Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Taxe de poligon auto la voi in oras

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,287
  • Înscris: 22.07.2005
Nu stiu cum e in alte orase, insa in Galati nu avem decat doua locuri, in care un incepator poate pune mana pe volan. Unul este undeva pe langa Gara Feroviara Galati, care este extrem de prost... cu gropi enorme si acces foarte prost. In schimb nu se percepe nici un fel de taxa de intrare, asta pentru ca nu a fost niciodata acolo poligon auto ci o pista de carting. E un loc parasit, cu alte cuvinte. Datorita formei pistei de multe ori vin acolo toti nenorocitii de 17 ani si trag de masina de nu iti vine sa crezi, asa ca nu e foarte sigura pentru incepatori...
Al doilea se afla amplasat in cealalta parte a orasului in cartierul Barbosi si apartine Liceului Auto din Galati. Ei aici exista gard, porti, paznic la poarta, dar conditiile sunt deasemenea foarte proaste. Asfaltul are 30 de ani, se face slalom printre gropi ca printre jaloane.
Nu exista chitante facturi sau alte chestii ci doar un BULANGIU SINISTRU de paznic, ce are nesimtirea sa ceara pret fix si anume 10lei pe ora. Daca stai trei ore trebuie sa ii dai neaparat 30lei. Nici nu se pune problema ca sa negociezi sau sa pretinzi factura. Nu vrei sa platesti pretul lui, trebuie sa mergi la Liceul Auto si sa iti procuri de acolo chitanta. Stie toata lumea ca Sambata si Duminica nu e nimeni la scoala asa ca nu ai nici o sansa trebuie sa pleci acasa sau sa platesti.
Tot nenorocitul asta spune ca pretul ar fi dublu la Liceu... pe ce draq sa ti se ceara 20lei pe ora la niste conditii de rahat, eu habar nu am. Maine o sa trec pe la aceasta institutie si sa vad si eu ce preturi se practica, pentru ca nesimtirea asta crasa ma enerveaza de mor.
Cat am stat eu am vazut vreo zece masini, care au stat cate doua ore. Uite asa face drogatul asta (caci mai tot timpul e beat), vreo 400lei ca sa nu spun mai mult intr-o zi de Duminica. Am spus 400 fiindca nu am stat decat doua ore si jumatate, iar traficul este cam constant in timpul zilei...

Ei uite un loc de milioane, unde se castiga ca in EU.

Edited by floraur, 09 September 2007 - 22:13.


#2
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
poligon?

super.... in buc ma plimba pe o straduta ma invart in cerc pana ma prinde de treaba....asa ca......adica de la zero....si tu vrei poligon super tare....

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,287
  • Înscris: 22.07.2005

 chitziman, on Sep 18 2007, 22:04, said:

poligon?

super.... in buc ma plimba pe o straduta ma invart in cerc pana ma prinde de treaba....asa ca......adica de la zero....si tu vrei poligon super tare....

Da am mare tupeu...  :D

Am fost la liceul amintit si am cautat directorul, nu l-am gasit si  am vb cu un adjunct, sau asa ceva. Mi-a promis in mod solemn ca ma vor suna a doua zi pentru o intalnire cu BOSS-ul. Pe draq nicio gara, am o saptamana de atunci si nimic...

#4
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
aha inca o dovada ca traim intr-o tara de cacat...

#5
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,287
  • Înscris: 22.07.2005

 chitziman, on Sep 22 2007, 17:27, said:

aha inca o dovada ca traim intr-o tara de cacat...

Ai dreptate, insa nu as vrea sa traiesc in alta parte. Cui nu-i place sa emigreze, astazi lucrul acesta e floare la ureche...
:)

#6
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Da` tu ce vrei sa vorbesti de fapt cu directorul? Ca preturile puteai sa le aflii si de la altcineva

#7
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,694
  • Înscris: 24.09.2006
floraur... nu te complica aiurea, du-te pur și simplu pe platoul de la intrarea în combinat :D

Dacă vii vreodată pe la cartodrum lasă un pm, poate ne întâlnim, referitor la ce spui tu că se întâmplă pe acolo...au loc doar seara :whistling: și toți care îi știu că fac așa ceva au carnet.

Edited by Silver Wolf, 27 September 2007 - 13:28.


#8
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Eu am fost in Bucuresti in poligon la Ilioara, inainte sa-mi iau carnetul, ca sa exersez parcarile si mersul inapoi. Si aici era un nene la poarta care mi-a spus ca ma costa cat ma lasa inima :D. Cum eu nu am o inima chiar f. generoasa in cazuri de astea, i-am dat 30 de mii (vechi) si a spus saru-mana.
A doua oara, aceeasi poarta, alt nene, mi-a spus ca e 30 de mii ora. Si daca vreau sa stau doar 1/2 de ora ce fac? Imi dati 15 mii si gata... i-am dat 20 de mii :)
Urmatoarele dati dadeam 30 de mii si gata. Oricum nu ma contoriza nimeni cat stau si e f. clar ca aia era spaga lor.

#9
tiberiusss

tiberiusss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 03.09.2007

 bebelino, on Sep 28 2007, 14:50, said:

Eu am fost in Bucuresti in poligon la Ilioara, inainte sa-mi iau carnetul, ca sa exersez parcarile si mersul inapoi. Si aici era un nene la poarta care mi-a spus ca ma costa cat ma lasa inima :D. Cum eu nu am o inima chiar f. generoasa in cazuri de astea, i-am dat 30 de mii (vechi) si a spus saru-mana.
A doua oara, aceeasi poarta, alt nene, mi-a spus ca e 30 de mii ora. Si daca vreau sa stau doar 1/2 de ora ce fac? Imi dati 15 mii si gata... i-am dat 20 de mii :)
Urmatoarele dati dadeam 30 de mii si gata. Oricum nu ma contoriza nimeni cat stau si e f. clar ca aia era spaga lor.

eu acum fac scoala de soferi , si nu am facut in poligon , am facut direct in trafic , pe strazii :) am mers cam 50 de km in afara orasului... la prima ora...si prin oras cam 10 min
si parcarile le-am facut intr-o parcare a unui mazazin :)

Edited by tiberiusss, 28 September 2007 - 19:10.


#10
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007

 tiberiusss, on Sep 28 2007, 20:09, said:

eu acum fac scoala de soferi , si nu am facut in poligon , am facut direct in trafic , pe strazii :) am mers cam 50 de km in afara orasului... la prima ora...si prin oras cam 10 min
si parcarile le-am facut intr-o parcare a unui mazazin :)

Pai eu nu cu instructorul am fost in poligon ci cu sotul :) Instructorul m-a scos de la prima lectie in trafic iar parcarile la fel, le faceam pe la Billa sau printre blocuri.

#11
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,287
  • Înscris: 22.07.2005

 Silver Wolf, on Sep 27 2007, 14:28, said:

floraur... nu te complica aiurea, du-te pur și simplu pe platoul de la intrarea în combinat :D

Dacă vii vreodată pe la cartodrum lasă un pm, poate ne întâlnim, referitor la ce spui tu că se întâmplă pe acolo...au loc doar seara :whistling: și toți care îi știu că fac așa ceva au carnet.

Nu m-am gandit la platoul din fata combinatului... e o idee.

#12
fitness4mind

fitness4mind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 16.08.2007
Mai sunt: platforma de la McDonald, in fatza stadionului Dunarea, si poligonul din spatele cimitirului Eternitatea. A mai fost un poligon aproape de Universitatea Danubius, dar e lasat in paragina. La Poarta est a combinatului e loc suficient, mai ales spre poarta UCC, numai sa nu se trezeasca vreunul de la paza-WBC si sa aiba ceva de comentat. Cat despre paznicul de la Barbosi, eu i-as face belea daca ar fi chiar asa jigodie. Faci cumva acum scoala de soferi? Ma intereseaza si pe mine niste amanunte.

#13
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004

 bebelino, on Sep 28 2007, 14:50, said:

Eu am fost in Bucuresti in poligon la Ilioara, inainte sa-mi iau carnetul, ca sa exersez parcarile si mersul inapoi. Si aici era un nene la poarta care mi-a spus ca ma costa cat ma lasa inima :D. Cum eu nu am o inima chiar f. generoasa in cazuri de astea, i-am dat 30 de mii (vechi) si a spus saru-mana.
A doua oara, aceeasi poarta, alt nene, mi-a spus ca e 30 de mii ora. Si daca vreau sa stau doar 1/2 de ora ce fac? Imi dati 15 mii si gata... i-am dat 20 de mii :)
Urmatoarele dati dadeam 30 de mii si gata. Oricum nu ma contoriza nimeni cat stau si e f. clar ca aia era spaga lor.


ba mnisto...

#14
Kllaus

Kllaus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.12.2007
Eu am fost in poligonul de la Barbosi si paznicul mi-a spus sa ii dau 10 lei si pot sa stau cat vreau.mai stiu si prieteni de-ai mei care au fost si tot asa le-a cerut si lor ,si nu au fost probleme . Intradevar nu sunt coditii acolo...omu vine sa invete sa conduca si isi face masina varza de gropile de acolo !

#15
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 24.01.2007
Actiunea se petrecea in 2007 :))))

Am fost si eu la Barbosi (prin 2005) si mi-a zis mosulica (era beat manga) ca nu am voie.
Cica doar aia de la liceul auto aveau voie. I-am dat 5 lei si a plecat in treaba lui.

#16
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,287
  • Înscris: 22.07.2005

 Kllaus, on Mar 24 2009, 19:08, said:

Eu am fost in poligonul de la Barbosi si paznicul mi-a spus sa ii dau 10 lei si pot sa stau cat vreau.mai stiu si prieteni de-ai mei care au fost si tot asa le-a cerut si lor ,si nu au fost probleme . Intradevar nu sunt coditii acolo...omu vine sa invete sa conduca si isi face masina varza de gropile de acolo !

Asta ma deranjeaza cel mai mult, faptul ca dobitocul are un pret exact. Nu merge ca ii dai tu ceva, el vrea 10lei/ora... nesimtire crasa.

 Dau, on Mar 24 2009, 19:26, said:

Actiunea se petrecea in 2007 :))))

Si este inca de actualitate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate