Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

GARMIN MOBILE XT

- - - - -
  • Please log in to reply
2491 replies to this topic

#109
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
De ce nu folosesti un USB-stick (GOL, proaspat formatat) pentru a transfera folderele pe el temporar? Apoi poti copia toate folderele si fisierele pe card-ul tau.
Uite link-urile catre fisierele CORECTE:  
Garmin Mobile XT for Symbian S60 Ver. 4.10.60
Garmin Mobile XT Support Files Ver. 4.xx.xx
Garmin Mobile XT Free Basemap Ver. 4.xx.xx

#110
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 05.04.2006

View Postadrianpinca, on Mar 29 2008, 04:10, said:

Am copiat din nou softul pe telefon. Poate nu l-am luat pe cel bun. Se numeste asa: GarminMobileXT for Simbian S60 4.10.60. doar ca e format exe si nu sis. cand a fost format exe imi zicea ca nu recunoaste formatul de fisier, iar daca i-am schimbat terminatia in ".sis" imi zice ca e corupted. Aveti cumva si formatul potrivit pentru N70? Nu inteleg unde gresesc. Pls Help!!!

Fisierul .exe se rulaza pe PC, fiind o arhiva. Dupa dezarhivare iti apar folderele pe care trebuie sa le pui pe card-ul din telefon. Acolo vei gasi si sis-ul.
Eu zic ca mai bine cauti pe cineva care se pricepe.

#111
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

View Postadrianpinca, on Mar 29 2008, 04:10, said:

Am copiat din nou softul pe telefon. Poate nu l-am luat pe cel bun. Se numeste asa: GarminMobileXT for Simbian S60 4.10.60. doar ca e format exe si nu sis. cand a fost format exe imi zicea ca nu recunoaste formatul de fisier, iar daca i-am schimbat terminatia in ".sis" imi zice ca e corupted. Aveti cumva si formatul potrivit pentru N70? Nu inteleg unde gresesc. Pls Help!!!

Ai de la marius3k primul link, downloadezi si rulezi programul respectiv, o sa iti apara o fereastra pe PC care trebuie sa iti vada cardul (minim 512MB) ca fiind drive-ul E sau F depinde de PC-ul tau, ii dai next sau install parca si iti va instala aplicatia pe card.

Edited by nicuabc, 29 March 2008 - 18:32.


#112
BOB7

BOB7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 27.06.2007

View Postnicuabc, on Mar 29 2008, 19:30, said:

Ai de la marius3k primul link, downloadezi si rulezi programul respectiv, o sa iti apara o fereastra pe PC care trebuie sa iti vada cardul (minim 512MB) ca fiind drive-ul E sau F depinde de PC-ul tau, ii dai next sau install parca si iti va instala aplicatia pe card.
dragi prieteni atentie mare amicu are N70 deci cum sa ii mearga?????? N70 nu e s60v3 !!!! aveti si voi grija cand recimandati un link daca e pt platforma pe care ruleaza telefonu respectiv

#113
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View PostBOB7, on Mar 30 2008, 22:24, said:

dragi prieteni atentie mare amicu are N70 deci cum sa ii mearga?????? N70 nu e s60v3 !!!! aveti si voi grija cand recimandati un link daca e pt platforma pe care ruleaza telefonu respectiv
aici gresesti tu...GM XT-ul din linkul postat merge bine mersi pe N70 (Symbian 2nd edition). Merge si pe 6600, si pe 6600 (mai vechi).
Singura problema este ca N70 nu are "data transfer", adica nu poti sa-l legi la calculator si sa vada cardul din telefon ca pe un removable device. Asa ca trebuie scos cardul si instalat programul cu cardul intr-un card reader sau instalat programul pe un memory stick si apoi copiat pur si simplu pe cardul din N70 cu PC SUITE

#114
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postsubarufan, on Mar 30 2008, 22:22, said:

aici gresesti tu...GM XT-ul din linkul postat merge bine mersi pe N70 (Symbian 2nd edition). Merge si pe 6600
Merge pe Symbian S60 series PUNCT! S-a pus pe 6600, 6630, 6670, 6680  N70, N80, E50, 6120, 6110 Navigator, N95, etc. Eu personal l-am instalat pe 6600 si pe N95 si a mers din prima!
Cel mai sigur e sa folositi metoda cu card-reader-ul, daca nu merge cu "File Transfer".
Spor la navigat!
Marius3k

Edited by Marius3k, 31 March 2008 - 10:02.


#115
pif54

pif54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 12.11.2006
am pus garmin mobile pe un N73  spuneti-mi unde pun harta romanieiin ce folder sa pot
vedea ceva detalii??????????????

#116
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postpif54, on Apr 3 2008, 19:38, said:

am pus garmin mobile pe un N73  spuneti-mi unde pun harta romanieiin ce folder sa pot
vedea ceva detalii??????????????
In radacina folderului Garmin de pe card. Calea o sa fie E:\\Garmin\gmapxxxx.img (unde E este cardul de memorie)

#117
marcus16

marcus16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2005
Am instalat GM XT 4.20.30wp pe un Asus cu WM6.

Am o mica problema. Am downloadat icoane pentru progam de la http://www8.garmin.c...wboardinScooter, dar nu reusesc sa o afisez, desi am urmat instructiunile de acolo.

Daca ma poate ajuta cineva, ii raman recunoscator.

#118
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postmarcus16, on Apr 7 2008, 16:34, said:

Am instalat GM XT 4.20.30wp pe un Asus cu WM6.

Am o mica problema. Am downloadat icoane pentru progam de la http://www8.garmin.c...wboardinScooter, dar nu reusesc sa o afisez, desi am urmat instructiunile de acolo.

Daca ma poate ajuta cineva, ii raman recunoscator.
In folderul garmin de pe card creezi un subfolder 'vehicle' iar in vehicle pui fisierul *.srf downloadat.
Apoi alegi vehiculul din lista il ai ca suboptiune in maps.

#119
marcus16

marcus16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2005

View Postsubarufan, on Apr 7 2008, 18:36, said:

In folderul garmin de pe card creezi un subfolder 'vehicle' iar in vehicle pui fisierul *.srf downloadat.
Apoi alegi vehiculul din lista il ai ca suboptiune in maps.

Mda, am vazut in cele din urma ca optiunea este disponibila doar pentru nuvi series, nuvi series si StreetPilot.

De asta nu imi merge mie pe Asus, cu toate ca am urmat instructiunile de instalare.

#120
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postmarcus16, on Apr 8 2008, 12:58, said:

Mda, am vazut in cele din urma ca optiunea este disponibila doar pentru nuvi series, nuvi series si StreetPilot.
De asta nu imi merge mie pe Asus, cu toate ca am urmat instructiunile de instalare.
Ce pot eu sa confirm este ca 'vehicle' merg pe versiunea de Garmin Mobile XT pentru Symbian. Asta nu inseamna ca neaparat merg si pe versiunea de GM XT pentru WM.

#121
willy

willy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.06.2004

View PostMarius3k, on Mar 31 2008, 10:01, said:

Merge pe Symbian S60 series PUNCT! S-a pus pe 6600, 6630, 6670, 6680  N70, N80, E50, 6120, 6110 Navigator, N95, etc. Eu personal l-am instalat pe 6600 si pe N95 si a mers din prima!
Cel mai sigur e sa folositi metoda cu card-reader-ul, daca nu merge cu "File Transfer".
Spor la navigat!
Marius3k

Pe alea fara GPS incorporat cu ce GPS extern a mers ?
Eu am un 6680 :( , am instalat tot, e OK, softul merge dar nu vede GPS-ul pe Bluetooth (MSI SF200).
Mentionez ca dupa o mica "adaptare" nu-mi mai cere sa fie neaparat GPS extern Garmin.
Alte softuri (Route66, TomTom, AFTrack si chiar unele facute in Java) functioneaza fara probleme.

#122
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postwilly, on Apr 8 2008, 18:37, said:

Pe alea fara GPS incorporat cu ce GPS extern a mers ?
Eu am un 6680 :( , am instalat tot, e OK, softul merge dar nu vede GPS-ul pe Bluetooth (MSI SF200).
Mentionez ca dupa o mica "adaptare" nu-mi mai cere sa fie neaparat GPS extern Garmin.
Alte softuri (Route66, TomTom, AFTrack si chiar unele facute in Java) functioneaza fara probleme.
Ceva nu e in regula la tine, ar trebui sa mearga cu orice GPS bluetooth, chiar si un no-name. Eu am B-speech GPS 2: [ http://www.handyzubehör-handyzubehör.de/media/images/gps_spreech_bluetooth_200_big.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astazi mi-a venit N80-ul, am comandat un card de 2gb, ca nu aveau pe stock si maine o sa instalez GMobile XT si pe telefonul asta, sa vad cum se comporta.
Ce "adaptare" ai facut? Nu trebuia sa umblii la nimic, doar la harti sa le faci fisierul .unl, de care s-a tot discutat pe aici. Incearca si instaleaza din nou, pe curat tot soft-ul.
Garmin Mobile XT for Symbian S60 Ver. 4.10.80
Garmin Mobile XT Support Files Ver. 4.xx.xx
Garmin Mobile XT Free Basemap Ver. 4.xx.xx

Edited by Marius3k, 09 April 2008 - 12:27.


#123
Corbu'

Corbu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 17.09.2004

View Postsubarufan, on Apr 8 2008, 13:07, said:

Ce pot eu sa confirm este ca 'vehicle' merg pe versiunea de Garmin Mobile XT pentru Symbian. Asta nu inseamna ca neaparat merg si pe versiunea de GM XT pentru WM.
"
Eu nu stiu cum merg la tine, dar la mine nu vrea si pace (vers 40.10.80). Cand dau pe optiunea de "vehicle" imi da exit din Garmin. O singura data am reusit sa vad icoanele, dar cand sa confirm cu OK s-a blocat aplicatia. Nu stiu ce are de nu vrea.

#124
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View PostCorbu', on Apr 8 2008, 20:31, said:

"
Eu nu stiu cum merg la tine, dar la mine nu vrea si pace (vers 40.10.80). Cand dau pe optiunea de "vehicle" imi da exit din Garmin. O singura data am reusit sa vad icoanele, dar cand sa confirm cu OK s-a blocat aplicatia. Nu stiu ce are de nu vrea.
Incearca sa nu le incarci pe toate...am vazut ca au o chestie de genul 'all vehicle will not fit...bla-bla'. nu stiu exact de ce...incarca doar 2, 3, 10 si o sa mearga. Dar nu toate

#125
Corbu'

Corbu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 17.09.2004
10x, i-am dat de cap. Cel mai sigur merge incarcand pe rand cate unul, dar nu cu oricare, sunt unele la care imi apar artefacte negre si imi da exit la aplicatie. Cu doua sau mai multe > instant crash. Am gasit unul Blue Stripe ce imi place si ala il las, nu il mai bazai, oricum e mai frumos decat o sageata chioara.
Interesanta ideea, nici nu stiam ca exista optiunea asta de a lua iconite de pe net; pe zi ce trece Garmin ma surprinde placut din ce in ce mai mult.

Edited by Corbu', 08 April 2008 - 22:22.


#126
willy

willy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.06.2004

View PostMarius3k, on Apr 8 2008, 18:30, said:

Ceva nu e in regula la tine, ar trebui sa mearga cu orice GPS bluetooth, chiar si un no-name. Eu am B-speech GPS 2: [ http://www.handyzubehör-handyzubehör.de/media/images/gps_spreech_bluetooth_200_big.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Astazi mi-a venit N80-ul, am comandat un card de 2gb, ca nu aveau pe stock si maine o sa instalez GMobile XT si pe telefonul asta, sa vad cum se comporta.
Ce "adaptare" ai facut? Nu trebuia sa umblii la nimic, doar la harti sa le faci fisierul .unl, de care s-a tot discutat pe aici. Incearca si instaleaza din nou, pe curat tot soft-ul.
Garmin Mobile XT for Symbian S60 Ver. 4.10.80
Garmin Mobile XT Support Files Ver. 4.xx.xx
Garmin Mobile XT Free Basemap Ver. 4.xx.xx

Exact astea le si instalasem si n-a mers.
"Adaptarea" aceea n-o facusem bine. Ea consta in a crea pe langa GMAPSUPP.UNL (deblocarea hartii) si un fisier SW.UNL pentru a putea folosi alt receptor GPS in afara de Garmin 10x .
Cred ca bagasem gresit IMEI-ul, pt. ca acum am creat din nou SW.UNL si merge !
Oricum multzam fain pentru raspuns.
Inafara de faptul ca e cam lent (cel putin pe Nokia 6680), in rest softul (mai precis harta) e mult mai bun decat Route 66 sau TomTom, mai ales ca RO.A.D. nu e numai harta rutiera, ci si topo, deci are orice zona din Romania, cu curbe de nivel, relief, ape, etc...

Edited by willy, 09 April 2008 - 16:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate