Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Jaguarul de la gradina zoologica din capitala a fost ucis!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#19
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
mai bine inchid de tot gradina zoologica.Daca in toate gradinile zoologice din lume animalele sunt chinuite find private de libertate,in romania sunt mutilate! de ce in alte tari nu se intampla un astfel de lucru?pt ca exista oameni responsabili care iubesc animalele! ma refer aici la personalul gradinilor zoologice

#20
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007

View PostRules_suck, on Dec 6 2007, 20:34, said:

1. Era pantera neagra!
Pantera neagra e o denumire pt jaguar (cel de culoare neagra ^_^)  ca si... caine lup pt ciobanesc german

#21
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Stati linistiti ca daca scapa in bucuresti nu sarea la gatul nimanui, poate ati vazut animalele de la zoo arata de parca ar muri, fara vlaga si pofta de viata.

#22
minx

minx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.04.2007
stiu ca sunt putin offtopic. Nu sunt un fan al gradinilor zoologice...din mai multe motive. Nu am fost in alte tari sa vad cum arata ( decat poze), dar cele din Romania arata mai mult decat jalnic. Vad ca nimeni nu face nimic in acest scop...sunt de acord sa le inchida in cazul in care nu respecta minime conditii , dar nu sunt de acord cu omorarea animalelor ( ca o mare parte asta patesc).. Deci eu zic de o solutie...sa o gasim.
In loc de un stadion de fotbal ( nu am nimic cu acest sport) de ce nu se face o gradina zoologica la niste standarde mai ridicate? Chiar este asa de greu... Recunosc ca nu am vazut gradina zoologica din Bucuresti .... dar nu am auzit de bine despre ea...din mai mult surse. In curand am sa o vad.
Intrebarea este...cat mai asteptam pana vom avea si noi o gradina zoologica in tara.... Sper ca intr-o buna zi sa pot face eu una....dar cred ca visez cu ochii deschisi...intr-o tara in care si femeia este considerata animal...si barbatul la randul lui se poarta ca unul....

#23
salsera

salsera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.04.2005
Eu am vazut gradina zoologica din Barcelona. Care arata ca un parc imens, iar animalele sunt bine ingrijite si stau in tarcuri/custi/ingradituri curate.

Sunt putine animale in custi. O parte din pasari, maimutele mici si felinele periculoase (de genul pantera neagra, jaguar etc.)

In rest, chiar si leul nu sta ingradit! Are un spatiu al lui, delimitat de un sant cu apa si probabil de un fel de sistem electric. La fel au si alte animale.

Nu arata jalnic, sunt bine hranite si ingrijite.

La noi... nici nu mai are rost sa comentez!

#24
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Gradina Zoologica din Bucuresti a fost redeschisa B)

Gradina Zoologica din Bucuresti a fost redeschisa, astazi, la mai bine de o luna de cand fusese inchisa, anunta Antena 3. Gradina Zoologica a fost inchisa in decembrie anul trecut, dupa ce jaguarul Bety a reusit sa scape din cusca sa si a fost ucis de ingrijitori, care au luat aceasta decizie dupa ce nu au reusit sa prinda animalul.

Conducerea Gradinii Zoologice sustine ca, in perioada in care aceasta a fost inchisa, s-au facut investitii, au fost inspectate atent custile animalelor si a fost montat un sistem de camere de supraveghere in valoare de 10 mii de euro.
Sursa
Ce parere aveti despre montarea sistemului de supraveghere? Vor mai avea loc de acum inainte asemenea incidente precum cazul jaguarului? Sau sunt bani aruncati pe fereastra aiurea?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate