Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 

O noua promotie ClickNet!

- - - - -
  • Please log in to reply
524 replies to this topic

#505
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 maharet, on Mar 9 2008, 08:01, said:

Unchiule jim ,

iti datorez scuze ca nu am citit pana la capat , dar , chiar si asa as fi preferat sa platesc rate la un PC decat sa iau un modem "gratuit" si o licenta de CS , ar fi fost chiar corect plus ca sa nu uitam , eu am 4 Mb din vara 2007 , in vara 2006 am inceput cu 256 kbps care s-au marit la gratuit 1 Mb , dupa care am trecut eu la 2.5 Mb ca nu mai suportam , imi faceam nervi aproape in fiecare zi , si acei 256 kbps in plus la upload au fost mana cereasca la vremea aia...dupa care in sfarsit a urmat migrarea la 4 Mb...grecii care dau ordine pe acolo au un singur defect : vor clienti multi in timp record...in scrisoarea adresata clientului domnul Ioannidis pomenea de "Castig , castigi" Intradevar , pentru noii clienti care si-au cumparat calculatoare e un castig , dar pentru noi astia amaratii cu modemuri care stim ce inseamna viteza de upload 64 kbps , noi ce am castigat? un modem gratuit si o licenta de CS? Nu mi se pare corect si o spun din nou , nu ca sa fac pe milogul sau sa cer ceva , dar ca sa evidentiez cata discriminare se face...Nu vreau calculatoare gratuite , nu vreau licente de CS , nu vreau modemuri...vreau...VITEZA! Iar chestia asta cu FTTH mi se pare ceva aruncat asa in batjocura , e evident ca nu va fi operabil din aceasta vara sau pentru home useri , mai mult pentru juridici va fi daca va fi...deci pana in 2009 eu zic ca mai asteptam..numai ca pana atunci eu ma mut la alt isp unde sper sa am viteza chiar daca voi fi tratat ca ultimul om...fiindca repet , nu ma intereseaza , poti sa ma injuri si de mama , poti sa imi faci ce vrei , daca imi dai viteza eu te divinizez ca pe un zeu...atat de disperat am ajuns...acum fa-ti un bine si uita ce ai citit aici dar retine esentialul : un provider de net se remarca prin performanta serviciilor oferite , nu prin ofertele promotionale cu care isi atrage clientii , oferte care nu fac decat sa evidentieze slaba performanta a vitezei de transfer...in ziua in care o sa intelegeti asta o sa aveti tot respectul meu , pana atunci eu las loc , civilizat , de "buna  ziua"...Ca asa e in viata...Numai bine...:yes:
ai dreptate si nu ai! acusi iti expira contractul dupa cum ziceai si poti trece la concurenta care se pare va fi pe gustul tau ! sa fii iubit si oduminica placuta in continuare!

#506
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 03.02.2008

 alexandranyd, on Mar 9 2008, 05:15, said:

Informatie in exclusivitate: Romtelecom pregateste FTTH !
:) :) :) Superb!
RTC pregateste motorul Warp si intercomunicatia pentru flota din Star Trek (informatie in exclusivitate). Probabil IPTv este deja implementat sau la data cand va pregati FTTH, IPTV a fost de mult lansat. Paca ca la RTC totul ramane in faza de proiect. :)
Sa mareasca 'dracu uploadul ala la un  mega macar si va fi relativ OK. In prezent abonamentele cablelink RDS sunt multmai OK decat ce da RTC-ul.

Edited by Speedo, 10 March 2008 - 00:45.


#507
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Eu m-am plictisit doar cu internetul Clicknet... :) Pot sa faca si upload de 5Mb ca nu ma incanta. IPTV-ul prin sarmele de cupru l-au uitat definitiv?

#508
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Probabil vrei un VDSL2 la 5.9 si la tara .....

IPTV este in plan si se lanseaza....momentan sunt prea ocupati cu Dolce.

#509
maharet

maharet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 24.08.2007

 EXIT, on Mar 9 2008, 19:32, said:

Eu m-am plictisit doar cu internetul Clicknet... :) Pot sa faca si upload de 5Mb ca nu ma incanta. IPTV-ul prin sarmele de cupru l-au uitat definitiv?

Uite , aici exagerezi...daca ar face upload de 5 Mb in Internet sa fi sigur ca nici nu as mai pleca de la ei , fiindca serviciul are o stabilitate excelenta...Auzi la el . upload de 5 Mb...tu constientizezi ca si pe ilink platinum ( cea mai buna oferta a lor ) care de exemplu e pe fibra optica  ai maxim 3 Mbps uploadul in Internet? Cum am spus , daca clicknet ar da prin absurd upload de 5 Mbps in internet pana in Mai a.c. nici nu as mai rezilia contractul...ar fi chiar ceva neasteptat , ca o surpriza placuta  :thumbup:

Edited by maharet, 09 March 2008 - 20:21.


#510
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

 maharet, on Mar 9 2008, 20:20, said:

Uite , aici exagerezi...daca ar face upload de 5 Mb in Internet sa fi sigur ca nici nu as mai pleca de la ei , fiindca serviciul are o stabilitate excelenta...Auzi la el . upload de 5 Mb...tu constientizezi ca si pe ilink platinum ( cea mai buna oferta a lor ) care de exemplu e pe fibra optica  ai maxim 3 Mbps uploadul in Internet? Cum am spus , daca clicknet ar da prin absurd upload de 5 Mbps in internet pana in Mai a.c. nici nu as mai rezilia contractul...ar fi chiar ceva neasteptat , ca o surpriza placuta  :thumbup:

...de unde sa dea daca tehnologic nu este posibil.
multumeste-te cu maxim-ul de 1 Mbps (care il vrei primi vre-odata).

#511
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 dreyfus, on Mar 9 2008, 20:49, said:

...de unde sa dea daca tehnologic nu este posibil.
multumeste-te cu maxim-ul de 1 Mbps (care il vrei primi vre-odata).
http://www.belgacom....l_res_technical
Vedeti oferta ADSL de la Belgacom, au VDSL iar upload suficient pt ei inseamna 400kbs, asta la abonamentul cel mai scump. Noroc ca la noi e alta piata  :D
Nu stiu daca o sa poate oferi 1Mb la upload, dar la noi exista vointa  B)
Uite unii care ofera 1Mb upload http://www.edpnet.be...?S=ADSLMax24fix, interesant ca spun si distanta fata de centrala si viteza maxima posibila

Ok, am ales un exemplu prost, conform wiki in belgia chiar se mai practica limitari de trafic. In Franta in schimb situatia e ceva mai apropiata, inclusiv extinderea retelelor FTTB/FTTH http://en.wikipedia....ernet_in_France

Edited by Blackhawk, 09 March 2008 - 21:10.


#512
maharet

maharet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 24.08.2007

 dreyfus, on Mar 9 2008, 20:49, said:

...de unde sa dea daca tehnologic nu este posibil.
multumeste-te cu maxim-ul de 1 Mbps (care il vrei primi vre-odata).

tu crezi ca am specificat degeaba "prin absurd"?  Cunosc capacitatile maxime ale tehnologiei folosite...asta nu inseamna ca nu poti spera la o implementare in viitor a unei tehnologii superioare...eu zic ca peste 5 ani vom avea cu totii FTTH si FTTB la oras si minim ADSL 2 la sat...

#513
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 dreyfus, on Mar 9 2008, 20:49, said:

...de unde sa dea daca tehnologic nu este posibil.
multumeste-te cu maxim-ul de 1 Mbps (care il vrei primi vre-odata).
de acord .A=asimetric

#514
littlefish

littlefish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.09.2006
Am intrebat eu ieri la sediul RTC, pe o tanti pe care o cunosc (daca ma straduiesc putin, cred ca o sa reusesc sa o cunosc muuuuulllt mai bine B)) si mi-a zis ca tot ce au oferta acum e valabila pana pe 6 aprilie, cand asteapta noile oferte...dar aici nu a putut sa-mi dea mai multe detalii, deoarece depinde de ''sefii mari''(am citat!).
Vorba orbului: 'om muri si 'om vedea!

#515
badilescu

badilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 12.02.2008
se dubleaza viteza de saptamina viitoare  sa moara dusmanii si hahalerele!!!!!!!!!!!!!!!

#516
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004

 badilescu, on Mar 20 2008, 14:10, said:

se dubleaza viteza de saptamina viitoare  sa moara dusmanii si hahalerele!!!!!!!!!!!!!!!

asa brusc, toata lumea, in toata tara????
sincer ma cam indoiesc.......

#517
costi4u

costi4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 06.04.2005

 boooggy, on Mar 20 2008, 17:54, said:

asa brusc, toata lumea, in toata tara????
sincer ma cam indoiesc.......
Am observat ca teste s-au facut inca de cateva zile , pentru aprox o ora am downlodat cu 1,2 MB /sec (abonament 6 Mbps)

#518
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 costi4u, on Apr 2 2008, 01:16, said:

Am observat ca teste s-au facut inca de cateva zile , pentru aprox o ora am downlodat cu 1,2 MB /sec (abonament 6 Mbps)
inseamna ca e bine  :coolspeak:

#519
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

 costi4u, on Apr 2 2008, 00:16, said:

Am observat ca teste s-au facut inca de cateva zile , pentru aprox o ora am downlodat cu 1,2 MB /sec (abonament 6 Mbps)


pai si aveai modem-ul sincornizat pe alta viteza? sau?!?

#520
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 10.02.2002

 littlefish, on Mar 14 2008, 23:36, said:

Am intrebat eu ieri la sediul RTC, pe o tanti pe care o cunosc (daca ma straduiesc putin, cred ca o sa reusesc sa o cunosc muuuuulllt mai bine B) )...


off-topic...

Vezi sa nu vrea un peste mai mare... :rolleyes: .

#521
maharet

maharet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 24.08.2007

 badilescu, on Mar 20 2008, 15:10, said:

se dubleaza viteza de saptamina viitoare  sa moara dusmanii si hahalerele!!!!!!!!!!!!!!!

Fara numar , fara numar! :lol:

#522
the_siss

the_siss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2007
A mai aparut vreo oferta de-asta?  :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate