Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Ce boxe sa imi cumpar?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004
am strans si eu din greu vreo 5-6milioane si vreau sami iau niste boxe calumea,mai puternice.bani as mai putea lua de la parinti asa ca as strange vreo 7 milioane.ce boxe imi recomandati?sau macar ce marca face boxe mai bune?

#2
morosanuciprian

morosanuciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 21.06.2004
La banii pe care zici că-i ai strânși poți să-ți cumperi un sistem 5.1, pe care de altfel îți și recomand. Eu mi-am luat un sistem CAT (e făcut în Germania) și sunt foarte mulțumit de el. Are și tuner cu posibilitatea de ați memora 30 de posturi radio. Puterea subwoofer-ului este de 45 W dar care oferă un bas de înaltă claritate, iar cea a sateliților este de 20 W și care de asemenea sunt 20 W curați. Are intrare digitală (coaxială și optică) și multe altele analogice (parcă sunt 5). Eu unul sunt foarte mulțumit de felul cum se aude mai ales când mă uit la un film pe dvd! Prețul este de 5 milioane și găsești la magazinul Obor ( în caz că ești din București ). Dacă vrei numai două boxe ai putea să-ți cumperi de la Sony (la Mediagalaxy - cea mai bună ofertă ).

#3
brobert

brobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 26.05.2004
ar trebui sa specifici daca vrei doar boxe, fara amplificator, sau un sistem 5.1...unde l-ai folosi, la ce l-ai lega...?

eu sunt multumite de sistemele 5.1 - de la creative inspire p580, 6.1 Inspire6700
- sony...as putea spune cateva, dar cele de care sunt multumit depasesc bugetul tau
- unele sisteme genius - atentie mare - doar unele, de exemplu este o intreaga serie "genius speakers SW 5.1 Value" care au fost total aiurea facute:doua boxe aproape ca nu se aud - sunt de kkt. Insa home theatre 5.1 la 120w tot de la genius este foarte reusit, suna foarte bine(pret in jur de 6 mil)
toate sistemele mentionate le-am testat ;)

si eu vreu sa-mi cumpar un sistem 5.1 si m-am gandit la un kit creative inspire p580 la vreo 4,6 mil (cu tot cu placa de sunet)...dar eu l-as folosi doar la calculator...
la randul meu si eu astept pareri...mi-am facut un thread chiar inaintea ta, dar inca n-am primt pareri desre sistemul respectiv

bafta pentru noi :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate