Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

kid

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2152 răspunsuri în acest subiect

#109
GeometryOfLove

GeometryOfLove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 07.04.2008
amanaria, nu mă încântă deloc rama aceea.
twins, sunt adorabili.

Nici mie nu îmi place fundalul, dar până la un aparat ok... mă mulțumesc cu ce am :lol:
pun încă una... la care abia azi mi-am dat seama că nu îi era locul unde am postat-o...
"See, it's good to share."

Fișier atașat  See__it__s_good_to_share____.jpg   143,25K   83 download-uri

Editat de GeometryOfLove, 03 iulie 2008 - 20:02.


#110
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.290
  • Înscris: 20.01.2008
Twins1, foarte tare frate! Sa-ti traiasca si sa-i faci fotografi! :D :clapping:

#111
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.380
  • Înscris: 19.10.2006

 amanaria, on Jul 3 2008, 12:48, said:

(Little) Evil smile
... with a BIG evil shadow

nicolaie - care este semnificația rozului pt tine și care este rolul ei in cadrul tău de nu ai dat un crop?

  twins1  - no offence, dar par hipnotizați. I-ai obligat tu să stea așa... "la poză"?

  GeometryOfLove  - sunt curios ce aveau in picioare. Și sunt și mai curios dacă ai prins un cadru și cu ce se intâmpla in stânga sus.

Editat de Semper Pri, 04 iulie 2008 - 01:47.


#112
twins1

twins1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.518
  • Înscris: 24.01.2007

 Semper Pri, on Jul 4 2008, 02:42, said:

............
twins1 - no offence, dar par hipnotizați. I-ai obligat tu să stea așa... "la poză"?

............

Daca as putea sa-i oblig sa faca ceva as fi un tata very happy :D .
Si apoi cam asa e privirea oricarui copil care are parte de ceva nou iar ei doi de obicei "functioneaza" sincronizati.

P.S.: am inteles si ce era printre randuri ;)
Multam fain la toti!

Editat de twins1, 04 iulie 2008 - 08:58.


#113
GeometryOfLove

GeometryOfLove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 07.04.2008
Semper Pri, nu am prins acel moment, tocmai se dăduseră jos de pe biciclete, iar eu tocmai plecasem din acel loc...
Abia după ce am făcut poza am observat că nu erau prinși și papucii, dar era prea târziu.
În orice caz, merci! :)
[ptiu, dar știu că e greu să ai drept "modele" copilași mici :lol: ]

Editat de GeometryOfLove, 04 iulie 2008 - 17:27.


#114
amanaria

amanaria

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 711
  • Înscris: 13.09.2007

 Semper Pri, on Jul 4 2008, 02:42, said:

... with a BIG evil shadow
Stiu, dar cum n-am decat blitzul 'onboard' asa ies...inca nu stiu si cum s-o prelucrez mai bine de atat...

P.S. Visez sa primesc un SB800 de ziua mea  :rolleyes:

#115
dionysos_11

dionysos_11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 217
  • Înscris: 23.12.2006
Nu vreau eu sa fac pe superiorul, Doamne fereste, dar imi pare foarte rau sa vad ca cele mai slabe cadre din sectiunea de critica sunt aici, la "kids"... Oare sa fie copiii astia chiar asa inexpresivi, ca nu prea cred.. Foarte multe cadre par niste simple declansari facute instinctiv pe strada, fara a fi deloc studiate inainte, fara a se lua in considerare incadrarea, unghiul sau momentul fotografierii.

Sper sa nu fi suparat pe nimeni, am incercat prin critica sa dau niste sfaturi de mai bine..


@ nicolaie, copilasul ala merita sa insisti mai multisor pe el..

#116
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.801
  • Înscris: 13.01.2005

 dionysos_11, on Jul 5 2008, 10:16, said:

Nu vreau eu sa fac pe superiorul, Doamne fereste, dar imi pare foarte rau sa vad ca cele mai slabe cadre din sectiunea de critica sunt aici, la "kids"... Oare sa fie copiii astia chiar asa inexpresivi, ca nu prea cred.. Foarte multe cadre par niste simple declansari facute instinctiv pe strada, fara a fi deloc studiate inainte, fara a se lua in considerare incadrarea, unghiul sau momentul fotografierii.

Sper sa nu fi suparat pe nimeni, am incercat prin critica sa dau niste sfaturi de mai bine..
Noroc cu gemenii lui twins ce mai salvează onoarea topicului :D

P.S. Mai sunt și alții care au poze faine pe aici, nu săriți pe mine :)

Fișiere atașate



#117
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.801
  • Înscris: 13.01.2005
Încă una cu același model :)

Fișiere atașate



#118
amanaria

amanaria

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 711
  • Înscris: 13.09.2007

 dionysos_11, on Jul 5 2008, 10:16, said:

Nu vreau eu sa fac pe superiorul, Doamne fereste, dar imi pare foarte rau sa vad ca cele mai slabe cadre din sectiunea de critica sunt aici, la "kids"... Oare sa fie copiii astia chiar asa inexpresivi, ca nu prea cred.. Foarte multe cadre par niste simple declansari facute instinctiv pe strada, fara a fi deloc studiate inainte, fara a se lua in considerare incadrarea, unghiul sau momentul fotografierii.

Sper sa nu fi suparat pe nimeni, am incercat prin critica sa dau niste sfaturi de mai bine..


@ nicolaie, copilasul ala merita sa insisti mai multisor pe el..

Poate critica ta ar fi si ajutat pe cineva daca dadeai si niste exemple concrete...

#119
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.801
  • Înscris: 13.01.2005
Azi am chef să vă spamez :D

Fișiere atașate



#120
prelude_to_agony

prelude_to_agony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 204
  • Înscris: 04.07.2008
a se observa si mutra lui nenea din spate :lol: .abia cand am editat poza am observat si m-a prapadit rasul.

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  bebe3.jpg   328,35K   75 download-uri

Editat de prelude_to_agony, 05 iulie 2008 - 22:53.


#121
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.801
  • Înscris: 13.01.2005

 prelude_to_agony, on Jul 5 2008, 23:51, said:

a se observa si mutra lui nenea din spate :lol: .abia cand am editat poza am observat si m-a prapadit rasul.
Ba mi se pare că tocmai tipul din spate îmi mută privirea de la ceea ar trebui să fie subiectul pozei.


Una mai ciudată și de la mine.

Fișiere atașate



#122
dionysos_11

dionysos_11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 217
  • Înscris: 23.12.2006

 amanaria, on Jul 5 2008, 23:05, said:

Poate critica ta ar fi si ajutat pe cineva daca dadeai si niste exemple concrete...
Nu stiu daca e nevoie de asa ceva, consider ca alti useri ca twins sau semper au dat deja exemplele concrete. Postul meu se dorea a fi o remarca generala asupra acestui topic, menita a sublinia faptul ca o fotografie trebuie "gandita" inainte.. Dar daca vrei neaparat dau un exemplu concret din cadrele tale :P  si anume cele trei poze in care ai ales varianta sepia, ton ce mi se pare total nepotrivit pt fotografia de kinderi :) Restul s-a mai spus deja.. Numai bine si cadre cat mai reusite!

Mai pun si eu doua imagini, nu stiu daca au mai aparut aici  :huh:  :

Fișiere atașate


Editat de dionysos_11, 07 iulie 2008 - 14:08.


#123
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.801
  • Înscris: 13.01.2005
@dionysos_11: faine, îmi place mai mult prima.

Fripturistul :)

Fișiere atașate



#124
bogdan_galetuse

bogdan_galetuse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.195
  • Înscris: 26.03.2008
dionysos, faina prima

partea nasoala a acestui topic este ca fotografiind copii nostri ai cunostintelor, ni se par cele mai frumoase fotografii, chiar daca 90% sunt snapshoturi.

concluzia mea este ca-i foarte greu sa fotografiezi copii , asa ca tot respectul meu celor care reusesc


mufa, dragut copil, atat :) (nu indraznesc sa zic ca-i snapshot sa nu-mi dai ban :) )

Editat de bogdan_galetuse, 07 iulie 2008 - 16:32.


#125
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.801
  • Înscris: 13.01.2005

 bogdan_galetuse, on Jul 7 2008, 17:31, said:

mufa, dragut copil, atat :) (nu indraznesc sa zic ca-i snapshot sa nu-mi dai ban :) )
Sunt aici să fiu criticat și cine știe, poate să învăț ceva din criticile primite.

#126
floaka

floaka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 217
  • Înscris: 30.12.2003

 bogdan_galetuse, on Jul 7 2008, 17:31, said:

mufa, dragut copil, atat :) (nu indraznesc sa zic ca-i snapshot sa nu-mi dai ban :) )

nici sa nu indraznesti!
lasa-mi mie placerea: este foarte slaba, blitz direct, ochii rosii , personal nu imi place nici incadrarea, nici culorile care mi se par prea puternice si sa le zic si 'dereglate'. dreapta jos lasa de dorit, la fel cum lasa de dorit si backgroundul stanga. cred ca ai zone arse pe degetele mainii stangi. micutul imi da impresia ca e preocupat de altceva, in timp ce tu imi dai impresia ca vrei sa ne atragi atentia la friptura.
dupa mine nu are nimic, este un instantaneu nereusit din toate punctele de vedere.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate