Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Durata de viață a mobilelor (celulalelor) noi

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Am un tv alb-negru la țară de 30 ani. Nokia cu tehnologia actuală credeți că n-ar putea constui un telefon să țină nu 30 ci 40 de ani? Dar ele nu țin nici 2 ani! Lăsăm excepțiile care au fost special concepute pentru segmentul business unde nu poți vinde chiar un rahat de telefon ci unul puțin mai bun.

#38
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Un desktop/laptop traieste 4-6 ani... La fel si un telefon modern, in cel mai bun caz  :death: . Practic sunt bani aruncati pe geam.

#39
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

 El-Vis, on Oct 28 2007, 21:24, said:

Un desktop/laptop traieste 4-6 ani... La fel si un telefon modern, in cel mai bun caz  :death: . Practic sunt bani aruncati pe geam.

Eu am o rabla de Compaq Armada 7400 care tine din prima zii excelent , doar ca cooler-ele sunt dogite , CD-ROM-ul a rezistat mai mult decat un DVD Writer Asus , care dupa 10 luni a crapat , iar Laptpul ala se apropie de7 ANI !!

Noi in companie folosim sisteme de calcul fixe sau portabile sau terminale de retea (dumb computers) marca Compaq/HP , care sunt fiabile , windows-ul 200 din ele merge ca in primele zile , imprimante sunt cam hodorogite dar duc inca 10.000 de copii .

Legat de mobile , asa am in casa un Ericsson A2628s care merge si acum doar ca e depasit , nu are Bluetooth si din cauza aia a fost inlocuit .
La noi in firma avem si punct de desfacere GSM , La noi , Nokia se prezinta de firma mare iar livrarea se face de Avenir Telecom , unde pe cutiile la fiecare aparat scrie TELEFON MOBIL si la unele si RO , Telefoanele LG au inscris pe foita cu serii si modelul RO , Sony Ericsson Zona Balcanilor sau zona respectiva tarii noastre .

Desii ai nostrii au primit oferte de la firme gen Quickmobile, cu telefoane brandate pt Vest mai ales din T Mobile si aveau si celebrul iPhone , dar s-a renuntat din cauza lipsei de incredere a firmei si mai ales din cauza contractelor existente si a conditiilor de garantie ciudate .

Produse care sunt gandite sa tina cat garantia sunt televizoarele alea de la firmele mici , mai ales din cauza pretului scazut .

Un raport pe tema fiabilitatii telefoanelor il gasiti pe siteul in engleza al lui mobile-review.com .

#40
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Un telefon tine cel putin 10 ani daca ai grija de el si ii inlocuiesti bateria la 2 ani.

#41
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Tzaq ultimul reply e din 2007...

#42
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Gresit ultimul reply e din 2018! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate