Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

www.cosmote.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
gigi_clonatul

gigi_clonatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.09.2007
www.cosmote.ro , site-ul unei multinationale ce arata de parca e facut de un amator. Fonturi alese prost, structurat execrabil, sarac in informatii.

O rusine pentru compania asta. Trebuie sa ma chiorasc ca sa pot citi ofertele scrise minusul si ingramadit.

Mai jos e o comparatie intre grafica Cosmote si Orange. Nu sunt necesare alte comentarii...  <_<

[ http://img20.imageshack.us/img20/9733/cosmobleahyr5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Degeaba se investesc milioane de euro in publicitatea pe TV... daca site-ul arata de parca e facut de un retardat.

Attached Files



#2
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007
Dupa cum poate ai observat Cosmote are site-ul cu acelasi design si interfata grafica ca si Cosmote Grecia. http://www.cosmote.gr
Asa ca...poate asa a fost directiva de la greci.

#3
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

View Postjamesbond, on Sep 18 2007, 13:16, said:

Dupa cum poate ai observat Cosmote are site-ul cu acelasi design si interfata grafica ca si Cosmote Grecia. http://www.cosmote.gr
Asa ca...poate asa a fost directiva de la greci.
De acord dar ii lipseste Webcare-ul de la greci
si cel mai mult cele 2 servicii online:
1) Plata facturilor / reincarcarea online
2) Web2SMS

#4
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Postmunteanu_dan0, on Sep 18 2007, 14:21, said:

De acord dar ii lipseste Webcare-ul de la greci
si cel mai mult cele 2 servicii online:
1) Plata facturilor / reincarcarea online
2) Web2SMS
o sa apara si astea la noi....cred :rolleyes:

#5
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 11.10.2006
Si mie imi place cum arata situl la Orange.
De ce nu vorbim si de Vodafone ? Arata cum arata, dar daca cauti ceva pe acolo te apuca ziua de maine. Este deosebit de complicat de gasit ceva. Mare, mare noroc ca au pus un Search .... Si cand cauti te impotmolesti la **** intre ora X, ziua X, steluta X mic scrise. Ca la Vodafone, la nimeni ...
Macar la Cosmote, pe prima pagina gasesti cam toate informatiile de care ai nevoie.

#6
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
No offence, da m-am descurcat mult mai usor pe situl vodafone decat pe cel al cosmote, desi nici vodafone n-au cel mai lejer site din lume..
Insa intr-adevar e prost structurat. Eu am cautat in prostie niste preturi pentru terminale la abonamentul cosmote 3o si n-am gasit. Daca exista, atunci sunt foarte bine ascunse, daca nu exista inseamna ca e sarac in anumite informatii - cred eu destul de importante - situl.

#7
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
IN primul rind site-ul Cosmote arata de prost gust din prima secunda de cind ai luat contact cu el. Dupa ce mai navighezi pe ici pe colo iti dai seama ca a fost facut de idioti.

#8
nickmania

nickmania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.05.2007
Attached File  untitled.JPG   87.99K   209 downloads

take a look at this, ti se pare a fi mai frumos? si mai sunt si alte exemple, nu trebuie sa fim subiectivi, fiecare are anumite pareri in functie de perceptiile sale

#9
gigi_clonatul

gigi_clonatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.09.2007
Site-ul vodafone e mai ciudat in noua structura. Parca e neterminat. Dar totusi ramane profi.


Site-ul Cosmote arata de parca a costat 50 usd.

#10
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Ca sa nu mai spun de erorile pe care le contine. De exemplu la pagina care descrie transfer credit se spune cum se face, iar la exemplu e diferit (lipseste un #) Nici nu vreau sa ma gandesc cati au citit in graba informatia, au urmat exemplul si apoi au sunat la rel cu clientii ca nu merge serviciul dupa exemplul de pe net :D.

#11
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
sunt inerente aceste greseli.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlopi, on Sep 20 2007, 15:20, said:

Si mie imi place cum arata situl la Orange.
De ce nu vorbim si de Vodafone ? Arata cum arata, dar daca cauti ceva pe acolo te apuca ziua de maine. Este deosebit de complicat de gasit ceva. Mare, mare noroc ca au pus un Search .... Si cand cauti te impotmolesti la **** intre ora X, ziua X, steluta X mic scrise. Ca la Vodafone, la nimeni ...
Macar la Cosmote, pe prima pagina gasesti cam toate informatiile de care ai nevoie.

Just!

#13
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
pai, si de ce nu faceti voi un site pentru cosmote, si va duceti cu site-ul gata facut, si le explicati ca nu va place site-ul cosmote, pentru ca arata cum arata, si...daca le place ce ati facut, atunci poate veti avea si voi ceva "malai" de castigat de la cosmote.

#14
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Postultimo, on Sep 20 2007, 21:17, said:

pai, si de ce nu faceti voi un site pentru cosmote, si va duceti cu site-ul gata facut, si le explicati ca nu va place site-ul cosmote, pentru ca arata cum arata, si...daca le place ce ati facut, atunci poate veti avea si voi ceva "malai" de castigat de la cosmote.
asta presupune si ceva munca...... :mellow:

#15
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
din toate 4 site uri de telecom mobil il votez cel mai prost pe cel al vodafone.
am avut nevoie de informatii si le-am gasit prin search... pe google....

#16
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View PostCFR, on Sep 21 2007, 08:17, said:

asta presupune si ceva munca...... :mellow:
Au avut destul timp la dispozitie sa-si faca un site frumos si organizat..nu sunt de 3 luni pe piata... B)

#17
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Arata invechit siteul Cosmote. Cel al Vodafone arata impecabil, futurist de bun gust insa informatiile sunt greu de gasit (sau mai greu). Nu toti s-ar descurca. Cel orange e si frumos si simplu de "utilizat". Dar repet cel al Cosmote, chiar daca e "corporate" e destul de invechit.

#18
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005

View PostAcidMan, on Sep 26 2007, 21:58, said:

din toate 4 site uri de telecom mobil il votez cel mai prost pe cel al vodafone.
am avut nevoie de informatii si le-am gasit prin search... pe google....
are funcita de cauta in dreapta sus
gasesti tot acolo e pe site  :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate