Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

duplicare la move si scale anui obiect in autocad

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tibit

tibit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.06.2007
salut
am si eu o problema cu autocadul 2006 :am facut un elicopter facut cu 3dfaces,dupa care iam schimbat coordonatele si l-am facut mai mare,a mers totul ok pana aici...a salvat ca dxfr32/lt2....Pe urma am incercat sa vizualizez dxf-ul cu un viever pt dxfuri.....si aici apare problema : apar 2 elicoptere cel initial (nemodificat) si cel modificat(mutat si scanat).In autocad aparea doar cel modificat cand l-am salvat ca dxf.Cum pot sa scap modelul nemodificat?

multumesc

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
salveaza cu Save As . si cauta sa schimbi extensia ...un dwg ar fi exceptional. Poate view-erul tau nu este prea performant.

#3
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Posttibit, on Nov 13 2007, 11:12, said:

salut
am si eu o problema cu autocadul 2006 :am facut un elicopter facut cu 3dfaces,dupa care iam schimbat coordonatele si l-am facut mai mare,a mers totul ok pana aici...a salvat ca dxfr32/lt2....Pe urma am incercat sa vizualizez dxf-ul cu un viever pt dxfuri.....si aici apare problema : apar 2 elicoptere cel initial (nemodificat) si cel modificat(mutat si scanat).In autocad aparea doar cel modificat cand l-am salvat ca dxf.Cum pot sa scap modelul nemodificat?

multumesc
Cred ca ai doua layere distincte. Stinge becul la unul.

#4
tibit

tibit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.06.2007
view-erul accepta doar dxf-uri :( , am incercat si cu becu de la layer si degeaba.tot imi apara un al doilea elicpoter cand il vizualizez cu aplicatia mea.

Edited by tibit, 16 November 2007 - 10:05.


#5
tibit

tibit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 24.06.2007
Gata sa rezolvat,  aveam un block in plus:D si care nu aparea in autocad.

#6
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Pentru a evita astfel de situatii, intainte de salvarea fisierului in alt format, recomand PURGE, de 2-3 ori...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate