Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

N95 vs P1i

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Poll: voteaza si tu! (296 member(s) have cast votes)

Ce ati alege? P1i sau N95? nu uitati sa argumentati pe forum, dupa ce votati!

  1. nokia N95 (143 votes [48.31%])

    Percentage of vote: 48.31%

  2. sony ericsson P1i (153 votes [51.69%])

    Percentage of vote: 51.69%

Vote Guests cannot vote

#19
C05T1N

C05T1N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.03.2007
Amice, foloseste butonul EDIT ca ma obosesti.
Cipul de accelerare foloseste la tot ce tine de afisarea pe display (da, si la video, dar mai ales la aplicatiile 3D). Pentru Symbian se gasesc foarte multe jocuri, ca si pentru Java de altfel. Cauta la Gameloft Romania.

#20
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
ai luat ceva ?

#21
stunt23

stunt23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.05.2007
Acum depinde si ce vrei sa faci cu telefonul.Daca vrei sa scri emailuri si alte sms-uri alege p1 daca vrei gps alege n95(sau mai bine ia un gps).la p1 touchscreen-ul o sa-l folosesti cel mai mult la net si scris de mana care e foarte complicat.

#22
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Am votat P1.

#23
cocaine

cocaine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 03.06.2006
Daca te intereseaza :
-Muzica sa se auda "bine si tare";
-"jocuri tari"
Atunci esti in grupul tinta al N95-ului. P1i e pentru alta clasa de utilizatori.

Edited by cocaine, 15 September 2007 - 10:39.


#24
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
sa zicem ca nu imi trebuie gps, dar in schimb vreau sa se auda bine pe el, sa aiba camera buna si sa se vada bine filmele pe el. as prefera p1i pt ca vreau si eu sa am un telefon cu touchscreen ca pana acum nu prea am avut ocazia. si il voi folosi cel mai mult la internet (web si ym) si la muzica si poze. intelegeti? deci voi scrie foarte mult pe el, voi face poze, voi asculta muzica. sry k am repetat. :P

#25
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu vedeti ma ca orice-ati spune asta repeta acelasi lucru in continuu
omul nu vrea telefon, vrea sa fie bagat in seama ! :death:

#26
cocaine

cocaine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 03.06.2006

View Postmafiott92, on Sep 15 2007, 18:01, said:

:thumbdown: cum zici tu papagalule. vezi de forumul tau si taci ;) :naughty:
Nu e fumos si probabil va avea repercursiuni.  :disgust:

Dupa cum am spus, pe tine doar touchscren-ul te atrage la P1. Iti recomand in continuare n95 poti asculta muzica, poti vedea filme, poti face poze (mai rasarite), si ai si gps-u pe el. Sacrifici touchscreen-ul. Asta e, nu le poti avea pe toate.

PS: Tind sa ii dau dreptate lui spare-me. :yes:

#27
vladx

vladx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.06.2006
Deci pur si simplu nu se poate face comparatie intre aceste doua telefoane deaorece fiecare se adreseaza altei categorii de utilizatori.E clar ca daca vrei o camere mai buna, GPS si functii Multimedia complete alegi N95 iar daca vrei un telefon bussines cu functii Multimedia mai mult decat decente alegi P1. ;)

#28
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postvladx, on Sep 16 2007, 03:18, said:

Deci pur si simplu nu se poate face comparatie intre aceste doua telefoane deaorece fiecare se adreseaza altei categorii de utilizatori.E clar ca daca vrei o camere mai buna, GPS si functii Multimedia complete alegi N95 iar daca vrei un telefon bussines cu functii Multimedia mai mult decat decente alegi P1. ;)
deci vreau sa pot deschide mai multe aplicatii in acelasi timp (ex: opera mobile si yahoo messenger), sa se auda bine muzica, sa scriu bine pe el ca voi scrie mult, sa faca poze bune. ;)

#29
nalexericw810

nalexericw810

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 31.03.2007
n95 se misca foarte greu si inca are buguri...daca e90 nu ar fi fost scos de pe piata ti las fi recomandat dar..dintre cele doua categoric p1i : baterie mai buna, mai bine facut (n95 are slide-ul destul de naspa) si mai rapid.;))

#30
nalexericw810

nalexericw810

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 31.03.2007
iar scrisul pe touchscreen nu e greu deloc mai ales daca te obisnuiesti un pic (posesor de p990):)

#31
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postnalexericw810, on Sep 16 2007, 13:35, said:

iar scrisul pe touchscreen nu e greu deloc mai ales daca te obisnuiesti un pic (posesor de p990):)
ok. acum ma gandesc la altceva. :P w960 sau P1i. care l-ati alege si de ce? stiu ca are 8gb, dar la camera si la dotari cum sta? si cum se misca? are procesor si ram lafel ca p1? ca nu prea am gasit informatii despre el. si cu cat e mai scump decat p1? mersy!  ;)

#32
vladx

vladx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.06.2006

View Postmafiott92, on Sep 16 2007, 14:51, said:

ok. acum ma gandesc la altceva. :P w960 sau P1i. care l-ati alege si de ce? stiu ca are 8gb, dar la camera si la dotari cum sta? si cum se misca? are procesor si ram lafel ca p1? ca nu prea am gasit informatii despre el. si cu cat e mai scump decat p1? mersy!  ;)

dintre astea doua as zice w960 pt ca are dotari f bune oricum camera ai zis k nu prea te intereseaza si dupa ce vrei tu e clar ca iti trebuie un telefon Multimedia si in plus are si toucscreen ceea ce vad ca neaparat vrei.

Edited by vladx, 16 September 2007 - 15:34.


#33
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postvladx, on Sep 16 2007, 16:32, said:

dintre astea doua as zice w960 pt ca are dotari f bune oricum camera ai zis k nu prea te intereseaza si dupa ce vrei tu e clar ca iti trebuie un telefon Multimedia si in plus are si toucscreen ceea ce vad ca neaparat vrei.
ce? :huh: nu ai inteles nimic, nimic! cum adica? am zis ca vreau camera foarte buna, ce intelegi prin asta? LOL. camera buna, sunet bun, mufa jack, touchscreen, sa se scrie usor pe el , sa fie bun, etc. deci w960i are camera lafel ca P1i? sau e cumva mai proasta? si la pret cum e fata de P1i?

#34
vladx

vladx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.06.2006

View Postmafiott92, on Sep 16 2007, 17:05, said:

ce? :huh: nu ai inteles nimic, nimic! cum adica? am zis ca vreau camera foarte buna, ce intelegi prin asta? LOL. camera buna, sunet bun, mufa jack, touchscreen, sa se scrie usor pe el , sa fie bun, etc. deci w960i are camera lafel ca P1i? sau e cumva mai proasta? si la pret cum e fata de P1i?

Amandoua au camera de 3.2 mp.Uita-te aici pentru o comparatie completa.

#35
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
M-am apucat de un review pentru P1. Din pacate nu am reusit sa scriu decat partea 1 dar urmeaza zilele astea si partea finala, a2a. Mentionez ca am unul, ca sa fie clar ca nu am copiat "impresiile"de pe siate-uri de specialitate, asa cum fac majoritatea celor care dau sfaturi pe forum. Utilizator de SE din 2003 incepand cu T610, P9910i si P990i.
AICI.

Edited by 701, 16 September 2007 - 23:16.


#36
vladx

vladx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.06.2006

View Post701, on Sep 16 2007, 23:57, said:

M-am apucat de un review pentru P1. Din pacate nu am reusit sa scriu decat partea 1 dar urmeaza zilele astea si partea finala, a2a. Mentionez ca am unul, ca sa fie clar ca nu am copiat "impresiile"de pe siate-uri de specialitate, asa cum fac majoritatea celor care dau sfaturi pe forum. Utilizator de SE din 2003 incepand cu T610, P9910i si P990i.
AICI.

Destul de bun reviewul doar ca ai facut o mica greseala scriind la camera lui P1 MB in loc de MP. ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate