Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#3925
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
am renuntat de tot, stefanreed.. mi-ajunge opera mini, deocamdata, mai ales ca nu am plan tarifar in abonament pt net si nici wireless acasa, inca.. oi vedea mai tz.. merci pt ajutor ;)

si, da, din cauza la pips ala nu mergea :)))

#3926
stefanreed

stefanreed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.07.2008

View Postcatavlad, on Jan 17 2009, 23:49, said:

am renuntat de tot, stefanreed.. mi-ajunge opera mini, deocamdata, mai ales ca nu am plan tarifar in abonament pt net si nici wireless acasa, inca.. oi vedea mai tz.. merci pt ajutor ;)

si, da, din cauza la pips ala nu mergea :)))

ii bun si asa:)) eu am credit suplimentar de 40 de euro cred numai 30 pe date  :huh: in 2 zile decand am e30:)) =)) mama lui de skye fire  :inlove: :naughty:

Edited by stefanreed, 18 January 2009 - 00:49.


#3927
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Am o intrebare : daca urmez pasii pentru "hackuirea" symbian-ului cum se spune, adica instalarea aplicatiilor unsigned, risc sa aduc mobilul in stare de nefunctionare ? Si inca una : este recomandat sa actualizez soft-ul telefonului daca eu il am blocat pe orange ? Ma refer la NokiaSoftwareUpdater.

#3928
stefanreed

stefanreed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.07.2008

View PostOClaudiu, on Jan 18 2009, 00:48, said:

Am o intrebare : daca urmez pasii pentru "hackuirea" symbian-ului cum se spune, adica instalarea aplicatiilor unsigned, risc sa aduc mobilul in stare de nefunctionare ? Si inca una : este recomandat sa actualizez soft-ul telefonului daca eu il am blocat pe orange ? Ma refer la NokiaSoftwareUpdater.
foloseste metoda cu X-plorer +  hello carbide + install server nu e nici un risc;)) pm daca vrei sa te ajut:d
plus de asta daca updatezi softul....adio programe...erorile de certificate iti vor "inegri" ecranul telefonului

Edited by stefanreed, 18 January 2009 - 00:53.


#3929
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
sa-mi *** ****-n nokia!
am avut xx mesaje si xx apeluri foarte importante. testez o aplicatie si setez data cu un an in urma. aplicatia imi da eroare de cerificat, bla-bla-bla si revin la data curenta. ce credeti ca s-a intamplat? mi-a sters cam 90% din mesaje si mai bine de 50% din lista de apeluri (cele sterse nu mai apar nici in <jurnal>). astia is tampiti la cap. cum dracu demonstrez eu acum ca am primit apeluri/sms de la un anumit numar?
am observat ca si alarmele se sterg in cazul in care acestea au fost setate, apoi s-a modificat data.
:bandit: :bandit: :bandit: :bandit: :bandit:

#3930
stefanreed

stefanreed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.07.2008

View Postkaytar, on Jan 18 2009, 01:28, said:

sa-mi *** ****-n nokia!
am avut xx mesaje si xx apeluri foarte importante. testez o aplicatie si setez data cu un an in urma. aplicatia imi da eroare de cerificat, bla-bla-bla si revin la data curenta. ce credeti ca s-a intamplat? mi-a sters cam 90% din mesaje si mai bine de 50% din lista de apeluri (cele sterse nu mai apar nici in <jurnal>). astia is tampiti la cap. cum dracu demonstrez eu acum ca am primit apeluri/sms de la un anumit numar?
am observat ca si alarmele se sterg in cazul in care acestea au fost setate, apoi s-a modificat data.
:bandit: :bandit: :bandit: :bandit: :bandit:
ce versiune de soft ai?ai actualizata? :death: :cursing:

#3931
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
am ultima versiune. 300.34.56
ii rog pe cei care au aceasta versiune sa faca si ei cateva teste. apropo... pe voi cat va tine bateria dupa ultimul update?

#3932
stefanreed

stefanreed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.07.2008

View Postkaytar, on Jan 18 2009, 01:41, said:

am ultima versiune. 300.34.56
ii rog pe cei care au aceasta versiune sa faca si ei cateva teste. apropo... pe voi cat va tine bateria dupa ultimul update?
mda s-ar putea sa fie bug la versiunea updatata de soft sa zic asa .am incercat pe al meu ..cu versiunea 37 de soft si nu am pierdut nimic :rolleyes:
am citit ca bateria ar tine mai mult...nu inteleg de ce as face update?ca sa am ce ma enerva ...(din cate am inteles inca nu s-a descoperit inca o metoda de a hacui telu) :deadtongue:
Personal nu as recomanda updateul de soft.
minusuri:Probleme la conectare ale aplicatiilor la internet
             Iar problema cu certificatele care inca nu are o solutie de a fi rezolvata,asadar  mai putine teme,aplicatii...etc
             Diverse buguri
Plusuri:cica ar avea un mai bun management al bateriei
           si inca 2 noi aplicatii(unul ceva de cautare pe net daca nu ma insel si al 2 lea nu am retinut nu mi s-a parut nimic fabulos in asta)
p.S. ma intreb daca se poate face Downgrade am sa ma interesez chiar :huh:  <_<

Edited by stefanreed, 18 January 2009 - 01:55.


#3933
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

View PostOClaudiu, on Jan 18 2009, 00:48, said:

Am o intrebare : daca urmez pasii pentru "hackuirea" symbian-ului cum se spune, adica instalarea aplicatiilor unsigned, risc sa aduc mobilul in stare de nefunctionare ?
Nu.

View Poststefanreed, on Jan 18 2009, 01:52, said:

minusuri:Probleme la conectare
cica ar avea un mai bun management al bateriei
p.S. ma intreb daca se poate face Downgrade am sa ma interesez chiar :huh:  <_<[/size][/color]
Niciodată n-am avut probleme la conectare.
Cică, parcă ar fi ceva mai bine, m-a ținut jumătate de zi ultima liniuță fără să vorbesc doar am primit vreo 5 apeluri și mi s-a actualizat de 2 ori mail-ul (dormeam).
Nu poți face downgrade acasă.

View PostOClaudiu, on Jan 18 2009, 00:48, said:

Am o intrebare : daca urmez pasii pentru "hackuirea" symbian-ului cum se spune, adica instalarea aplicatiilor unsigned, risc sa aduc mobilul in stare de nefunctionare ?
Nu.

View Poststefanreed, on Jan 18 2009, 01:52, said:

minusuri:Probleme la conectare
cica ar avea un mai bun management al bateriei
p.S. ma intreb daca se poate face Downgrade am sa ma interesez chiar :huh:  <_<[/size][/color]
Niciodată n-am avut probleme la conectare.
Cică, parcă ar fi ceva mai bine, m-a ținut jumătate de zi ultima liniuță fără să vorbesc doar am primit vreo 5 apeluri și mi s-a actualizat de 2 ori mail-ul (dormeam).
Nu poți face downgrade acasă.

#3934
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Ma intreb daca s-ar mai putea corecta din problemele de camera. Cu softuri gen CameraFX obtii rezultate mai bune din punct de vedere al culorii dar castigi zgomot pe imagine.

Edited by krossfire, 18 January 2009 - 10:16.


#3935
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Dar metoda descrisa aici la postul 1 http://forum.softped...howtopic=413340 pentru instalarea aplicatiilor unsigned este safe ? Sau daca stiti una mai usoara va rog sa o postati. Nu prea am tangente cu Symbian-ul si nu as vrea sa ma trezesc ca pierd garantia daca aplic asa ceva.

Edited by OClaudiu, 18 January 2009 - 11:35.


#3936
K-luivert

K-luivert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.12.2006
cum dezactivez sa imi caute automat retele de wifi ? ..  ca tot imi apare SELECT PUNCT ACCES :( ... ce sa fac... si am constatat ca daca dezactivez 3G numai imi merge wireless-ul, adica il gaseste dar nu mi se conecteaza, cand l-am pus inapoi pe dual, imediat s-a conectat :| ... help :)

#3937
dj_vyk

dj_vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 16.03.2007
Intrebare idioata: Cretinii astia de la Vodafone nu au acceptat inca update-ul de firmware? Pe Orange se poate face?

#3938
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostK-luivert, on Jan 18 2009, 12:08, said:

cum dezactivez sa imi caute automat retele de wifi ? ..  ca tot imi apare SELECT PUNCT ACCES :( ... ce sa fac... si am constatat ca daca dezactivez 3G numai imi merge wireless-ul, adica il gaseste dar nu mi se conecteaza, cand l-am pus inapoi pe dual, imediat s-a conectat :| ... help :)

Sa trecem peste limba romana (cum la randu-ti ai facut-o). E luat prin Orange telefonul ? Eu am 3G-ul dezactivat si la fel si cautarea de retele Wireless si nu am probleme in a ma conecta la niciun punct de acces.

CAND iti apare ''select punct acces' , in orice moment sau cand incerci sa te conectezi ?

#3939
dj_vyk

dj_vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 16.03.2007
Si acum o noua intrebare de incepator: mi-am sincronizat contactele din comp cu E51. Problema este ca in momentul in care primesc un telefon de la persoane care nu sunt si pe cartela SIM nu imi apare numele, doar numarul, desi ei sunt in agenda, dar cea a telefonului. WTF???

#3940
Ndrey

Ndrey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.08.2008
Si-a facut cineva update la firmware? A disparut acel green tint?

*imi cer scuze daca s-a mai intrebat

#3941
trancehell

trancehell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 28.09.2006

View PostHidralazina, on Jan 17 2009, 21:07, said:

daca incerci sa deschizi un pps de vreo 5-6 mega sa vezi cat de incet incarca fisierul OfficeSuite si apoi ce lag are cand modifici zoom-ul in sus! Vorbesc de OfficeSuite v5.0 (http://www.ipmart-fo...ght=officesuite) versus QuickOffice Premier v6.0.236 (http://www.ipmart-fo...ad.php?t=318212)!

antidote, poate se cojeste mai repede varianta pe negru dar aia pe argintiu mi se pare prea tipatoare!
Pentru cei care au instalat vreo versiune de QuickOffice cumparata pe bune, cum am facut eu: instalarea QuickOffice Premier 6.0.166 sau 6.0.236, da Update Error. Mai cercetez dar se pare ca odata prinsi in latz nu mai scapam.
LE: Dezinstalati QuickOffice LM (License Manager) si se instaleaza corect.
Multumim BINPDA, multumim Illusion, multumim h4xxoRz ! :*

Eu am pe negru din martie si nu s-a cojit deloc pina acum. Nu zic, s-ar putea sa inceapa, dar am avut grija de telefon.

Edited by trancehell, 18 January 2009 - 18:23.


#3942
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2006

View Postdj_vyk, on Jan 18 2009, 12:34, said:

Intrebare idioata: Cretinii astia de la Vodafone nu au acceptat inca update-ul de firmware? Pe Orange se poate face?

Nici pe Orange nu se poate face, cel putin nu pe lotul din care face parte telefonul meu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate