Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 

Un drop-down menu in DW

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
Am inserat un drop-dwon menu in pagina dar nu stiu cum sa fac ca atunci cand se selecteaza o optiune sa se duca imediat la o pagina, adica optiunea aia sa fie un link

#2
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Incearca asta:

----------------------------------------------------



----------------------------------------------------

Nu este o idee prea buna sa te bazezi pe Javascript pentru navigatie. Daca vizitatorul are Javascript disabled n-o sa se poata misca prin pagina ta.

#3
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
nici eu nu prea ma omor cu meniurile astea dar am vazut ca sunt destul de folosite

ppori sa-mi spui si cum sa configurez un search box: adica sa se caute 1,2 cuvinte si sa se afiseze paginile din site care contin acle cuvinte

#4
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Erm... asta nu este chiar asa de usor. Ai nevoie de un spider (vezi www.htdig.org) care sa-ti creeze un index (cuvantul cutare este pe pagina cutare), si de server-side scripting (ex: php) ca sa folosesti acel index.

#5
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004

Quote

Originally posted by evi|one
Erm... asta nu este chiar asa de usor. Ai nevoie de un spider (vezi www.htdig.org) care sa-ti creeze un index (cuvantul cutare este pe pagina cutare), si de server-side scripting (ex: php) ca sa folosesti acel index.


cred ca o sa ma las pagubas deocamdata de search-ul ala si o sa ma ocupt de niste lucruri mai usoare

#6
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
are google ceva de genul "cauta in site"...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate