ca e mai mare ce 3100... ce sa mai 3100 e belea, cred ca imi iau shi eu unul... ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate