Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Cost suplimentar abonament 3 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DeusX

DeusX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 22.06.2003
Salutare,

Fiindca la 411 primesc numai ton ocupat, am sa va intreb pe voi (cei care cunoasteti oferta actuala pentru bonamentele de 3 euro).
Mi-am facut sambata un astfel de abonament, optand pentru optiunea promotionala de 3 euro:
-apeluri nelimitate in retea cu 3 numere fav oricand
- 180 de minute in retea lunar
- 180 minute nationale, cadou, la abonare*
Toate acestea in primele 6 luni, cu 3 euro (in plus la cei 3 standard). Din luna a 7-a e alta poveste, nu conteaza (se activeaza ceva optiune cu 6 euro lunar pe viata).

Pe langa acestea, omul din Orange Shop mi-a dat cadou 25 de SMS-uri**, de consumat in primele 3 luni.
Abonamentul l-am facut sambata, 3 nov. Pe data de 11 se face facturarea, deci pentru diferenta de 8 zile primesc minute proportionale, pentru luna asta.

Sunand acum la Cronos, primesc raspunsul:
"Pana la data de 6.11, ora 11:38 ai 183'40" min nat si 34'50" min promo si 24 SMS si cost suplimentar 1.05 euro din care 0.10 date".

PROBLEMA:
Facand abstractie de faptul ca am vorbit mai mult doar cu numere favorite de la activarea abonamentului pana azi si doar 2-3 minute cu cineva din afara retelei si tinand cont de * si **, cum se poate sa strang cost suplimentar?

Partea si mai proasta e ca la ora 3 dimineata (azi, 6 nov), Cronos imi spunea cost suplimentar 0.80. Raportul de mai sus e pentru ora 11:38. Intre ora 3 si ora 11:38 (AM) am vorbit doar 3-4 minute cu un numar favorit, dar am reusit sa strang 25 de centi cost suplimentar.

Hai sa zicem ca ceea ce se intampla este cel putin bizar. Daca ritmul de strangere al euroilor la suplimentar e asa rapid in perioada de promo, cu sute si sute de minute gratuite in retea si in afara ei, ma gandesc ca o sa dau faliment odata ce se termina cele 6 luni promotionale.

Edited by DeusX, 06 November 2007 - 23:34.


#2
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
stai linistit, cronosul iti afiseaza informatii ERONATE pana la prima factura. nu baga in seama costul suplimentar. cere si fact. detaliata daca totusi apar probleme si te pun sa-l platesti. asa am patit si eu in prima luna de ab. la orange.

#3
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
da, si mie mi s-a intimplat la fel.
am trecut de la abonamentul cu 60 minute incluse la 3G si chronosul mi-a afisat numai prostii in prima luna (trebuia sa am 245 minute nationale si imi spunea ca am 480 si cost suplimentar 15 euro. :D m-a cam speriat. si in plus de asta au uitat sa-mi activeze cei 18 MB de trafic internet si m-au taxat suplimentar. am sunat la 411 si la 408 (parca, cei cu datele). au spus ca rezolva si au rezolvat in 2 zile. m-au sunat, si-au cerut scuze, dar costul suplimentar (pe mega consumati) s-a reglat la factura urmatoare. asta e, i-am creditat cu cativa euro pentru o luna, n-a murit nimeni. te sfatuiesc sa suni la clienti.

Edited by bodi, 07 November 2007 - 10:18.


#4
DeusX

DeusX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 22.06.2003
La 411 o don'soara foarte amabila (nu-s toate la fel, am dat si peste o nasoala o data, dar cine stie ce probleme personale o fi avut) mi-a spus ca-mi activeaza factura detaliata si sa-i sun daca vad pe ea neregularitati.

Deci pana pe 12 cand se genereaza factura, asta e. Bine ca stiu sa nu ma agit pana nu vad foaia in clar. Multam de sfaturi!

#5
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Cand aveam abonamentul vechi Free de 7$, dupa ce imi intrau minutele si apelam Cronos sau *115#, imi aparea un mesaj datat la vreo 2-3 ore dupa resetarea minutelor, in care aparea pana la un euro cost suplimentar. Urmatorul mesaj era fara cost suplimentar. Asa ca stai linistit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate