Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

ProFM Campus - un radio pentru studenți.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

ProFM Campus - un radio pentru studenți.

  • După ProFM’sCOOL, dtorită căruia 21 de licee au propriul lor radio, ProFM a trecut la următoarea etapă: a inființat ProFM Campus, un radio dedicat studenților. „Principalul nostru obiectiv este de a dezvolta, pentru prima dată în România, o rețea de radiouri cu adevărat studențești. Radiourile acoperă doar aria campusului, studiourile sunt accesibile tuturor studenților, programele sunt realizate de studenți și toate deciziile de conținut le aparțin”, declară Marius Dobre, Project Manager ProFM Campus.
  • În prezent sunt operționale radiourile din București (campus Regie), Cluj (campus Hasdeu) și Tg Mureș (campus Cornișa). Procesul de recutare pentru D.J.-ii care lucrează în prezent la ProFM Campus s-a desfășurat în paralel cu amenajarea studioului. Pretendenții au postat pe saitul   www.profm.ro o dovada audio sau video a talentului personal. S-au ales, dintre sute de demouri, 8 finaliști.
Sursa: http://www.gandul.in...ml?3939;1044368

Edited by megafanro, 19 November 2007 - 23:46.


#2
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Trustul PRO nu e prost :)

Este o ocazie incredibil de buna pentru tinerii talentati , care vor sa faca o cariera in  domeniu . Incep cu practica la  campus, ajung la  local si daca sunt destul de pregatiti si destepti ii vom auzii  la PRO FM B , ca intr-un final sa munceasca la unul dintre posturile trustului .

Edited by a_d_y, 20 November 2007 - 00:15.


#3
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
pe net vor emite ?

#4
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postnapster1, on Nov 21 2007, 09:56, said:

pe net vor emite ?
Da, probabil la anu' lanseaza streamul oficial.- vezi la profm pe forum

#5
rasmus44

rasmus44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2008

View Postrvic77, on Dec 19 2007, 10:01, said:

Da, probabil la anu' lanseaza streamul oficial.- vezi la profm pe forum

Site-ul ProFM Campus e in constructie. Din cate am vazut nu e doar unul ci sunt 3, cate unul pentru Bucuresti, Cluj si Tg Mures. Pe site au aparut linkurile de ascultat online si se aud bine iar muzica e foarte ok! http://www.profmcampus.ro/

Asculta Online Radioul tau de studentie!
http://www.profmcampus.ro/

#6
bucatarul232

bucatarul232

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 22.03.2008
Recunosc ca stau la mare departare de Bucuresti , rar am prins asa ceva si sincer nu imi placea dj-eiul de dupamiaza , vorbea oribil , ii facea handicapati , retardati pe aia de pe mesenger ! Oricum sa stiti , eu il iau cu greu pe 103.85mhz ca am opera pe 103.7mhz.

La polul opus 103.4mhz Student-ul vad ca acum o ia pe urmele la 89.5mhz Pro fm dance si pe urmele la Listen fm 92.1mhz in materie de muzica , la dj-eing sunt superbi , imi plac si ma atrag.

Edited by bucatarul232, 23 March 2008 - 01:04.


#7
Sodi

Sodi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.04.2007

View Postbucatarul232, on Mar 23 2008, 02:02, said:

Recunosc ca stau la mare departare de Bucuresti , rar am prins asa ceva si sincer nu imi placea dj-eiul de dupamiaza , vorbea oribil , ii facea handicapati , retardati pe aia de pe mesenger ! Oricum sa stiti , eu il iau cu greu pe 103.85mhz ca am opera pe 103.7mhz.

La polul opus 103.4mhz Student-ul vad ca acum o ia pe urmele la 89.5mhz Pro fm dance si pe urmele la Listen fm 92.1mhz in materie de muzica , la dj-eing sunt superbi , imi plac si ma atrag.

Si eu ascult ambele posturi care sunt total diferite. Nota 10 pt Student, nota 1 pt campus. Ceea ce vreau sa precizez este ca student dadea muzica dance inainte ca profm dance sa apara pe piata oricum au piese total diferite. listen fm si profm dance dau dance pur , bit si sunete nu ca la student cu voce ritm coveruri. oricum toate 3 sunt ok

#8
rasmus44

rasmus44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2008
Lucrurile sunt clare! Voi nu ascultati ProFM Campus pentru ca altfel nu inteleg de ce aveti parerea asta. Dj-ii incep sa faca radio aici si au evoluat foarte mult. Acum muzica este foarte aproape de ce se asculta prin toate caminele si la petreceri. Diversitate, un blog foarte bine updatat si un sound foarte bun. Concurentul direct este Student FM si sincer cred ca ar cam trebui sa te puna pe ganduri faptul ca de atatia ani sunt la acelasi nivel, pe cand ProFM Campus a evoulat enorm in doar cateva luni. Si e vorba de toate statiile nu doar Bucuresti.. So, mai asculta si vorbeste dupa aia..

#9
djnerio

djnerio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.07.2005
cel putin la mine se aude foarte nasol nu stiu ce chestii bune au facut pana acuma dar din punct de vedere al receptiei la mine in dr taberei nu se receptioneaza bine

#10
p0rk

p0rk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.03.2008
Dimineata de la 8 pana la 16,la birou doar pro fm campus hasdeu suna,muzica dance noua incredibil de buna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate