Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ce se intampla cu alocatiile?

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1
google_ro

google_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.10.2007
Salut. Dirigintele nostru nu stie prea multe despre asta, si ne va spune cand va mai afla.
De la 1 Ianuarie se v-or schimba CEC-urile cu cardurile 100%, deoarece am completat o multime de chestii cu CNP-uri, nume, etc.
si cecurile au 4 file.

Ce mai sticti despre asta?

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
rentabil pentru ei, nerentabil pentru voi la o suma asa de mica.

#3
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
La noi in scoala (Onisifor Ghibu, Cluj) s-au introdus cardurile, dar nu au rezistat prea mult. Am avut carduri din clasa a 10-a pana pe la inceputul clasei a 11-a (adica 2005-2006). Parca erau cu BancPost facute.
Acum am primit cecurile noi, tot cu 4 file, dar nu am completat CNP-uri si nume si toate alea (cum am facut cand urmau sa bage cardurile). Diriginta mea a spus sa de la 1 ianuarie 2008 vom primi acasa alocatiile prin postas.

ps: Vad ca pe cecurile astea noi nu mai scrie BancPost. Scrie Posta Romana.
ps2: Presupun ca aceasta modalitate de distribuire a alocatiilor difera de la scoala la scoala.

#4
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Și la mine în liceu s-au completat respectivele liste.
Eu am înțeles că banii (32 de lei) vor veni prin poștă acasă (pe liste era trecută și adresa).

#5
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
La o adica e mai sigur asa.  :)
CEC-ul puteai sa-l pierzi, il rupeai din greseala, etc. Asa, dai o data datele personale si ai scapat de putina umblatura si stat la coada.

#6
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Si daca nu esti acasa cand iti vine postasul cu alocatia, ce faci?

#7
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostMadMike.Mitza, on Nov 8 2007, 22:19, said:

Si daca nu esti acasa cand iti vine postasul cu alocatia, ce faci?

Cred că ți-o poate lăsa în cutia poștală.
Pentru mai multe detalii întrebă pensionarii care își primesc pensia în același mod ;) .

#8
sebi2004

sebi2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 18.09.2004

View Postm3th0dman, on Nov 9 2007, 18:33, said:

Cred că ți-o poate lăsa în cutia poștală.
Pentru mai multe detalii întrebă pensionarii care își primesc pensia în același mod ;) .

În cutia poștală în nicun caz. Îți va lăsa un aviz cu care poți ridica alocația de la oficiul poștal.

#9
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Sau ti-o transfera direct pe un card, pe care ti-l poti face la BT, de exemplu.
Inca nu stiu nimic concret, dar cred ca daca ai un card exista posibilitatea ca banii sa fie transferati pe acel card.

Edited by Andreas1, 09 November 2007 - 22:05.


#10
elbu

elbu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.10.2007
prin posta ar fi cel mai bine. Scapam de coada de la banca

#11
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Eu mai am cardul care ni l-a dat cand ne puneau alocatiile pe card. De la BancPost. Ar fi mai la indemana sa pot transfera alocatia pe el.

@elbu: Ce coada de la banca? Scoti banii de la orice bancomat al bancii de la care ai cardul. Eventual scapi de coada de la posta.

Edited by MadMike.Mitza, 10 November 2007 - 16:43.


#12
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View Postgoogle_ro, on Nov 8 2007, 14:29, said:

Salut. Dirigintele nostru nu stie prea multe despre asta, si ne va spune cand va mai afla.
De la 1 Ianuarie se v-or schimba CEC-urile cu cardurile 100%, deoarece am completat o multime de chestii cu CNP-uri, nume, etc.
si cecurile au 4 file.

Ce mai sticti despre asta?

Da de unde nici vorba de card !! sursa ta cu siguranta nu este buna, cel putin in tot judetul timis inclusiv Timisoara care este un oras foarte bine (in Romania) dezvoltat nu au s-au folosit si nici nu se vor folosi carduri pentru alocatie.  :death:

#13
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Posteddie91tm, on Nov 10 2007, 17:19, said:

Da de unde nici vorba de card !! sursa ta cu siguranta nu este buna, cel putin in tot judetul timis inclusiv Timisoara care este un oras foarte bine (in Romania) dezvoltat nu au s-au folosit si nici nu se vor folosi carduri pentru alocatie.  :death:
in Bucuresti se vor folosi de la 1 ianuarie, cel putin asa e la mine in scoala. :mellow:

#14
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

View Posteddie91tm, on Nov 10 2007, 17:19, said:

Da de unde nici vorba de card !! sursa ta cu siguranta nu este buna, cel putin in tot judetul timis inclusiv Timisoara care este un oras foarte bine (in Romania) dezvoltat nu au s-au folosit si nici nu se vor folosi carduri pentru alocatie.  :death:

offtopic: Asta eu pot sa o iau ca o ofensa la adresa celorlalte orase dezvoltate din tara. :lol:

ontopic: Oricum, cred ca decizia de a introduce carduri pentru alocatii sau pastrarea cecurilor depinde de la o unitate scolara la alta, nu la nivel de municipiu, judet etc .

Edited by MadMike.Mitza, 10 November 2007 - 21:07.


#15
tisha934

tisha934

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2007
bai frate astia sunt prosti la mine in liceu "MIRCEA VULCANESCU" nu neau dat nici un carnet de alocatii la cei peste 18 ani e normal asa ceva???au zis ca noi nu mai primi alocatii
:(( :((

#16
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
Asta nu-i nimic. Au circulat o data niste stiri cum ca guvernantii nostri dragi s-au gandit ei ca ar fi bine sa dea pensiile batranilor pe card. :D
Oricum nici cu unii elevi nu mi-e rusine; sigur la tara vor fi probleme, deci in final, e si un lucru bun, si unul rau

Edited by bilder, 11 November 2007 - 21:03.


#17
dreww

dreww

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.08.2007
Din cate am inteles, elevii care vor avea 18 ani impliniti la 1 ianuarie nu vor mai primi alocatie si pe al II lea semestru a.c. scolar. Este adevarat? Pentru ca personal mi se pare o aberatie. Sursa: dirigintele

Nu stiu nimic despre plata pe card. Ce-i drept, ne-au cerut si masura de la pantofi anul asta..  <_<

Edited by dreww, 14 November 2007 - 20:30.


#18
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Voi v-ati primit CEC-urile? E ciudat ca in alti ani deja la sfarsitul lui septembrie se dadeau cec-urile...acum vine si vacanta de iarna si tot nu le am primit.LA voi e la fel sau e liceul meu o exceptie? :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate