Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

Legea 260 din 19 iulie 2007 si Programele de Facturare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gilbert14

gilbert14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2007
Buna,
De curand am achizitionat un program de facturare si totul a fost bine pana am dat de legea privind înregistrarea operațiunilor comerciale prin mijloace electronice:

Legea privind inregistrarea operatiunilor comerciale prin mijloace electronice

Nelamurirea mea este: ce inseamna concret suport de hartie? Eu folosesc programul pentru a lista pe hartie, dar facturile le am si pe calculator in rapoartele programului. Asta ar insemna ca documentul e in format electronic sau pe suport de hartie? Formularile mi se par ambigue, nu exista o delimitare clara intre ce inseamna document electronic sau pe suport de hartie.

V-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns (preferabil nu doar presupuneri), nu as vrea sa ma intorc la tipizate!

Va multumesc!

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
daca maine ai control la usa trebuie sa ai DOCUMENTE PE HARTIE, ADICA "PRINTATE".

#3
gilbert14

gilbert14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2007
Legea asta intra in vigoare doar la 1 ianuarie 2008. De atunci incolo ma intereseaza.

#4
cristian_tudorache

cristian_tudorache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.12.2007

View Postgilbert14, on Oct 20 2007, 22:42, said:

Buna,
De curand am achizitionat un program de facturare si totul a fost bine pana am dat de legea privind înregistrarea operațiunilor comerciale prin mijloace electronice:

Legea privind inregistrarea operatiunilor comerciale prin mijloace electronice

Nelamurirea mea este: ce inseamna concret suport de hartie? Eu folosesc programul pentru a lista pe hartie, dar facturile le am si pe calculator in rapoartele programului. Asta ar insemna ca documentul e in format electronic sau pe suport de hartie? Formularile mi se par ambigue, nu exista o delimitare clara intre ce inseamna document electronic sau pe suport de hartie.

V-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns (preferabil nu doar presupuneri), nu as vrea sa ma intorc la tipizate!

Va multumesc!


salut,

CFS a zis bine.

te putem ajuta daca softul acela nu corespunde; poti documenta aici:

o unealta de organizare a afacerii tale (produse/clienti/venituri/documente)

Gestiune Comerciala | Facturi Stocuri Productie

o documentare iti va lua minute.

succes

#5
gilbert14

gilbert14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2007
Asteptam informatii utile, nu o reclama. Sunt foarte multumita de actualul program, dar nu o sa-i dau numele pentru a nu-i face reclama.( Daca vrea cineva sa stie  numele programului sa-mi trimita un mesaj privat). Nu mi-ati fost de nici un ajutor domnule Tudorache, mi se pare ca doar ati vrut sa faceti reclama produsului respectiv.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate