Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...

Range Rover Evoque, 2020, Hibrid,...

Pompa erbicidat p100
 [CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.

Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7
 caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...
 Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli
 

Deschidere masina din telecomanda prin telefon mobil

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 05.02.2007
Tipii astia folosesc, se pare, un telefon mobil pentru a transmite semnalul telecomenzii la distanta. Cel care are telecomanda alarmei pleaca de langa masina si il suna pe cel care sta langa masina. Dupa ce acesta ii raspunde, cel distantat descuie masina "prin telefon". Clipul vorbeste de la sine. Sa fie un tip de alarma cu telecomanda cu ultrasunete? Ca altfel nu-mi imaginez ca se poate propaga un alt fel de semnal prin intermediul convorbirii telefonice.

http://www.shoutfile...Unlock_Car_Tips

#2
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.068
  • Înscris: 02.03.2006
Dupa parerea mea e o mare cacialma, tipu cu telecomanda nu pleaca prea departe, deci telecomanda functioneaza, fiindca e in raza ei de actiune. Vezi imaginile atasate, se vede aceeasi janta in ambele cadre, deci nu-i nici la 5m de masina...

Fișiere atașate



#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.094
  • Înscris: 03.12.2005
E cacialma pe fata menita sa te atraga spre blogul ala unde se vand asigurari.

Oricum, telecomanda auto cu ultrasunete nu stiu sa existe. Erau la Mercedes prin 95 unele in infrarosu, dar cam atat.


Cheers

#4
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.320
  • Înscris: 11.11.2006
:lol: Baietii n-au prea avut mult umor. Eu in locul lor as fi folosit doua cutii Vitamina C legate cu o ata de cusut.  :roflmaofast:

#5
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.068
  • Înscris: 02.03.2006

Vizualizare mesajNightShift, pe Nov 8 2007, 00:46, a scris:

...doua cutii Vitamina C legate cu o ata de cusut.  :roflmaofast:

Asta-i varinata din '87, acum in '07, cutiile de vitaminta C functioneaza si fara ata de cusut, ca doar au modul GeSeMeu in dotarea standard! :D

#6
aicidincolo

aicidincolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 75
  • Înscris: 25.07.2005
pentru cei care vor optiunea asta, se poate face foarte usor, dar nu profesional.  se ia telecomanda de rezerva se leaga contactorii pentru deschis/inchis printr-un tranzistor la cablajul lcd al unui telefon setat cu restrictionare apeluri primite cu exceptia 1;2;..n telefoane prestabilite.  alarmele gen maat7500 care au acelasi buton descis inchis se pot adapta foarte usor.   bineinteles cu cateva adaptari la tel alimentare ecranare nebunii dar nu e greu

#7
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.052
  • Înscris: 19.01.2007
E foarte buna ideea ta! Dar la majoritatea telefoanelor ecranul sta aprins in momentul in care suna, drept urmare contactul de la telecomanda inchis! La alarma mea daca tin mai mult de 5 sec butonul de armat/dezarmat incepe sa urle. Asa ca eventula o schema electrica putin mai complexa sau il chemam din vacanta pe domnul "Beep" (in cazul meu, beep = mai putin de 5 sec). :OK:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate