Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Telefonie fixa ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcrisstian, on Nov 2 2007, 09:38, said:

Si daca vreau doar fix fara net se poate?
Sau fac ca astia de la UPC vrei internet iti bagam pe gat si serviciile TV...
Nu cred ca se poate.Doar ii zice "servicii integrate".Dar poti sa iti iei,si nu folosesti netul!

#38
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View Postvodafone_ro, on Nov 2 2007, 00:35, said:

voi aberati pe acia
cati dintre voi va permiteti lunar 24 euro
mai ales copii astia minori care sunt elevi si nu au decat alocatia
sincer mi se pare mult 12 sau 24 nici nu ma stresez sa o inteleg pt ca nu ma intereseaza
nici nu se astepta cineva sa ai o parere buna despre ceva de la orange
si inca ceva, tinere, dak esti minor nu ai cum sa faci abonament
dak esti tanar si nu iti permiti, fa-ti ab de 3eur si pt net retea de cartier de 6eur
e simplu...

cand mai cresti o sa privesti altfel ofertele :)

#39
Eldebra

Eldebra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.05.2007

View Posturbann, on Nov 1 2007, 13:19, said:

zapp, alta varianta mai viabila nu am momentan. dar cand facem update cu baza, alegem adsl (rugam pe cineva sa ne lase sa ne conectam pentru max 2-3 ore) pentru transfer de date.

dar doar pe Zapp ... cat trafic faci?
ca inteleg ca update tot prin conexiunea fixa (adsl, fibra, etc.) ...

#40
ERR

ERR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 12.05.2007
Oferta la Home Pack nu e rea - dar totusi limitarea pe partea de internet o cam scade. Sa nu uitam ca nu e vorba de internet mobil ci "fix" si pentru utilizator casnic, care chiar daca nu da jos pe torrenti tot se baga la youtube, TVonline, skype, chat (video/audio). Daca asta nu, jocuri online nu (nu stiu cat o fi latency-ul dar cred ca mai mare ca la linie fixa)....ce ramane?

#41
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postvodafone_ro, on Nov 1 2007, 23:35, said:

voi aberati pe acia
cati dintre voi va permiteti lunar 24 euro
mai ales copii astia minori care sunt elevi si nu au decat alocatia
sincer mi se pare mult 12 sau 24 nici nu ma stresez sa o inteleg pt ca nu ma intereseaza

La un salariu de 6 milioane si o punca de seminte pare scumpa.

E oferta pt companii, nu pt Gicu ce se pregateste pt examenul de capacitate.

#42
Eldebra

Eldebra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.05.2007
acum ma duc sa achizitionez Home Pack 24 ... :) pentru mine ... si familie mea

#43
DBOCEE

DBOCEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.10.2007

View PostEldebra, on Nov 2 2007, 11:07, said:

acum ma duc sa achizitionez Home Pack 24 ... :) pentru mine ... si familie mea
Mergi ca vin si eu maine. Sau joi dupa Pasti.

Spiritule.  :kisstogether:

#44
p1xy

p1xy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.10.2007
Netul merge betoon. Eu nu am nicio problema cu el sunt f multumit.

#45
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006
ar mai fi detalii cu privire la acest tip de abonament, care nu sunt detalizate.

una dintre ele ar fi... tarifele la apelurile internationale (daca sunt posibile/diferentiate de tarifele mobile).

daca cunoaste cineva... va rog detalii :)

Edited by Rotter Ackland, 02 November 2007 - 13:40.


#46
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postp1xy, on Nov 2 2007, 11:27, said:

Netul merge betoon. Eu nu am nicio problema cu el sunt f multumit.
Ce latency ai pe o astfel de conexiune? de curiozitate da un ping in google.com sau softpedia.com si atasaza rezultatul :)

#47
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
400ms pe voda  :blush:

#48
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostDBOCEE, on Nov 2 2007, 11:24, said:

Mergi ca vin si eu maine. Sau joi dupa Pasti.

Spiritule.  :kisstogether:

Wrong...

still pe aici dar asa cum ziceam nu mai scriu ...

...si abonament nu imi fac momentan ... desi pare interesant

#49
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Pana una alta, apelurile initiate din Romtelecom catre reteaua "fixa" Orange (plaja 0374.xxx.xxx) sunt tarifate la fel ca si apelurile catre mobil  :confuzzled:  (sursa: Romtelecom 930)
Ramane de vazut daca si Orange va reusi sa rezolve aceasta problema precum cei de la Vodafone Acasa.  :rolleyes:

#50
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Atentie daca vreti sa luati serviciul de telefonie fixa: nu functioneaza fax-ul!! Nu am intrebat si m-am fript din pacate
In alta ordine de idei, mi-au alocat cate 3000minute si catre/dinspre numerele de date! Care, evident, sunt blocate pe voce

#51
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postmorogan, on Nov 12 2007, 17:23, said:

Atentie daca vreti sa luati serviciul de telefonie fixa: nu functioneaza fax-ul!! Nu am intrebat si m-am fript din pacate
In alta ordine de idei, mi-au alocat cate 3000minute si catre/dinspre numerele de date! Care, evident, sunt blocate pe voce
Se intelegea destul de usor ca minutele sunt pentru voce.Doar spune ¨convorbiri gratuite cu pana la 5 numere¨,deci convorbiri=apeluri voce! :thumbup:

#52
Razwan19

Razwan19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.11.2007
Pai. din pacate pt alte retele mobile netu de orange(ma refer la Home Pack, eu am Home Pack 12,ca pt un elev)e super ieftin si are super multe avantaje, eu mai avand alte 3 ab la orange prin familie si prietena am cu cine sa vb, Net incerc sa am de o gramada de timp, la ClickNet am facut cerere si m-au contactat dupa o luna si ceva sa verifice datele si daca cererea e valabila ;) , a fost iar dupa alta o luna si ceva m-au sunat sa-mi zi ca ca nu se poate la mine in zona(ca cica nu le rezista centrala), la UPC nici atat, si cum multe din ele fac prin cablu telefonic nu merg, Internetu merge destul de bine, iar tarifele la convorbiri sunt super mici, pe abonamentu de la mobil de 3euro am activate extraoptiuni si ajung cam la 10-11 euro pe luna si am destule minute si mesaje(180in retea oricand, 180 in retea in weekend, vre-o 60 nationale, 18sms nationale, 18 mms nationale,100 sms in retea, si 5mb de net, pe care o sa-i scot :P ) imi vine de plata cam 44RON, fara cost suplimentar (ceea ce cred ca nu am nevoie), o chestie interesanta e ca daca vreau sa ma plimb pe la mine prin zona pot sa iau nr de fix cu mine, il bag intr-un tel mobil si n-are treaba (chestie probata)  :lol: , deci pot sa am 3000 de min pe mobil ;)  Nu sunt angajat Orange si nici nu le fac reclama dar asa sunt faptele. aaaaaa uitasem traficu de 4gb e destul de rezonabil, am facut un calcul si a rezultat ca daca stau pe mess, scriu una alta pe forum, mai deschid cate o pagina, iti ia cam 1mb la 10minute deci la 4000de mb ai 40000de min, ore vin cam 666(cine sta atata pe net?????? intr-o luna), adica 27 de zile cate 24 de ore pe zi. ce vrei mai mult de atat. Care vreau sa downloadeze,sa lase pirateria, sa mai scoata si Parazitii un ban gramada din albume!!!...
Bafta Multa!!!

#53
Razwan19

Razwan19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.11.2007
O chestie aiurea e ca la mine in zona nu e zona 3G si daca vreau sa folosesc telefonu fix Netu se opreste, nu cade de tot da nici nu sta on. :wallbash:

#54
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View PostRazwan19, on Nov 14 2007, 04:04, said:

Pai. din pacate pt alte retele mobile netu de orange(ma refer la Home Pack, eu am Home Pack 12,ca pt un elev)e super ieftin si are super multe avantaje, eu mai avand alte 3 ab la orange prin familie si prietena am cu cine sa vb, Net incerc sa am de o gramada de timp, la ClickNet am facut cerere si m-au contactat dupa o luna si ceva sa verifice datele si daca cererea e valabila ;) , a fost iar dupa alta o luna si ceva m-au sunat sa-mi zi ca ca nu se poate la mine in zona(ca cica nu le rezista centrala), la UPC nici atat, si cum multe din ele fac prin cablu telefonic nu merg, Internetu merge destul de bine, iar tarifele la convorbiri sunt super mici, pe abonamentu de la mobil de 3euro am activate extraoptiuni si ajung cam la 10-11 euro pe luna si am destule minute si mesaje(180in retea oricand, 180 in retea in weekend, vre-o 60 nationale, 18sms nationale, 18 mms nationale,100 sms in retea, si 5mb de net, pe care o sa-i scot :P ) imi vine de plata cam 44RON, fara cost suplimentar (ceea ce cred ca nu am nevoie), o chestie interesanta e ca daca vreau sa ma plimb pe la mine prin zona pot sa iau nr de fix cu mine, il bag intr-un tel mobil si n-are treaba (chestie probata)  :lol: , deci pot sa am 3000 de min pe mobil ;)  Nu sunt angajat Orange si nici nu le fac reclama dar asa sunt faptele. aaaaaa uitasem traficu de 4gb e destul de rezonabil, am facut un calcul si a rezultat ca daca stau pe mess, scriu una alta pe forum, mai deschid cate o pagina, iti ia cam 1mb la 10minute deci la 4000de mb ai 40000de min, ore vin cam 666(cine sta atata pe net?????? intr-o luna), adica 27 de zile cate 24 de ore pe zi. ce vrei mai mult de atat. Care vreau sa downloadeze,sa lase pirateria, sa mai scoata si Parazitii un ban gramada din albume!!!...
Bafta Multa!!!

Cat e de mare "zona" in metri patrati ? Casa ...curtea ....10 metri in jurul blocului , coltul strazii etc ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate