Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

N95 vs P1i

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Poll: voteaza si tu! (296 member(s) have cast votes)

Ce ati alege? P1i sau N95? nu uitati sa argumentati pe forum, dupa ce votati!

  1. nokia N95 (143 votes [48.31%])

    Percentage of vote: 48.31%

  2. sony ericsson P1i (153 votes [51.69%])

    Percentage of vote: 51.69%

Vote Guests cannot vote

#37
Carton

Carton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.04.2007
Pentru messenger e clar mai bun P1i care are si un QWERTY. De asemenea, la multitasking se descurca bine (80MB de RAM dupa boot).

#38
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

 vladx, on Sep 17 2007, 00:37, said:

Destul de bun reviewul doar ca ai facut o mica greseala scriind la camera lui P1 MB in loc de MP. ;)
Hehhe , o sa ma uit ca sa fac modificarea! Merci de info! Urmeaza si partea a 2a zilele astea.

#39
phoenix12345

phoenix12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 03.12.2006
Probabil ca trebuia sa te uiti si la alte telefoane cum ar fi Nokia E90 (god i love that phone), dar dintre astea 2 eu zic ca N95 e mai bun, are mai multe functii, camera mai buna etc. Si nu inteleg de ce e nevoie de touch screen?

#40
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007
Orice camera de telefon e o gluma fata de o camera dedicata. Citeam pe undeva ca la 5mp camera de la N95 salveaza o poza in 10sec! Singura chestie interesanta la N95 e intregistrarea nelimitata a video rezolutie 640*480 (sa spuna totusi un posesor cat ar dura bateria si daca poti primi apeluri in acest timp).
Idem, un mp3 player bun va fi mult mai performant (ca durata a bateriei, etc) decat un telefon, fie el si SE. Acum nu stiu cum e cu playlist-urile in mp3-urile mai ieftine, probabil ca nu prea le poti face ca pe telefon.
E drept ca adeseori nu doresti sa cari mai multe gadgeturi dupa tine insa toate adunate costa mai putin si au calitate mai buna decat un telefon cum ar fi N95.
Idem GPS-ul, un holux pe bluetooth e mai bun (precis, rapid) decat gps-ul de la N95.
Nu inseamna ca N95 e slab, dar e departe de ,,ultimate gadget" cum cred unii.

Daca vrei touchscreen (inteleg ca uneori e mai simplu de utilizat decat un buton multifunctional) atunci P1i.

#41
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 phoenix12345, on Sep 17 2007, 21:06, said:

Probabil ca trebuia sa te uiti si la alte telefoane cum ar fi Nokia E90 (god i love that phone), dar dintre astea 2 eu zic ca N95 e mai bun, are mai multe functii, camera mai buna etc. Si nu inteleg de ce e nevoie de touch screen?
pai pentru ca imi doresc de mult timp un telefon cu touchscreen si in plus este operarea mult mai usoara. daca pe o pagina web vrei sa ajungi la sfarsitul paginii sa intri pe un anumit buton stai sa treci de toate tampeniile de pe pagina? asa dai direct pe ea. nu mai treci si prin cele dinainte.

 vladx, on Sep 16 2007, 20:43, said:

Amandoua au camera de 3.2 mp.Uita-te aici pentru o comparatie completa.
:lol: hai k m-ai facut la asta :)) LOL. ma refeream la camera adica la dotari si la calitate. =)) nu la mpx. k dac anu aveam ambele tot ~3,2 mpx nu le mai comparam. deci cum ramane? la calitate, dotari, blict, etc care e mai bun? (la camera ma refer)

 Hansolo, on Sep 18 2007, 10:04, said:

Orice camera de telefon .................... atunci P1i.
eu zic sa revenim la W950i. de acesta ce parere ai? in comparatie cu P1i? am zis k nu imi trebuie Pda, o sa scriu mult si o sa fac poze bune. :P chiar daca am si camera nu o pot cara toata ziua dupa mn, asa-i? :P

Edited by mafiott92, 18 September 2007 - 20:18.


#42
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007

 mafiott92, on Sep 18 2007, 21:15, said:

pai pentru ca imi doresc de mult timp un telefon cu touchscreen si in plus este operarea mult mai usoara. daca pe o pagina web vrei sa ajungi la sfarsitul paginii sa intri pe un anumit buton stai sa treci de toate tampeniile de pe pagina? asa dai direct pe ea. nu mai treci si prin cele dinainte.

:lol: hai k m-ai facut la asta :) ) LOL. ma refeream la camera adica la dotari si la calitate. =)) nu la mpx. k dac anu aveam ambele tot ~3,2 mpx nu le mai comparam. deci cum ramane? la calitate, dotari, blict, etc care e mai bun? (la camera ma refer)

eu zic sa revenim la W950i. de acesta ce parere ai? in comparatie cu P1i? am zis k nu imi trebuie Pda, o sa scriu mult si o sa fac poze bune. :P chiar daca am si camera nu o pot cara toata ziua dupa mn, asa-i? :P
ambele is frumoase !

#43
shaigai

shaigai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2007
P1i..... pentru ca are touchscreen ....un smartphone nu poate functiona fara asa ceva.
Am un review cu P1 al meu facut pe EMAG. http://forum.emag.ro...amp;#entry30808

#44
loveman

loveman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2007

 mafiott92, on Sep 15 2007, 18:01, said:

:thumbdown: cum zici tu papagalule. vezi de forumul tau si taci ;) :naughty:
de ce ceri parerea scelorlalti cand ai zis ca preferi P1 ? tu vrei sa te dai mare cu
touch`screen .. atunci ia`l si nu fa o grmada de oameni sa se uite sa`ti dea ajutor . iar pt restu care se plng de nokia N95 . sa nu le zik cum sunt : va e kiar atat de important 2-3 sec la declansare ?? dar cat vezi poza `.. cam ramai uimit aa ? mai ales pe comp sau scoasa poza calumea . . macar voi aveti 3110 ? sau ceva inferior

#45
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006
Le-am avut pe amandoua si pana la urma m-am intors la N95 din cauza desi poate nu face totul perfect, am tot ce-mi trebuie intr-un singur dispozitiv. Mai jos am pus cateva pro si contra din experienta proprie:

Pro N95 fata de P1

1 Cel mai important: Aplicatii, pt S60 se gasesc zilioane de aplicatii (foarte multe free) si la P1 au inceput sa apara dar majoritatea sunt pe bani.
2. Camera: Orice ar spune unul si altul N95 bate la orice capitol mai ales la partea de video
3. Viteza: Procesorul mai rapid al lui N95 se simte
4. Tastele soft sunt incluse in touchscreen, dupa ce ecranul se stinge nu mai vezi pe ce trebuie sa apesi.
5. Lipsa screensaver la P1
6. Alarma la P1 nu functioneaza cand telefonul este oprit
7. Lipsa GPS la P1

Pro P1 fata de N95

1. Tastatura, dupa putina obsnuinta este foarte usor de folosit.
2. Touchscreen, o placere de navigat pe web fata de Nokia
3. Compatibil cu Blackberry si aici am vazut o functie pe care nici o Nokia inclusiv E 90 nu o are: poti naviga pe net folosind conexiunea Blackberry
4. Constructia foarte solida

#46
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

 raduci, on Oct 18 2007, 12:59, said:

Pro N95 fata de P1

1 Cel mai important: Aplicatii, pt S60 se gasesc zilioane de aplicatii (foarte multe free) si la P1 au inceput sa apara dar majoritatea sunt pe bani.
2. Camera: Orice ar spune unul si altul N95 bate la orice capitol mai ales la partea de video
3. Viteza: Procesorul mai rapid al lui N95 se simte
4. Tastele soft sunt incluse in touchscreen, dupa ce ecranul se stinge nu mai vezi pe ce trebuie sa apesi.
5. Lipsa screensaver la P1
6. Alarma la P1 nu functioneaza cand telefonul este oprit
7. Lipsa GPS la P1

1. Cand cumperi un smartphone, trebuie sa cumperi si aplicatiile. Nu-mi spune ca nu ti se pare normal sa le cumperi; asta inseamna ca ai dat in cap unuia ca sa-i iei N 95-ul?! Mi-a placut remarca cu "...aplicatii foarte multe "free" " , adica vrei sa spui "speriate", adica "sparte".
2. Asa este, filmeaza la rezolutie mai buna, insa nu vad pe nimeni turnand filme cu rezolutia aia...
3. Am testat si eu N 95 si nu vad unde merge mai rapid. Poate cand deschide sectiunea 'mesaje".
4. Poate ca asa este, insa daca nu intra blocarea tastaturii, stii unde sa apesti, tastele dinamice n-am plecat nicaieri. Sunt acolo si sunt active.
5.Ba are screen saver si chiar cu mai multe optiuni. Il gasesti la Menu/Control panel/Device/Screen saver unde poti alege intre 'oprit', 'default', 'picture' sau 'slideshow' de imagini. Sau poti sa-i faci direct o scurtatura pe desktop (1 + 14 scurtaturi).
6. De-asta exista Flight Mode.
7. Unele pachete vin cu antena SIRF 3 inclusa si casca BT.

Si bine ca am ajuns aici - GPS-ul la N95 , in cazul in care spui ca il ai pentru ca mie mi se pare ca nu il ai si dai raspunsuri "din carti", se plateste. Mai exact, daca vrei sa ajungi din punctul A in punctul B, trebuie sa platesti: a. pentru calatoria respectiva sau b.abonament trimestrial sau c. abonament anual pentru a primi indicatii precise, cu vocal inclus. Altfel, in varianta de baza, primesti un traseu aproximativ si...atat.
Ca sa nu mai spun ca pentru Romania harta este praf. Cititi mai multe aici:
http://www.allabouts...e_Navigator.php
si aici:
http://www.gadgetman...sce-probleme-2/

#47
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006

 701, on Oct 22 2007, 11:40, said:

701, am smartphone-uri de 4 ani incoace si am avut de toate: cu windows, symbian numai palm nu am avut inca.
1. Cand cumperi un smartphone, trebuie sa cumperi si aplicatiile. Nu-mi spune ca nu ti se pare normal sa le cumperi; asta inseamna ca ai dat in cap unuia ca sa-i iei N 95-ul?! Mi-a placut remarca cu "...aplicatii foarte multe "free" " , adica vrei sa spui "speriate", adica "sparte".
Eu cand cumpar un smartphone il cumpar pentru ca stiu ca ii pot extinde functionalitatea. Daca pot pune aplicatii freeware si banuiesc ca stii ce inseamna asta de ce sa platesc ? La un smartphone pe mine ma intereseaza cateva aplicatii suplimentare: vremea (folosesc worldmate, cand am avut eu P1 nu era free), un rss reader (recunosc cel inclus in P1 era minunat), messenger comaptibil cu yahoo (n-am gasit nici unul free si bun pentru P1)
2. Asa este, filmeaza la rezolutie mai buna, insa nu vad pe nimeni turnand filme cu rezolutia aia...
Sunt momente in viata cand te gandesti "Ce bine era daca filmam asta"  Nu poti compara petele colorate in miscare facute cu P1 cu filmarea facuta de N95 care pusa pe un televizor este chiar acceptabila
3. Am testat si eu N 95 si nu vad unde merge mai rapid. Poate cand deschide sectiunea 'mesaje".
Exact la mesaje ma enerva si pe mine. Am cont blackberry si deschiderea mailbox-ului era o aventura
4. Poate ca asa este, insa daca nu intra blocarea tastaturii, stii unde sa apesti, tastele dinamice n-am plecat nicaieri. Sunt acolo si sunt active.
Si daca e intuneric ? desenez pe ecran unde ar fi ? Incearca sa vorbesti la telefon 15 minute si apoi sa inchizi convorbirea repede
5.Ba are screen saver si chiar cu mai multe optiuni. Il gasesti la Menu/Control panel/Device/Screen saver unde poti alege intre 'oprit', 'default', 'picture' sau 'slideshow' de imagini. Sau poti sa-i faci direct o scurtatura pe desktop (1 + 14 scurtaturi).
Poate nu m-am exprimat eu corect, ma refeream la ceva ce are aproape orice dumb phone (inclusiv SE) afisarea orei si a apelurilor pierdute/mesaje primite in stand by
6. De-asta exista Flight Mode.
Da dar eu il folosesc ca si ceas desteptator si nu-mi convine sa dorm cu un telefon in functiune linga cap. Si ce fac daca bateria se descarca pe timpul noptii si nu mai suna ? Sau daca "Your phone has restarted to improve performance" ?
7. Unele pachete vin cu antena SIRF 3 inclusa si casca BT. OK un mare avantaj recunosc.

Si bine ca am ajuns aici - GPS-ul la N95 , in cazul in care spui ca il ai pentru ca mie mi se pare ca nu il ai si dai raspunsuri "din carti", se plateste.
Asta cu raspunsurile din carti - te-ai gandit ca poate am avut mult timp modelul asta si am ajuns sa-l cunosc foarte bine ? Dar nu are rost sa ma cert aici e un forum unde ne spunem parerile despre subiectul topicului - in cazul de fata telefoane - nu despre cei care posteaza, hai sa ne limitam la asta.
Mai exact, daca vrei sa ajungi din punctul A in punctul B, trebuie sa platesti: a. pentru calatoria respectiva sau b.abonament trimestrial sau c. abonament anual pentru a primi indicatii precise, cu vocal inclus. Altfel, in varianta de baza, primesti un traseu aproximativ si...atat.
Asta cu plata e valabil si la P1: Daca vrei sa folosesti pachetul inclus (wayfinder daca nu ma insel) trebuie sa ai conexiune de date activa deci platesti. Iar Tom Tom cealalta  aplicatie de navigare pentru UIQ3 nu are harti (oficiale) pentru Romania.
Intr-adevar harta Nokia nu este grozava, nu are navigatie pentru Romania dar daca sunt in punctul x si vreau sa ajung in y imi da repede si gratuit indicatiile pentru a ajunge acolo. Nu sunt genul care pentru a merge de la Bucuresti la Constanta imi pun ostentativ GPS-ul pe bord ca sa stiu drumul pe autostrada :-) dar cand sunt pe stradutele dintre blocuri din Bucuresti ma ajuta sa vad ce am in jur.

Ca sa nu mai spun ca pentru Romania harta este praf. Cititi mai multe aici:
http://www.allabouts...e_Navigator.php
si aici:
http://www.gadgetman...sce-probleme-2/


#48
seby_cst

seby_cst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 25.08.2007

 Hansolo, on Sep 18 2007, 10:04, said:

Orice camera de telefon e o gluma fata de o camera dedicata. Citeam pe undeva ca la 5mp camera de la N95 salveaza o poza in 10sec! Singura chestie interesanta la N95 e intregistrarea nelimitata a video rezolutie 640*480 (sa spuna totusi un posesor cat ar dura bateria si daca poti primi apeluri in acest timp).
Idem, un mp3 player bun va fi mult mai performant (ca durata a bateriei, etc) decat un telefon, fie el si SE. Acum nu stiu cum e cu playlist-urile in mp3-urile mai ieftine, probabil ca nu prea le poti face ca pe telefon.
E drept ca adeseori nu doresti sa cari mai multe gadgeturi dupa tine insa toate adunate costa mai putin si au calitate mai buna decat un telefon cum ar fi N95.
Idem GPS-ul, un holux pe bluetooth e mai bun (precis, rapid) decat gps-ul de la N95.
Nu inseamna ca N95 e slab, dar e departe de ,,ultimate gadget" cum cred unii.

Daca vrei touchscreen (inteleg ca uneori e mai simplu de utilizat decat un buton multifunctional) atunci P1i.
Sunt posesorul unui n95 si va pot spune ca e un super telefon.
Nu e adevarat ca se misca incet. In ceea ce priveste pozele in max 2 sec sunt salvate.Singura problema pe care o are ar fi autonomia bateriei... care daca il folosesti la maxim abia ca tine o zi. In rest nu am nimic de obiectat la acest telefon. Aplicatii se gasesc pe toate gusturile... ;)  Este al 4-lea symbian pe care il am ... plecand de la n70, n80, n73 si n95, acesta din urma este lider.  :clapping: :first:

#49
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.11.2003
P1i e un super telefon din pacate la stilul meu de folosire rar tine bateria mai mult de o zi si jumatate.  Plus ca la pretul la care este acum la orange e afacere curata.

#50
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Am votat si eu pentru P1. La design imi place mai mult decat nokia, imi convine ca are touchscreen si...sunt fan ericsson.
La N95 suna mai bine camera si faptul ca are receptor GPS incorporat, spre deosebire de P1 care il are prin bluetooth

#51
Steauaboy95

Steauaboy95

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 03.12.2007
Am avut 6230;6230i;K600i;6680;N91 si acum vreau sa-mi cumpar N95. Dupa cum observati am avut si sonyericsson si pe urma am migrat iar la nokia...de ce? pt ca...ete cacofonia.... K600i-ul lam lovit intr-un birou (abea l-am atins) si mi sa strambat carcasa si sau stricat contactele! un prieten a avut apoi P1i si la scapat pe jos...1 singura data si iau sarit butoanele Q;W;T;Y si U si a trebuit sa-si ia tastatura noua (noroc cu touchscreen...ca altfel il arunca ca nu stia cum sa mai foloseasca tastele) Ia luat tastatura si a mers...dupa 3-4 zile era bucuros ca la rezolvat si a zis ca il vinde si isi ia Nokia E90. El e cu afacerile...si eu le folosesc dar mai rar si inclin spre N95 ca mi se pare mai tare la Media. Fiecare cu ce vrea de la un telefon! Si zilele astea isi luase E90 si la scapat...SURPRIZA!!! Nicio zgarietura! deci numai spuneti ca SonyEricsson e mai solid...ca nu e! chiar deloc! ;)

#52
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Eu am N95 de un an si ceva deja si l-am scapat de cel putin 2-3 ori pe luna de cand l-am luat si nu a patit nimic (cel mult a sarit odata de doua ori carcasa de la baterie). Zgarieturi minimale, care apar normal intr-o uzura de >  1 an de zile. E un telefon foarte rezistent.

Ca features, inafara de touchscreen (si posibil baterie) este cu mult peste P1i.

#53
Aragoth

Aragoth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.12.2007
Prieteni, eu am votat P1i si va spun si de ce.Azi mi-am cumparat un p1i din cateva motive: Am vrut un telefon business in care sa introduc cele 1000 de contacte care le am,sa vada un pdf si un office,sa aiba un design placut,o camera bunuta si ecran maricel.Am avut numai Nokia si SonyEricson,iar SonyEricson mi-a placut de fiecare data mai mult.Intr-adevar,Nokia e Nokia...dar la capitolul business e la furat.Am avut de ales dintre un comunicator Nokia E90 si acest P1i.Pot sa va spun ca softul la E90 e foarte apropiat cu cel de la E50(un telefon cu design care mie mi-a placut si din acest motiv l-am cumparat) si mai nimic in plus.
Azi mi-am dus la reparat E50(l-am scapat de vre-o 5 ori din mana si s-a dus display_ul) si cel care repara telefoane mi-a zis ca diferenta dintra Nokia si SonyEricson e semnificativa,el preferand un K800.El mi-a recomandat ca si telefon de business acest p1i.
Eu oricum ma documentasem cu vre-o 3-4 luni inainte si ... acest p1i chiar ma cucerise.

Va tin la curent.Momentan totul e ok.Sunt foarte multumit la cat l-am butonat astazi.E un telefon complet.Un singur lucru ma deranjeaza si acela ca alarma tine 30 de secunde si nu stiu cum sa o prelungesc mai mult...dar presupun ca sunt programele destule de Symbian pt asta.

Dupa cum spunea cineva de pe-aici. Daca vrei un telefon business alege pe departe p1i. Daca vrei un telefon robust si orientat spre multimedia cred ca e mai bun Nokia N95. Eu nu aveam ce face cu N95. Diferenta nu e dintre capsuni si banane ci dintre capsuni si dulceata de capsuni.Amandoua au cam acelasi gust,depinde doar cum vrei sa le consumi.

Cu bine.  :)

#54
madutzu_pl

madutzu_pl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.02.2008

 701, on Oct 22 2007, 11:40, said:

1. Cand cumperi un smartphone, trebuie sa cumperi si aplicatiile. Nu-mi spune ca nu ti se pare normal sa le cumperi; asta inseamna ca ai dat in cap unuia ca sa-i iei N 95-ul?! Mi-a placut remarca cu "...aplicatii foarte multe "free" " , adica vrei sa spui "speriate", adica "sparte".
2. Asa este, filmeaza la rezolutie mai buna, insa nu vad pe nimeni turnand filme cu rezolutia aia...
3. Am testat si eu N 95 si nu vad unde merge mai rapid. Poate cand deschide sectiunea 'mesaje".
4. Poate ca asa este, insa daca nu intra blocarea tastaturii, stii unde sa apesti, tastele dinamice n-am plecat nicaieri. Sunt acolo si sunt active.
5.Ba are screen saver si chiar cu mai multe optiuni. Il gasesti la Menu/Control panel/Device/Screen saver unde poti alege intre 'oprit', 'default', 'picture' sau 'slideshow' de imagini. Sau poti sa-i faci direct o scurtatura pe desktop (1 + 14 scurtaturi).
6. De-asta exista Flight Mode.
7. Unele pachete vin cu antena SIRF 3 inclusa si casca BT.

Si bine ca am ajuns aici - GPS-ul la N95 , in cazul in care spui ca il ai pentru ca mie mi se pare ca nu il ai si dai raspunsuri "din carti", se plateste. Mai exact, daca vrei sa ajungi din punctul A in punctul B, trebuie sa platesti: a. pentru calatoria respectiva sau b.abonament trimestrial sau c. abonament anual pentru a primi indicatii precise, cu vocal inclus. Altfel, in varianta de baza, primesti un traseu aproximativ si...atat.
Ca sa nu mai spun ca pentru Romania harta este praf. Cititi mai multe aici:
http://www.allabouts...e_Navigator.php
si aici:
http://www.gadgetman...sce-probleme-2/



Parerea ta despre GPS-ul de la nokia este total gresita. Am un Nokia N95 8Gb si folosesc Garmin mobile XT cu Road 2006. Este cea mai detaliata harta pe RO si are mii de puncte de interes (POI);locatii ale camerelor de viteza si ale radarelor... etc. Localizarea se face la numar de casa sau bloc. Nu pot decat sa spun ca merge extraordinar.
In plus de asta nu platesti nimic pentru navigare, nu este vorba de nici un abonament lunar.
Platesti licenta programului si a hartii si atat.
Singurul lucru care se plateste ulterior e traficul de retea pentru update-uri si pentru localizarea prin retea. Insa aceste lucruri sunt optionale, progamul te intreaba la pornire dk vrei sa folosesti o conetare la net prin retea sau nu.
Am testat si alte softuri (Route66, Nav4all... etc.) si nici macar nu exista termen de comparatie
Parerea mea este ca aceasta combinatie , Garmin + road 2006, este cea mai buna si mai detaliata obtiune pentru GPS, in Rom

Detalii Aici

Astept intrebari dk aveti nelamuriri

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate