Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Pareri USCATOR DE RUFE?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2709 replies to this topic

#937
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Rezervorul era perfect uscat, m-am uitat rapid in spate dar nu era apa.Diseara mai verific la o cuva plina, trebuie sa iasa ceva!

#938
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Aseara am spalat 3 masini de spalat si apoi le-am uscat..95% din rufe puteau fi purtate dupa uscare.Am folosit programul Zilnic, Sintetice si blugi, la primele doua au mai ramas cateva rufe f putin umede dar nici progrmaul nu a tinut cat scria intial, maxim 75% din tot timpul preconizat.La programul de blugi in care am bagat 2 perechi de blugi, un bluzon gros si inca unul un pic mai subtire cu fermoar nu am avut ce sa reprosez, rufele au iesit nesifonate si gata de purtat, atat la cusaturi cat si in zona buzunarelor sau la fermoare.
A tinut programul cam cat a scris la inceput, acolo am scos aproape un rezervor de apa, in rest nu a iesit mai mult de jumatate de litru.Capsele metalice si fermoarele au pacanit bine pe cuva metalica, parca faceam floricele!Am folosit si refolosit servetele parfumate de la DM, miros frumusel la scoatere din uscator dar nu vad efectul de balsam.Scame ies la greu, cate o mana la fiecare spalare, sper ca dupa cateva uscari ruele sa isi capete aspectul initial, de nou.
Pana acum sunt destul de multumit de uscator, e clar ca eu trebuie sa invat cum sa il utilizez ca sa obtin rezultatele cele mai bune si sa fie si economic.

#939
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007
Zici ca ai folosit la uscare servetele parfumate de la DM ? Cat tea costat un pachet daca pot sa intreb? Si cam cat timp a tinut uscarea rufelor? Duoa ce leai scos simtea parfumul servetelelor? Mersi de raspuns.

#940
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
8,99 un pachet de 12 șervețele, cred...am folosit la următoarele uscări și șervețel nou dar și din cele vechi, e ceva dar nu foarte-foarte.
Uscarea variază f mult de la un program la altul, repet, cel mai bine a mers la blugi.

#941
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
M-am uitat dimineata la pachet, sunt 25 de servetele!

#942
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Am niste incalataminte de la Decathlon, niste pantofi mai solizi de drum.daca ii spal, se pot usca in vreun fel in uscator?Merg bagati in ceva si apoi uscati?

#943
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
Nu.
Cred ca o sa ii strici, posibil sa strici si uscatorul, cele doua palete din interior sund din plastic...

#944
IoanaDum

IoanaDum

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2017
Citisem ca ar exista un suport special pentru incaltaminte, pentru a putea fi folosit in uscatorul de haine. Poate se gaseste in magazinele online..

Edited by IoanaDum, 07 November 2017 - 18:17.


#945
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
https://www.emag.ro/...0/pd/D7GL5MBBM/

Acum am dat si eu comanda de acest uscator de rufe si as vrea o parere in legatura cu depozitarea acestuia
Eu ma gandeam initial pe balcon deoarece in baie si bucatarie nu am loc, dar problema e ca desi am balconul inchis este foarte frig ,mai ales in perioada de iarna
Voi ce ziceti ?

#946
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Si eu am de vreo 4 ani de zile uscatorul pe balcon, si balconul inchis cu termopan, si nu am avut nici o problema pana acum.
Nu am calorifer sau alta sursa de incalzire pe balcon.
Trebuie deschis un geam cand functioneaza uscatorul, pentru ca produce multa caldura si ceva umezeala.
Pentru perioada de vara, mai am si un ventilator extractor in partea opusa geamului, cu care fortez sa se faca curent de aer, daca a apus soarele si s-a mai racorit putin afara.

Edited by kolfleading, 08 November 2017 - 22:08.


#947
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Am dat comanda de pe OLX la un suport de incaltaminte pentru uscator, nu e pt Beko dar cred ca il pot face sa mearga si la mine.Sa vedem.....

#948
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007
Va salut. Am cumparat servetele pentru uscator de la DM, am uscat rufele timp de 1 ora si am pus doua servetele la cc. 5-6 kg haine. Dupa 1 ora am scos rufele, dar mirosul servetelelor nu prea am simtit. Pareri? Sfaturi? Multumesc.

#949
flo1966

flo1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 30.05.2014
Salut ! Imi poate si mie va rog recomanda cineva un kit de suprapunere pt. uscator ....pt masina mea de spalat rufe Whirlpool AWO/D 43105? Sau unde as putea sa ma interesez? NU orice kit de suprapunere se potriveste...As vrea sa cumpar uscatorul de rufe Whirlpool Supreme Dryer HSCX 90420, dar nu stiu daca se poate suprapune peste masina mea de spalat....Multumesc anticipat pt raspunsuri si ajutor !

#950
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007
Va salut. Imi poate spune cineva daca si la uscatoarele simple este la fel? Eu am o masina de spalat cu uscator, si la fiecare uscare hainele au un miros ciudat, ce se simte si in timpul uscarii. Servetelele cu parfum nu au nici un rost. Hainele dupa un program de 2:20 ore ies perfect uscate doar ca au un miros de "cauciuc".
Am luat asa 2in1 deoarece nu aveam destul spatiu, si dupa cum am citit si auzit diferenta intre uscator simplu si masina de spalat cu uscator este doar programele. Va multumesc.

#951
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Eu am avut problema asta dupa ce am uscat niste incaltaminte de la Decathlom, dar dupa vreo doua uscari totul a revenit la normal, servetelele parfumate isi fac treaba!

#952
claudia07

claudia07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 09.08.2006
Mie mi se par ciudate discuțiile despre miros. Rufele după uscare sunt super pufoase și miros puternic a balsam. Nu pun servetele pentru ca nu vad rostul.
Eu am uscătorul separat și de la început am rămas impresionata de miros. Am început sa reduc cantitatea de balsam de la spălat pentru ca mi se părea ca miros prea puternic.

#953
deng3l

deng3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.04.2007
Inteleg, probabil acest miros este doar la inceput, trebuie sa faci cateva programe de uscare ca sa dispare acel miros.

Ce haine uscati cu uscator? Mie frica sa usuc hainele pe care este semnul de interzis in uscator. Asa dupa o spalare cam jumate ramane afara. Voi cum faceti?
Multumesc.

Edited by deng3l, 23 November 2017 - 07:24.


#954
IoanaDum

IoanaDum

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2017
Si la mine miros putin a aparat incins pana scot hainele din uscator si se racesc. Apoi au un miros placut, proaspat si parfumat.  Sunt moi si pufoase.  Cat despre haine, eu m-am riscat si am bagat de toate. Am avut putin emotii cu hainele copilului, au multe imprimeuri insa nu au patit absolut nimic, au ramas intacte. Nu s-a micsorat si nu s-a deteriorat nici o haina.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate