Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

Operațiunea "cocaina" - praf în ochi?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#1
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
După ce a stat în cel mai tradițional mod românesc la dospit destulă vreme, după un flagrant care-ar fi trebuit să se lase cu urmări imediate, Dosarul "cocaina" sare-n aer. și odată cu el toată presa.

Dacă de Raluca și de Robert Sandu nu s-a mirat nimeni c-ar avea năravuri așa de "elevate", asocierea numelui Þiriac în povestea asta (fie și ca simplu martor) mi se pare un insert din alt film.

Tot mai multe zvonuri, în ultima vreme, îl creditau pe Ion Þiriac pentru candidatură la Cotroceni (fie independent, fie susținut de D.A.)... Niște sondaje făcute în configurația asta au speriat îngrozitor un anume slujbaș de la Palatul Victoria.

Modul în care s-au repezit lingăii lui Sârbu să anunțe că "tocmai fiul celui mai mare luptător român împotriva drogurilor - președintele C.O.R. - se pare că are o problemă cu acestea..." îmi induce bănuiala celui mai mizerabil joc de culise ticluit pentru a distruge imaginea unui om care nu poate fi acuzat de năravurile noastre naționale. Halal...

#2
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
te mira?

#3
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Ce ti se pare asa "din alt film"? Parca ar fi singurul caza in care odraslele fac exact pe dos ce spune tata! Cocaina este drogul celor cu bani si 90% din utilizatori sunt proveniti din familii bune si f bune si in general cu tone de bani!

Ma "mira" ca nu se spune nimic de baiatul lui Nastase, prietenii stiu de ce!

#4
Milutza

Milutza

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.05.2004
nu inteleg in primul rand ce conteaza ce face fiul, cand tatal e un model, ce ar interesa are acesta vre-un cuvant de spus in ceea ce face tatal.
  
   la faza cu jocul de culise da sunt si eu de acord dar ce sa faci nu ne asculta nimeni, pacat daca reusesc Tiriac e om de nota 10, parerea mea, ar fi pacat sa isi bata cineva joc de imaginea lui.......

#5
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
eu zic ca politia si procuratura au procedat corect cand i-au retinut in tara pe cei 2 amorezati . Tind sa cred ca cei 2 sunt implicati in consumul stupefiantelor si nu in traficul lor . Daca mai tineti minte , anu trecut s-au facut niste arestari pe plaja din Mamaia al unui fiu de consul , parca al Ungariei, si a catorva prieteni care erau la randu lor prieteni cu ion ion .Atunci el a scapat ... Cred ca si de data asta va scapa , din moment ce taticu va veni imediat in tara . Nu cred ca arestarea este de ordin politic.
Pacat de Ileana , mai bine statea cu Vladut si elucubratiile lui de fotbalist decat sa isi pudreze nasucu cu cocutza

#6
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Mă așteaptam să citesc niște opinii avizate, da'... se pare că n-am noroc. Ion Þiriac junior n-are nici în clin, nici în mânec cu traficul de droguri, iar cu consumul - nici atât... Eu, unul, aș băga mâna-n foc!
E un tip atât de bine crescut încât proaspătul posesor de 10 la română n-o să-i calce niciodată pe urme... Așa cum nici tatăl respectivului plod nu va călca niciodată pe urmele lui Þiriac bătrânu'...

Maniera absolut securistă de încercare de compromitere a președintelui C.O.R. mi se pare de o meschinărie absolută. Þiriac nu va face nici un compromis cu Puterea.

Dar dacă nu sunteți ardeleni, nu veți înțelege...!

#7
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Recunosti macar ca sa invarte in cercuri de persoane consumatoare de droguri  ? Este adevarat ca asta nu il face consumator , si recunosc , nu l-am vazut prizand sau fumand ceva , dar cand te invarti in asemenea anturaj e normal ca oamenii sa intre la banuieli...

#8
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Dacă ăsta-i criteriu pentru arestare, de ce nu-l saltă și pe Andrei Năstase?? Are o grămadă de colegi care-și sparg zilnic venele...

#9
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
e normal ca romanii sa intre la banuieli, nu oamenii, in general. romanu' este nascut pentru barfa

#10
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004

Quote

Originally posted by philo
Dacă ăsta-i criteriu pentru arestare, de ce nu-l saltă și pe Andrei Năstase?? Are o grămadă de colegi care-și sparg zilnic venele...


probabil pentru ca nu o arde cu nepotul lui Mircea Sandu , ca in cazul de fata . Este vorba despre filiera asta . Si nu ma mai lua cu faze dalea ca ardelenii sunt cum sunt , ca nu e asa . Fiecare zona cu borfasii ei .

#11
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
@philo
Nu mai baga mana in foc ca s-ar putea sa te arzi!
Daca ai sti tu cate persoane bine crescute si de super familie o iau pe coca sau altele nu te-ai mai mira atat. Trust me, e acolo pe bune!
Nu are nici o treaba cu politica decat prin prisma faptului ca este o campanie generala impotriva asa zisilor traficanti, ca sa dea bine la alegeri.
Pestii mari stau linstiti la caldurica stati linistiti!

#12
Eminem

Eminem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.01.2004
salut,
am vazut la stiri foarte putin despre ion alexandru tiriac.. si ileana lazariuc.. daca zic bine .. asta dintai cine e .. fiul lui ion tiric ? e incurcat cu ileana ?  sau ce treaba au astia doi ..am vazut la tv. un reportaj ..dar am prins foarte putin .. in care ei doi erau acuzati de consum de d. ?  
ma scuzati ca ma bag si eu aiurea ..da` am prins foarte putin din reportaj si sunt nedumerit :)
tnx :cool:

#13
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Eminem - http://news.softpedi...June/8715.shtml

#14
Milutza

Milutza

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.05.2004
oameni buni la cate sunt in tara asta si noi nu le stim(ce se intamlpla prin cluburi private, pe unde o ard persoanele importante si multe altele) totul poate fi posibil, nu pot sa bag mana in foc ca Ion Ion Tiriac nu se drogheaza sau ca nu s-a drogat, tot ce cred e ca tatal nu ar trebui incriminat pentru greselile fiilor.

#15
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
dar nu il incrimineaza nimeni . Aici era vorba de Ion Ion Tiriac.

#16
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
hehe... multa lume abia acum se trezeste la realitate... cam tarziu!

#17
Milutza

Milutza

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.05.2004

Quote

Originally posted by philo

Modul în care s-au repezit lingăii lui Sârbu să anunțe că "tocmai fiul celui mai mare luptător român împotriva drogurilor - președintele C.O.R. - se pare că are o problemă cu acestea..." îmi induce bănuiala celui mai mizerabil joc de culise ticluit pentru a distruge imaginea unui om care nu poate fi acuzat de năravurile noastre naționale. Halal...


  cred ca era vorba si de Ion Tiriac, whoop007ro citeste si tu posturile mai bine.

#18
uniquero

uniquero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.02.2003
Nu voi scuza acuma odrasla stimabilului Tsiriac. OK, tatal mi se PARE a fi un om inteligent, un bun afacerist (cel putsin asha este prezentat in mass media:)). Nici nu ma voi grabi sa o acuz: da, pentru amarashteanul din mine drama "saracului om bogat" poate este de ne-intseles (la maniera "eu niciodata ....")...

Dar... intre noi fie vorba... niciodata nu am fost in pielea lui (=odraslei)... Nu shtiu cum ash reactsiona. Psihologic vorbind, s-ar putea gasi (la nevoie inventa) o gramada de scuze (lipsa de afectiune paterna - taticul ocupat de afaceri - nevoia de a atrage atentsia; asta doar ca sa dau un exemplu.)

Sugestie inainte de a manifesta parerea: care ai fost in pielea lui? Daca ai fost, cat eshti de ushor manipulabil de catre mass-media? Si daca in continuare vrei sa raspunzi... Care e raspunsul tau la thread?

PS: minciuna cea mai credibila este adevarul pe care nu vrei sa il auzi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate