Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cupele Europene 2007-2008

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Intr-adevar fotbalul e folosit doar ca vaca de muls, drept dovada ca Steaua a jucat cu stadionul gol pe jumatate (sau plin pe jumatate, pentru optimistii incurabili) :D din cauza ca ciobanul sef a pus niste preturi nesimtite la bilete. Acest fapt ar trebui sa fie un semnal de alarma, dar ma indoiesc ca respectivii il vor pricepe.

In plus, mai este si vina presei doritoare de rating cu orice pret, care le-a insuflat patronilor, jucatorilor si antrenorilor impresia ca sunt mari vedete si ca nu le poate sta nimeni in cale. Daca te uiti DOAR la stirile sportive, in special pe Pro tv, ai ipresia ca Romania e campioana mondiala si ca Steaua a astigat 3 ligi ale campionilor numai anul asta :P Din pacate sunt putini cei care mai pot fi realisti in aceste conditii. Iar daca o dau in bara, se gaseste pe cine sa dea vina: pe arbitri, terenul de joc, programul incarcat (parca englezii sau spaniolii nu joaca tot 2 meciuri pe saptamana) sau pe saracie (uitand cat de mult si-au afisat masinile de sute de mi de parai sau vilele scumpe).

Cam asta e situatia in fotbalul mioritic si, daca nu se schimba ceva in mod radical, vom ramane in urmatorii 50 de ani sa ne mandrim cu finala de la Sevilla. Poate anchetele DNA sa mai faca ceva lumina, desi, la felulo cum se misca justitia, mi-e teama ca e doar un foc de paie.

#20
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

Vizualizare mesajMaresalul, pe Oct 6 2007, 01:41, a scris:

Dinamo Kiev joacă într-un campionat de rahat (ca valoare, e mult sub al nostru) dar și-a atras sponsori de milioane de euro și a vândut jucători pe zeci de milioane.
De mentionat la Dynamo Kyev e faptul ca ei au obtinut rezultate cu jucatori ucrainieni. Dupa ce a vandut o parte din acestia si au inceput sa aduca jucatori straini, pe bani multi, rezultatele nu prea au mai aparut.

#21
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Asa e. Dinamo Kiev a castigat campionatul intre anii 1992-2001, adica exact cat a fost antrenor regretatul Valeri Lobanovski. In sezoanele 2001/2002 si 2004/2005, 2005/2006 a iesit vicecampioana, iar in 2002/2003, 2003/2004 si 2006/2007 din nou campioana.
Singura performanta a echipei a fost calificarea in semifinalele Champions League in sezonul 1998/1999. In urma demisiei lui Anatoly Demianenko pe 20 septembrie, la conducerea echipei a fost numit antrenorul Yozhef Sabo.

#22
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Eu sunt mai optimist ca voi si vad asa lucrurile: in ciuda faptului ca am avut 5 echipe in cupele europene si acum a mai ramas doar Steua si ea fara rezultate pana acum, totusi coeficientul Uefa pe ultimii 5 ani(inclusiv sezonul 2007/2008) este deja mai bun decat coeficientul Uefa pe ultimele 5 sezoane pana in 2006/2007!
Momentan suntem pe locul 5 si ne mai pot intrece rusii si mai ales nemtii si cu sanse mult mai mici olandezii si portughezii, deci in cel mai rau caz am termina pe locul 9, fata de locul 7 anterior, si cred ca primele 9 tari au dreptul la 2 echipe in CL, desigur nu va mai fi niciuna direct in grupe...da' avem mari sanse sa terminam din nou pe locul 7!

Deci situatia deocamdata nu este asa nasoala pe cat pare...doar in anii urmatori o mai putem inrautatii!

Si eu cred ca Protasov este antrenor de antrenor...cu el pe banca poate castiga Steua Cupa Uefa!

#23
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

Vizualizare mesajkill_them_all1000, pe Oct 6 2007, 00:53, a scris:

Mai prietene (sau geniu al economiei - cum vrei sa'ti spun) Anglia si Spania nu sunt Romania.
Daca Steaua ia Liga Campionilor tot nu o sa reuseasca sa vanda tricouri cate a vandut Beckham in primul an la Real Madrid.

Zeci de mii de spectatori care vor plati cat? 100-200 de euro in medie pentru un abonament? Wow. Suntem bogati. Producem cat un sector de tribuna la Manchester United (cel mai ieftin abonament e vreo 450 de lire sterline). Drepturi TV sau Publicitate? Cine dracu o sa vrea sa se uite la Campionatul Romaniei? Bulgarii? Turcii au castigat Cupa Uefa, Supercupa Europei si cine sa uita la campionatul lor? Romanii. (Drepturile in Turcia au fost cumparate pentru 100.000.000$ si daca imparti la numarul de echipe din acest campionat o sa obtii un rahat).

Deci daca cumperi jucatori straini de milioane de euro cum recuperezi banii?


Mda.... dar când a venit Beckham la Real Madrid, deja clubul avea în spate vreo 8-9 ediții de CL (spun CL că asta este denumirea actuală) câștigate. Bazele erau puse cu f f f mult timp înainte. De aceea eu zic că performanța constantă aduce bani și nu rezultatele "de-o vară".

#24
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Anul trecut Steaua a primit 8.4 milioane de euro pentru participarea in Champions League. Dinamo a strans doar 340000 de euro pentru participarea in grupele cupei UEFA, iar Rapid 250000 de euro.
Deci, in acest an Dinamo si Rapid vor strange mult mai putin decat anul trecut.

#25
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
stie cineva pe ce canal TV se va transmite FC Vaslui-Metalurgs Liepajas din seara asta? :huh:

#26
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006

Vizualizare mesajradumiki, pe Aug 28 2008, 17:47, a scris:

stie cineva pe ce canal TV se va transmite FC Vaslui-Metalurgs Liepajas din seara asta? :huh:
nu a fost televizat dar am fost eu la meci s-a terminat 3-1 :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate