Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 

Jaguarul de la gradina zoologica din capitala a fost ucis!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Singurul exemplar de jaguar de la gradina zoologica din Bucuresti a fost ucis de unul dintre angajatii parcului!
[ http://img144.imageshack.us/img144/2817/jaguarog8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
trebuia lasat sa zburde prin bucuresti saracutul :death:

#3
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
sunt niste criminali...bietul jaguar :(

#4
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
l-au imobilizat cu crosele adica l-au imobilizat de i-au sarit creierii?
din moment ce a murit in urma imobilizarii?

ah si faza cu "au vrut sa-l tranchilizeze dar n-au putut pentru ca se misca" D'oh. "jaguare stai ba pe loc! domle s-a miscat eu zic sa-l zdrobim"

La gradinile ZOO din alte tari lucreaza personal specializat lucreaza oameni cu facultate si master si mai ales oameni care si-au dorit de mici asta sa faca sa fie aproape de animale etc. la noi lucreaza un soi de grajdari-hingheri. Au pus cainii pe gaya, au facut terci si pisica aia.

Sincer sper sa se desfiinteze de tot orice Zoo din Romania. Noi nu meritam, ei nici atat

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Primarul Capitalei, Adriean Videanu, a decis să închidă Grădina Zoologică din București. Hotărârea a fost luată până la finalizarea anchetei cu privire la uciderea jaguarului Bety de către îngrijitori.
Primarul Capitalei a declarat că a sesizat și poliția în acest caz. Videanu spune că va sancționa toate persoanele care vor fi găsite vinovate.
Inspectorii din Primăria Capitalei urmează să stabilească în ce condiții a reușit să scape jaguarul din cușcă, cum s-a desfășurat operațiunea de prindere și care au fost cauzele care au dus la moartea acestuia.
Sursa
Asadar, vi se pare inteleapta decizia primarului de a inchide gradina zoologica? Vor fi de data aceasta pedepsiti vinovatii pentru moartea elefantului Gaia dar si a jaguarului, sau vom avea parte de o noua musamalizare a cazului?

#6
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
sper sa o inchida pentru totdeauna...animale chinuite degeaba.

#7
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

 Ina.Click, on Nov 28 2007, 12:32, said:

La gradinile ZOO din alte tari lucreaza personal specializat lucreaza oameni cu facultate si master
da, trebuia sa cheme unu de la ei, care a terminat universitatea zoologica, facultatea de gradini zoologice, specialitatea animale salbatice si cu masteru in jaguari.

Edited by Vineri, 29 November 2007 - 22:26.


#8
cleo222

cleo222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 08.04.2007
Mey, nu era jaguar, era pantera neagra!
Biata Baghera!...

Attached Files


Edited by cleo222, 29 November 2007 - 22:26.


#9
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Ma bucur ca vor inchide gradina Zoologica, sper ca marlanii aia sa isi gaseasca slujbe pe masura - nu stiu care-s alea - sper sa avem o gradina zoologica doar cand vom avea fondurile necesare, spatiul necesar si personalul specializat.

Pana atunci, animal planet ftw. Nu-mi trebuie sa vad jaguar pe viu nici alte soiuri de animale, daca pentru a-mi satisface curiozitatea trebuie sa fie tinute in mizerie si foame si facute terci cand scapa tot din neglijenta personalului. De aia n-am fost in viata mea la nici un Zoo si nici la circ cu dresura de animale. Nu-i condamn pe cei care merg, dar eu personal nu fac asta

#10
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007
singuru??? si ala cum a aparut acolo acu doi ani ? prin teleportare de la mamica lui din burta?ca la tv ziceau ca s-a nascut acolo.. din mama invizibila si taticul plecat probabil...

#11
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

 Ina.Click, on Nov 30 2007, 13:26, said:

Ma bucur ca vor inchide gradina Zoologica, sper ca marlanii aia sa isi gaseasca slujbe pe masura - nu stiu care-s alea - sper sa avem o gradina zoologica doar cand vom avea fondurile necesare, spatiul necesar si personalul specializat.
S-o inchida, da' o sa ai tu grija de bietele animale care traiesc si acuma acolo? Sau crezi ca daca sunt eliberate prin paduri sau campii vor mai putea sa se descurce singure dupa ce au trait toata viata intr-o cusca?

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 tudor_turcu, on Dec 1 2007, 18:46, said:

S-o inchida, da' o sa ai tu grija de bietele animale care traiesc si acuma acolo? Sau crezi ca daca sunt eliberate prin paduri sau campii vor mai putea sa se descurce singure dupa ce au trait toata viata intr-o cusca?

Vor fi trimise altor gradini zoologice din tara sau din lume.

#13
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
pai era mai bine cand crapai TU daca sarea pe tine jaguarul respectiv liber prin bucuresti ?  :lol:
Au procedat corect.Mi-e mila si mie dar alta solutie nu era, din moment ce nu au reusit sa-l tranchilizeze.
Ca romanii sunt niste incompetenti asta e partea a 2-a..

Edited by v3lsatis, 01 December 2007 - 18:57.


#14
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

 v3lsatis, on Dec 1 2007, 18:56, said:

pai era mai bine cand crapai TU daca sarea pe tine jaguarul respectiv liber prin bucuresti ?  :lol:
Au procedat corect.Mi-e mila si mie dar alta solutie nu era, din moment ce nu au reusit sa-l tranchilizeze.
Ca romanii sunt niste incompetenti asta e partea a 2-a..
Acum m-am luminat, deci tot ce vedeam la Animal Planet cu aia de imobilizau animale era vrajeala  :lol: .

#15
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Faza aia cu elefantica Gaia e basm din ce am citit eu mai demult prin presa online. Era o poveste spusa de un fost angajat ca sa o discrediteze pe directoare, ca l-a concediat. Parca elefantica a murit de batrinete, nu mai stiu exact.

#16
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007

 duculeana, on Nov 28 2007, 09:52, said:

Singurul exemplar de jaguar de la gradina zoologica din Bucuresti a fost ucis de unul dintre angajatii parcului!
[ http://img144.imageshack.us/img144/2817/jaguarog8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

1. Era pantera neagra!
2 Tu aifi preferat sa manance cativa vizittori?
3. Cand e ziua ta sa-ti dau o enciclopedie despre animale. [In cap, tu ce credeai?]

Edited by Rules_suck, 06 December 2007 - 20:34.


#17
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 Rules_suck, on Dec 6 2007, 20:34, said:

1. Era pantera neagra!
2 Tu aifi preferat sa manance cativa vizittori?
3. Cand e ziua ta sa-ti dau o enciclopedie despre animale. [In cap, tu ce credeai?]
Tot vina lor este pentru ca nu au fost în stare să-l TRANCHILIZEZE, cum se face. Animalul era responsabilitatea lor, asta însă nu înseamnă că aveau și dreptul să-i ia viața. A scăpat de acolo din cauza lor, a murit din cauza lor.

#18
karate_kid

karate_kid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 21.10.2007

 Ina.Click, on Nov 28 2007, 12:32, said:

"jaguare stai ba pe loc! domle s-a miscat eu zic sa-l zdrobim"

foarte tare :lol:  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate