Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 

Ploi torentiale

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#19
WhoAmI

WhoAmI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 15.01.2003
@arty: probabil nu vezi toate stirile de la noi; cind au fost ploile si a fost inundatia si astea si au iesit aia sa consolideze digul care risca sa crape si s-a surpat malul cu buldozerul si a cazut buldozerul in apa si s-au strofocat aia sa-l scoata din apa vreo 2 ore la urma au stabilit cum ca ar fi vina buldozeristului ca s-a dus prea aproape de mal si l-au pus sa plateasca reparatia buldozerului.  Asa ca or fi romanii cum or fi, dar atita timp cit sint condusi de cine sint condusi si cum sint condusi nu se poate face nimic.  Iar aia de care zici ca si-o merita nu sint chiar atit de vinovati de faptul ca nu exista nici un fel de educatie la tara; asta ar trebui sa fie treaba societatii, dar iar uite cum se misca treburile.  A, si btw, se scrie leit motiv (cred) ;)

#20
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Vorba lu' galiev, la noi ca la nimeni...

#21
zeugeniu

zeugeniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 24.09.2003
In satul meu, dupa ce in 1970 a fost o inundatie de pescuia maica-mea de pe prispa :), au pus mana localnicii si au facut un dig in jurul satului :) ma rog doar in zonele mai expuse ... nu au mai fost probleme de atunci :P Dar am impresia ca initiativa si organizarea a venit de la autoritati.

#22
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Pai vedeti ca se poate!
Bineinteles ca si autoritatile locale trebuie sa se implice - daca nu din propria initiativa, macar la cererea oamenilor.

#23
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,976
  • Înscris: 17.10.2003
Evident. Si la mine e o garla nenorocita care in '79 a inundat 2 intreprinderi si jumate din oras. S-au strans o gramada de craci si busteni intre picioarele podului si s-a facut un fel de baraj, pentru ca n-avea nici largime. A fost "regularizata" imediat, adica s-a largit si s-a facut un taluz pe care s-au pus dale de ciment dar n-a fost nevoie de dig. De atunci nu a mai ajuns decat cel mult pana la jumatatea taluzului. Dar vorba ceea, ragaliile n-au mai avut in ce sa se agate, nu s-a format nici un baraj, n-a mai avut cum sa dea pe dinafara, nu se arunca gunoaie, etc. Si nici nu e prea lunga lucrarea, cred ca 100 m pana in pod si inca 100 dupa.

#24
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
M-a enervat mult cand am vazut la televizor ca "saracii" soldati in termen munceau la scoaterea malului(noroiului) din curtile si casele celor afectati de inundatii, iar proprietarii se uitatu pur si simplu la ei cu mainile-n san. Asa sunt majoritatea romanilor invatati: sa le cada ajutor din cer.  :ciocan:

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
eu nu inteleg de ce stau linga apa sa fie inundati in fiecare an? sint masochisti? sa faca dig sau sa se mute pe un deal. n-au bani de dig? sa le dea guvernul daca tot decarteaza in fiecare an pentru ajutoare.
pot sa inteleg cutremurul, grindina, incendiul, tornada, da sa mor io daca integeg inundatia si vulcanul. cine dracu ii pune sa stea linga apa sau linga vulcan?

#26
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@Mosotti

Chiar vrei sa devii burvi doi pe forumu asta? Cum poti gandi (daca se poate numi asa)? Cica, sa le dea guvernul. Sa te vedem in cat faci rost de un apartament de la primarie. Sa te vedem. Numa' vorbele goale is de tine.

:cya:

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
mersi, raminem la solutia actuala, in fiecare an le reparam casele alora care stau pe maluri de nebuni fara diguri, rugindu-se la dzeu care nu se arata. intr-un fel nici nu e asa de rau la inundatie. iti strica casa veche, soldatii curata locul, tu plingi la protv, face statul casa noua.

ce legatura am eu cu apartamentul de la primarie si inundatiile + guvernul, zau ca nu stiu. primaria nu e guvern

#28
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
soferu'
Ca mine nu poate fi nimeni pe forumul asta si pe oricare altul din lumea asta...
Mosoru' a vazut ce succes am eu si a inceput sa ma copieze, doar ca el are unele excese la cuvinte murdare, crede ca face impresie, dar face doar la cei fara educatie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate