Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

mp3 to cda?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
joker2000

joker2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 10.09.2007
exista vreun converter mp3 to cda (sa pot asculta melodiile la o combina sau ceva de genu?) ca am dat si google, si tot dar nu gasesc. multumesc frumos!

Editat de joker2000, 26 septembrie 2007 - 15:27.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
Există Nero Burning Rom, opțiunea burn audio cd.
Sau orice program care știe să scrie cd-uri audio, inclusiv Windows Media Player.

#3
joker2000

joker2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 10.09.2007

View Postantinari, on Sep 26 2007, 16:33, said:

Există Nero Burning Rom, opțiunea burn audio cd.
Sau orice program care știe să scrie cd-uri audio, inclusiv Windows Media Player.

ms mult de tot

#4
joker2000

joker2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 10.09.2007
poi, am incercat si cu nero si mp3 cd converter professional, insa cu niciunul nu am obtinut rezultate :( playerul refuza sa il citeasca cdul.

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
Cu Nero ar trebui să ți-l citească. La ce viteză l-ai scris? Cd audio se scrie la 4x. Alegi la deschidere (cu Nero Express, StartSmart sau direct Burning Rom, cum ai tu) AudioCD, selectezi ce vrei să scrii, apoi dai burn la 4x, fără să mai umbli la vreo setare.
Sau scrie cu WindowsMediaPlayer, vezi că ai un tab Burn.
Sau scrie cu Steinberg WaveLab, dacă nici așa nu ți-l citește aruncă writerul sau playerul. La alegere.

#6
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.359
  • Înscris: 24.03.2006

View Postjoker2000, on Sep 26 2007, 17:49, said:

poi, am incercat si cu nero si mp3 cd converter professional, insa cu niciunul nu am obtinut rezultate :( playerul refuza sa il citeasca cdul.

Daca scrii cu Nero, atunci cand lansezi programul ai grija sa alegi optinea Audio CD, iar melodiile .mp3 le introduci drag & drop, conversia o face Nero automat nu trebuie sa o faci tu inainte.

Viteza de scriere e irelevanta atata timp cat writterul nu cauzeaza erori pe disc. Eu am CD-uri scrise la 48x si merg perfect si acum desi au cativa ani.  B)

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
Aseară eram cam obosit, revin cu posibilele probleme:
Dacă scrii pe CD-RW, ar trebui să știi că nu toate playerele citesc reinscriptibile, de regulă cele care pot cii astfel de cd-uri au inscripționat pe ele RW
Unele playere sunt mai pretențioase la tipul de mediu, dacă blankul pe care ai scris și nu ți l-a citit playerul e din cel colorat, încearcă să scrii pe un CD de culoare albă (partea pe care scrii)
Cât despre viteza de scriere, e altă discuție, eu aș zice să scrii la 4x. Sau măcar să nu depășești jumătate din viteza maximă a writerului tău.

#8
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 14.04.2007
Mai e CDex, cu asta le faceam din audio in mp3. Parca mergea si invers. Da-i un search pe gugăl CDex si gasesti si download.

#9
joker2000

joker2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 10.09.2007

View Postantinari, on Sep 27 2007, 08:51, said:

Aseară eram cam obosit, revin cu posibilele probleme:
Dacă scrii pe CD-RW, ar trebui să știi că nu toate playerele citesc reinscriptibile, de regulă cele care pot cii astfel de cd-uri au inscripționat pe ele RW
Unele playere sunt mai pretențioase la tipul de mediu, dacă blankul pe care ai scris și nu ți l-a citit playerul e din cel colorat, încearcă să scrii pe un CD de culoare albă (partea pe care scrii)
Cât despre viteza de scriere, e altă discuție, eu aș zice să scrii la 4x. Sau măcar să nu depășești jumătate din viteza maximă a writerului tău.
da, e rw. poate de aceea. mersi pentru toate replyurile

#10
cristi001

cristi001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 20.07.2006

View Postantinari, on Sep 26 2007, 22:11, said:

La ce viteză l-ai scris? Cd audio se scrie la 4x.
Eu le-am scris la 24x si 32x, desi as fi putut sa aleg si 48x
Pentru ca optiunea o ai chiar inainte de a incepe arderea, adica dupa ce ai setat ca vrei sa faci un ACD..  de ce nu ar fi aceasta restrictie din program??

Eu am folosit Creative MediaOrganizer, daca are vreo relevanta.

Editat de cristi001, 21 noiembrie 2007 - 11:19.


#11
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
Nu e nici o restricție, e un obicei :D , poți să scrii și cu 128x dacă ai cu ce și-ți citește combina.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate