Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

N95 vs P1i

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Poll: voteaza si tu! (296 member(s) have cast votes)

Ce ati alege? P1i sau N95? nu uitati sa argumentati pe forum, dupa ce votati!

  1. nokia N95 (143 votes [48.31%])

    Percentage of vote: 48.31%

  2. sony ericsson P1i (153 votes [51.69%])

    Percentage of vote: 51.69%

Vote Guests cannot vote

#73
ADDY_91

ADDY_91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.08.2007

View PostAragoth, on Aug 23 2008, 16:07, said:

Fratilor,

Intr-adevar.CHINUL MEAU S-A TERMINAT !!!
Uitati aplicatii free inclusiv dreamconect: http://p1i.visser.co...y-ericsson-p1i/

Bafta multa baieti!!!

E super telefonul.Pentru telefon business e PERFECT...si credeti-ma e chiar asa cum mi l-am imaginat.
IUBESC SP P1i!!!
shi eu deabia astept sa imi iau unu de mos nicolae , ziua mea 9 dec , mos craciun, shi anu nou :D

View Postfilipxxx, on Aug 23 2008, 16:18, said:

P1i are materiale mai bune, touch screen, partea de telefonie e super OK ca doar e Ericsson in spate, tastatura querty foarte ok dupa ce te obisnuiesti cu ea. Singurul avantaj pe care il vad la Nokia ar fi faptul ca se misca un pic mai bine prin meniuri. In rest nu vad de ce as plati mai mult pe Nokia care ofera mai putin.
cu un update de la sony pe firmware se misca mult mai repede :)

View Postschili01, on Sep 15 2008, 15:57, said:

azi nokia N95 la abonament (cel mai mic) pe 2 ani vodafone este 179 euro cu tva; tot acum P1i la abonament(cel mai mic) pe 2 ani vodafone este 249 Euro cu tva.

cel putin acum P1i nu este mai ieftin. Eu 1 astept sa vad ofertele de craciun, daca P1i ajunge aproape la acelasi pret cu N95 il iau. :rolleyes:
eu am vazut p1i la  964 de lei adika 260 euro la liber pe quickmobile.ro

Inca un  plus de wlan ca  am vazut ca apar wifi gratuit la cafe baruri :D ...  prin urmare net moca  B)

View Postcocaine, on Sep 15 2007, 11:35, said:

Daca te intereseaza :
-Muzica sa se auda "bine si tare";
-"jocuri tari"
Atunci esti in grupul tinta al N95-ului. P1i e pentru alta clasa de utilizatori.
La p1i cu cateva mod-uri se aude mai tare ca n95 iti garantez ca miam modat shi eu vechiul k759 shi ce auzea cam cu vreo 40 % mai tare daca nu ma insel toti apelau la telu meu deo melodie  
Singura chestie care face p1i un pic mai busines este  butonul @ pt internet shi cadrul metalizat(doar o parte mai mica), in rest e un telefon cu stil shi eleganta  care nu este sfios sa dea tot ce poate. :)

Edited by ADDY_91, 07 November 2008 - 12:13.


#74
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Salutare...

N95 THE KING...

Am avut si pe unul si pe celalalt( N95 si P1)

Acum m-am intors cu drag la N95...
------------------------------------------------------------------------------------
Am fost ff neplacut surprins sa constat ca la P1 nu auzi f bine in casca(ce spune cel cu care vorbesti) cu volumul la maxim.Sa mai fie si zgomot ambiental? Te-ai dus !
Am fost ff neplacut surprins sa constat ca N95-UL ARE UN SEMNAL MUUUULT MAI BUN.Nu va orientati dupa liniute...Eu fara nici o linie la N95 vorbesc fara sa intrerupa iar la P1 cand mai ai 2 linii nu se mai intelege nimic.Deci... cei de la Sony Ericsson ne dau orientari false...(din ce in ce mai multe)
Sa vorbim putin si despre cat de tare se aude soneria unuia fata de celalalt? De acustica? De scrierea mesajelor(degeaba zic cei cu P1 ca sunt mai rapizi...Ei se intorc sa corecteze sau intr-un mesaj sunt litere gresit tastate si il trimit asa...La N95 nu !!)
Sa mai aducem in discutie si uzura mufei principale(unde se introduc incarcator,casti etc...)la P1?La N95 nu se pune problema...
Apropos de acumulator la N95...Bagati BL-6F si va tine mai mult decat P1... :lol:

Amandoua sunt terminale cu anumite performante,din clase putin diferite,amandoua dezamagesc mai mult sau mai putin dar faptul ca te chinui sa-ti auzi interlocutorul si faptul ca tu,mandrul posesor de P1 nu poti purta o convorbire acolo unde mandrul posesor de N95 poate(ma refer la semnal) te face sa-ti achizitionezi CLAR un NOKIA N95(THE KING...)

Attached Files


Edited by jas1, 05 January 2009 - 09:55.


#75
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005

View Postjas1, on Jan 5 2009, 09:53, said:

Nu va orientati dupa liniute...Eu fara nici o linie la N95 vorbesc fara sa intrerupa iar la P1 cand mai ai 2 linii nu se mai intelege nimic.Deci... cei de la Sony Ericsson ne dau orientari false...(din ce in ce mai multe)
... asa e, dar nu va luati de telefon ia-te de operator ca ei de obicei sunt de vina. Cel putin aia mai batrani si mai cu fite s-au invatat sa scada calitatea datelor transmise catre clienti, inclusiv la partea de voce.

#76
N00b-Symbian

N00b-Symbian

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 102
  • Înscris: 20.12.2008

View PostwolfydRg, on Jan 5 2009, 13:37, said:

... asa e, dar nu va luati de telefon ia-te de operator ca ei de obicei sunt de vina. Cel putin aia mai batrani si mai cu fite s-au invatat sa scada calitatea datelor transmise catre clienti, inclusiv la partea de voce.
Zici tu? Am SE cu Cosmote si Nokia N82 cu Vodafone! Si poti sa te superi dar am schimbat cartelele in aceias zona sa vad daca e vreo diferenta si ESTE! Cosmote + Nokia se aude MULT mai bine decat Cosmote + SE :)

#77
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006
Si sa nu uitam totusi de incantarea pe care ne-o ofera ACCELEROMETER(senzorul de miscare)

Edited by Rangerul, 08 January 2009 - 10:04.
Fara link-uri externe.


#78
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Mutat la Versus.

#79
micutzu_the_best

micutzu_the_best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.12.2008
n95 e mai bun la toate capitolele ca P1

#80
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006

View Postmicutzu_the_best, on Feb 1 2009, 14:11, said:

n95 e mai bun la toate capitolele ca P1
-------------------------------------------------------------------------
Cine stie...STIE !!!
Subscriu !

#81
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
P1i are si tastatura QWERTY si touchscreen, in shimb la slider-ul N95, fiind slider, sina se poate strica mai repede decat telefonul.

#82
jas1

jas1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.05.2006

View Postcipri92, on 5th April 2009, 10:58, said:

P1i are si tastatura QWERTY si touchscreen, in shimb la slider-ul N95, fiind slider, sina se poate strica mai repede decat telefonul.
---------------------------------------------------------------------------------
Este un telefon de anduranta.Mai repede se strica touch-ul lui P1i decat slide-ul lui N95

#83
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
P1i , procesor prea lent , soft cam lipseste .

#84
RzX_2008

RzX_2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 20.04.2008
P1i = porcarie
N95 =  :coolspeak:

de ce sa iti cumperi P1i care este singurul P de la Sony Ericsson si este de cand bunica mergea la scoala....deci Nokia!

#85
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007

Quote

de ce sa iti cumperi P1i care este singurul P de la Sony Ericsson
Sper că glumești... :huh:


P.S: Foarte ciudat rezultatul poll-ului. Trebuie să fii nebun să spui că SE P1i este peste Nokia N95. La oricare capitol.

Edited by cristyyo, 05 February 2010 - 15:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate