Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Ce se intampla cu alocatiile?

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
alocatia se trimite prin posta...mai nou...nu v-au spus de la scoala??

#20
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
nici eu nu am primit cecul si nici alocatia prin posta :death:
chestia cu trimisul alocatiei prin posta am aflat-o din zvonuri, in nici un caz de la diriginta

#21
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Circula tot felul de vorbe cum ca nu s-ar mai da alocatia numai prin posta, ba ca nu se mai da celor peste 18 ani, ba ca o baga pe card.
Citeste topicul celalalt despre alocatii sa te lamuresti.

#22
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
eu am primit CEC(doar pana in decembrie). cica din ianuarie o sa se bage pe card. ramane de vazut....

#23
dasi_simo

dasi_simo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.11.2007
Mi se pare un pic cam urat ptr k nimeni nu ne-a informat clar(!!) ce se va intampla cu alocatiile, sa stim si noi o treaba..k doar noi suntem beneficiarii.Anuntati daca stiti ceva sigur nu doar zvonuri.

#24
fuzzy.me

fuzzy.me

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.03.2007
hmm..

e ciudata chestia.
da, le-am primit. dar numai pana in decembrie [same as CFR]
si dupa aceea ne-a spus ca ni le baga pe card.
la Banc Post daca am retinut eu bine...

dar bine-nteles ca banc pstu' e nesimtit si baga comisioane :D
si hop, 1 leu per fiecare extragere.. si cand te gandesti ca minunata noastra alocatie este de vreo 30 lei decat.. [parca asa era, nu?]  :thumbdown:

#25
spawnX

spawnX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 10.02.2007

View Postalina85, on Nov 15 2007, 13:16, said:

alocatia se trimite prin posta...mai nou...nu v-au spus de la scoala??
Din luna Ianuarie o sa se intample chestia asta ... si o sa avem doar 4 file in cec ... so cool  ^_^

#26
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostFigo_jr2006, on Nov 15 2007, 10:31, said:

Voi v-ati primit CEC-urile? E ciudat ca in alti ani deja la sfarsitul lui septembrie se dadeau cec-urile...acum vine si vacanta de iarna si tot nu le am primit.LA voi e la fel sau e liceul meu o exceptie? :lol:

Da , ciudat...nici eu nu am primit carnetul de cec.  :huh:

#27
Snitzi

Snitzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.04.2007
Da alocatia cat s'a mai facut? parca era 25Ron acum e 30? Daca ne pun pe card sigur sunt interese la mijloc...comisioane alea alea ...de la bogati si parlamentari nu mai iau bani de la copii iau...

La fel e si cu calendarele de la Crucea rosie... ma sacaie ca in fiecare an trebuie sa dau eu ca copil bani pt. cartonas da de la cei cu bani nu cer...nu ca ar fi mult 2ron da e ceva de obraz.. <_<

#28
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View PostSnitzi, on Nov 17 2007, 13:15, said:

Da alocatia cat s'a mai facut? parca era 25Ron acum e 30? Daca ne pun pe card sigur sunt interese la mijloc...comisioane alea alea ...de la bogati si parlamentari nu mai iau bani de la copii iau...

La fel e si cu calendarele de la Crucea rosie... ma sacaie ca in fiecare an trebuie sa dau eu ca copil bani pt. cartonas da de la cei cu bani nu cer...nu ca ar fi mult 2ron da e ceva de obraz.. <_<
din ianuarie se face 32 de lei.
ehe, eu nu am mai primit calendar de la crucea rosie :naughty:

#29
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
IN BAIA MARE>>> Ne-a dat carnetele de cecuri dar cu patru foi.Si a trebuit sa ducem la scoala copie dupa boletin si dupa cert de nastere si copii dupa boletinele parintilor.
Cica daca ai peste 14 ani iti face card si iti pune alocatia pe el si daca nu ai iti pune alocatia pe un card de-al parintilor.

#30
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
wow...ce tam-tam pe tema comisioanelor si a leului per extragere (daca asa o fi) in randul copiilor...

de cate ori poti extrage din (wow !) 25 - 30 de lei ?
de 10 ori cate 3 lei pe zi pentru cola ?!

presupun ca pe aia ii scoti o data si aia e...

ce naiba, chiar trebuie exacerbat orice rahatis ?!

#31
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
E prea scumpa hartia.Asa ca daca fac o data un card pentru un copil il are pana ce termina a 12-ea, si ies mai ieftin.

#32
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
la noi inca n-au sosit cecurile pe 4 luni...

#33
razvanme

razvanme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2007
am avut aseara sedinta cu parintii ..diriginta s`a referit la CARNETE de alocatii..

Edited by razvanme, 20 November 2007 - 09:04.


#34
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cel putin la scoala mea- in mediul rural- s-au dat cec-uri cu 4 file, iar din ianuarie- alocatiile vor fi aduse de postas, acasa.
Nu stiu care e situatia la oras.
Chiar- de cate ori poti face extrageri din 25-35 ron? La cardul meu de salar (visa electron- raiffeisen) se ia 0,2% comision la milion. Adica la fiecare milion extras- imi ia fenomenala suma de 2000 lei (vechi). Ce de baaaani pierduti... Iar daca se fac cumparaturi directe in magazinele care au POS- nu se percep comisioane.

#35
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006

View PostMadMike.Mitza, on Nov 10 2007, 16:42, said:

@elbu: Ce coada de la banca? Scoti banii de la orice bancomat al bancii de la care ai cardul. Eventual scapi de coada de la posta.

Parca BT era singura care nu percepea nush ce comisioane de consultare cont si retragere numerar- insa doar de la bancomatele lor.

#36
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Noua ne-au dat cecurile cu file pana in Ianuarie. Diriga ne-a zis ca vom avea carduri. Totusi, cel mai bine ar fi sa vina acasa. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate