Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Proiect ADAMA - ARMONIA

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#199
valiclio

valiclio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.12.2010

View Postestropy, on 20 februarie 2013 - 22:55, said:

Intretinerea de 400 lei per apartament de 2 camere este foarte mica cand o raportezi la facilitatile de care beneficiezi in complex.
Practic e un bonus si ca orice bonus se va termina.

Astfel, incepand cu luna mai a anului in curs, intretinerea se majoreaza cu 42% pentru toate tipurile de apartamente.
Si tot mi se pare ieftin!

Buna ziua,

Aveti idee din ce cauza va aparea aceasta majorare de 42%?

Multumesc,

#200
madalina_mada

madalina_mada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2013
Buna ziua,

Imi puteti spune, va rog, cat este intretinerea la o garsoniera in Armonia?
Si despre ce costuri "ascunse" este vorba?
As vrea sa cumpar o garsoniera si nu prea sunt hotarata daca sa optez pentru una din cele cateva ramase. Pe langa intretinere, mai am si problema locatiei: garsonierele ramase disponibile sunt cele cu fata spre est, spre Auchan, unde, probabil se va mai construi un turn.
Un sfat?

Multumesc

#201
armonizatu

armonizatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2012
Întreținerea e intre 200 - 400 lei pe luna si poate sa crească in funcție de consumul personal. Dupa cate stiu eu, terenul dinspre est este al primariei si am mari indoieli ca se va construi ceva in urmatorii 5 ani. E destul de probabil, insa sa se contruiasca al 3 lea turn de la anul in partea de sud. Cheltuieli ascunse nu sunt. Sunt afișate defalcat pe listele de intretinere, care se pot vedea si la intrare pe casa scarii. Complexul nu are contract de "management" cu nici o firma. Administrarea e clasica - asemanatoare cu cea a blocurilor vechi, numai ca sunt costuri cu facilitatile specifice :paza intretinere lifturi, cazane, hidrofoare, curatenie dezapezire, energie pe spatiile comune etc.

Edited by armonizatu, 25 March 2013 - 11:28.


#202
madalina_mada

madalina_mada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.03.2013

View Postarmonizatu, on 25 martie 2013 - 11:26, said:

Întreținerea e intre 200 - 400 lei pe luna si poate sa crească in funcție de consumul personal. Dupa cate stiu eu, terenul dinspre est este al primariei si am mari indoieli ca se va construi ceva in urmatorii 5 ani. E destul de probabil, insa sa se contruiasca al 3 lea turn de la anul in partea de sud. Cheltuieli ascunse nu sunt. Sunt afișate defalcat pe listele de intretinere, care se pot vedea si la intrare pe casa scarii. Complexul nu are contract de "management" cu nici o firma. Administrarea e clasica - asemanatoare cu cea a blocurilor vechi, numai ca sunt costuri cu facilitatile specifice :paza intretinere lifturi, cazane, hidrofoare, curatenie dezapezire, energie pe spatiile comune etc.


Multumesc mult pentru raspuns

#203
valiclio

valiclio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.12.2010

View Postmihai60, on 28 iunie 2012 - 08:13, said:

Problemele grave din complexul armonia sunt cele legate de administratia complexului care ""trag banii"" din asociatia de propietari, vezi Doamne pentru ""servicii"" care  nu sunt executate in realitate --- dar pe hartie DA .
pana in prezent toate cheltuielile cu intretinerea complexului au fost efectuate pe GARANTIE !!!  DECI BANUTII de la asociatie se duc direct in buzunarele firmei cu 2 angajati MONDOINSTAL  - MAI DEPARTE trebuie vazut cine spre cine deconteaza ;

solutia este ca sa aflam unde se duc mii de euro lunar pentru zero servicii !
cum ? - o plangere penala adresată Parchetului de pe lângă judecătoria teritorială/ de sector, fie pe cale civilă, direct în instanţa de judecată. Instanţa va decide dacă este nevoie, la cererea uneia dintre părţi, de expertiză financiar-contabilă.
de ce ? - pai doar de frica si de zgomot de catuse se poate face curatenie acolo unde spurcatii isi fac de cap.

cand altii fac economii in adminitratiile de propietari  la complex armonia banii se scurg pe utilaje de deszapezit.

iarna nu-i ca vara, dar cum o fi la racoare la rahova?

Buna ziua,

Asociatia de proprietari are la dispozitie contractul cu MondoInstall? Exista clauze de reziliere? Pe ce perioada este incheiat contractul?
De ce acceptati sa platiti serviciile acestei firme daca ele practic nu exista?

Multumesc,

#204
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

View Postestropy, on 20 februarie 2013 - 22:55, said:

Intretinerea de 400 lei per apartament de 2 camere este foarte mica cand o raportezi la facilitatile de care beneficiezi in complex.
Practic e un bonus si ca orice bonus se va termina.

Astfel, incepand cu luna mai a anului in curs, intretinerea se majoreaza cu 42% pentru toate tipurile de apartamente.
Si tot mi se pare ieftin!

Tu de unde ai aparut?

#205
muzica9

muzica9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 01.10.2004
am fost sa vad si eu astazi un apartament in armonia. pentru 95000 euro tva inclus fara parcare, apartamentele de3 camere mi se par mult prea mici si prost finisate. bucataria aceea open space este o gluma proasta. interesant este  ca pe alte site-uri gasesti la agentii imobiliare acelasi apartament cu 84000 euro si parcare inclusa.

Edited by muzica9, 18 April 2013 - 14:33.


#206
marius_fla

marius_fla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.09.2008
Buna dimineata!

Doresc sa cumpar apartament 3 camere, etaj intermediar. Cei interesati ma pot contacta pe pm. Multumesc.

#207
Cosmin345

Cosmin345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.07.2011
Buna ziua,

Doresc achizitionarea unui apartament de 3 camere in acest complex dar as vrea sa stiu ce costuri de intretinere sunt iarna si vara. Cat costa metrul cub de apa calda? Pentru cei care locuiesc la 3 camere, cat ati platit intretinerea totala in lunile de iarna si de vara? Daca puteti defalca costurile ar fi perfect! Mutumesc anticipat!

#208
liviusbr

liviusbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.05.2006
Salut,

Doresc sa achizitionez apartament de 2 camere in acest complex.
Cei interesati ma pot contacta pe privat.

Stima!

#209
Cosmin345

Cosmin345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.07.2011
@liviusbr: Cei de la Adama nu mai au la vanzare 2 camere in Armonia.
Poti doar de la persoane care vor sa vanda sau de la vreun fond care a achizitionat mai multe apartamente aici in complex.

Edited by Cosmin345, 31 July 2013 - 09:18.


#210
armonizatu

armonizatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2012

View Postmarius_fla, on 11 mai 2013 - 06:49, said:

Buna dimineata!

Doresc sa cumpar apartament 3 camere, etaj intermediar. Cei interesati ma pot contacta pe pm. Multumesc.

View PostCosmin345, on 26 iunie 2013 - 14:29, said:

Buna ziua,

Doresc achizitionarea unui apartament de 3 camere in acest complex dar as vrea sa stiu ce costuri de intretinere sunt iarna si vara. Cat costa metrul cub de apa calda? Pentru cei care locuiesc la 3 camere, cat ati platit intretinerea totala in lunile de iarna si de vara? Daca puteti defalca costurile ar fi perfect! Mutumesc anticipat!
Intretinera vara este 300 ron (250 ron cheltuieli fixe), iar iarna de la 700 ron in sus.

#211
liviusbr

liviusbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.05.2006
Salut,


Ma intereseaza un apartament cu 2 sau 3 camere in acest complex, de la un particular interesat sa vanda.

Stima!

#212
lady_cristina36

lady_cristina36

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.01.2013
Buna,

Anul trecut, incepusem si eu cautarile in zona si am fost inclusiv la ei sa vad, direct de la dezvoltator si mai aveau doar apartamente de 3 camere la vanzare.

Asa, de la particular, poate pe site-urile cu anunturi de imobiliare. Cand am cautat eu si erau anunturi de apartamente noi vandute de proprietari, de obicei mentionau "vand apartament in zona Titan, complex rezidential Evocasa Armonia etc.". Doar asa cred ca merge sa ii gasesti, dar sfatul meu este sa incerci sa iei legatura si cu biroul lor de vanzari; cel putin, merita incercat.

Sa ai bafta!

#213
zanaceabuna

zanaceabuna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.10.2007
Salut,

Am cumparat de curand un ap. 3 camere tip D in Armonia dar am o reala problema in a pune perdelele la dormitorul mare (geamurile pana in tavan).  Imi puteti spune si mie cum le-ati montat voi?

Multumesc

#214
gheorghesteluta84

gheorghesteluta84

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.01.2015
Ma intereseaza un apartament cu 3 camere in acest complex. astept informatii.  Multumesc

#215
Molea_constantin

Molea_constantin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.01.2015
Buna seara. De inchiriat sau de vanzare?

#216
gheorghesteluta84

gheorghesteluta84

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.01.2015

View PostMolea_constantin, on 04 februarie 2015 - 18:08, said:

Buna seara. De inchiriat sau de vanzare?
de vanzare

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate