Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Cum va descurcati cand aveti piciorul in ghips?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Diclofenacul din cate stiu, e pentru reumatism. Raspunde la o intrebare: pentru ce anume ai nevoie de unguent, ca n-am inteles?

#38
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
pai abea mi-am dat ghipsul jos si nu pot sa calc pe picior. plus ca e un pic umflat in zona gleznei... si d-aia intrebam de vreun unguent, ceva.

#39
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Incearca sa calci in el cu grija. Daca nu te doare, il poti folosi fara unguent.

#40
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
nu ma doare cand incerc sa calc pe el, dar ma furnica daca apas mai tare. cred ca e din cauza ca m-a strans extrem de rau cel care mi-a pus ghipsul. nu cred ca mi-a circulat aproape deloc sangele pe acolo  -_-

#41
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Daca durerea este cat de cat suportabila, e ok. Curaj :)

#42
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

 Bebeluska, on Sep 21 2007, 15:49, said:

Daca durerea este cat de cat suportabila, e ok. Curaj :)
mersi  :kisstogether:

#43
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006

 Mr.Jinx, on Sep 21 2007, 15:29, said:

nu ma doare cand incerc sa calc pe el, dar ma furnica daca apas mai tare. cred ca e din cauza ca m-a strans extrem de rau cel care mi-a pus ghipsul. nu cred ca mi-a circulat aproape deloc sangele pe acolo  -_-
E normal, în câteva zile ar trebui să fie 100% funcțional. Nu-l forța, dar nici nu e cazul să-l menajezi prea mult.

#44
danadarabana

danadarabana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.03.2008
entorsa....bleah! nu vreau sa-mi mai amintesc! am avut niste dureri....pana cand mi-a fost recomandat ketospray 10%. e suuper. si nu necesita masaj. sunt foarte multumita. am intzeles ca e cea mai concentrata forma de antiinflamator ce exista pe piata, care se poate aplica pe piele. si nu pateaza, poti da si cand esti in oras, servici, scoala. am fost foarte multumita si am zis ca-l voi recomanda la toate lumea. am luat cateva zile si aulin, 2 tablete pe zi (3 zile doar).
sa va fie cu folos si.....sanatate!

#45
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
Eu am avut mana stanga rupta, si cand mi-am dat jos ghipsul nu stiam ce sa fac cu ea,  :w00t: ma obisnuisem doar cu 1 singura mana.
Mana am reusit sa o rup canzand de pe bicicleta, dar cel mai mult mi-a parut rau ca nu o sa mai pot merge 1 luna zile cu bicicleta, iar dupa ce am dat jos ghipsul direct pe bicicleta m-am urcat.

#46
pascanis

pascanis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.01.2007
Uite pe situl acesta ( au foarte multe bastoane si carje ) - www.bastoane.ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate