Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Cum pot pune link pe un buton CSS

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
vlivius1

vlivius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.12.2006
Am facut in macromedia  un tabel, in tabel am facut cateva butoane din macromedia pe care le-am formatat cu CSS si nu reusesc sa pun link pe ele.
Cand am facut butoanele la action an pus none.

Asa am facut in CSS :

input.btn{
color: #FF9900;
background-color:
#000000 ;
font-family:'trebuchet ms',helvetica,sans-serif;
font-size:small;
font-weight:bold;
border:1px solid
#000000;
}


Iar in macromedia am selectat de la class " btn" cum am scris in CSS, dar eu vreau sa ii pun  link sa mearga la alta pagina din folderul meu.

#2
urban

urban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,622
  • Înscris: 25.07.2002

Quote

<form action="link">
<input type="submit" class="btn">
</form>


#3
vlivius1

vlivius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.12.2006
Salut, am incercat asa cum ai spus dar tot nu vrea.

Pana la urma am facut asa:
<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href='index.php'"/>

De mers merge dar merge numai in cod html ,cand il introdus sub script php imi spune ca nu am scris undeva bine ' sau ;

L-a rasucit pe toate partile si tot nu vrea, daca ii sterg ' de la index.php nu mai da nici o eroare dar nu merge , iar jos in coltul stang al paginii cand apas pe el imi scrie error on page .

Poate stiti voi cum sunt gilimele alea magice :D pe acolo

Edited by vlivius1, 09 September 2007 - 10:40.


#4
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

View Postvlivius1, on Sep 9 2007, 11:38, said:

Salut, am incercat asa cum ai spus dar tot nu vrea.

Pana la urma am facut asa:
<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href='index.php'"/>

De mers merge dar merge numai in cod html ,cand il introdus sub script php imi spune ca nu am scris undeva bine ' sau ;

L-a rasucit pe toate partile si tot nu vrea, daca ii sterg ' de la index.php nu mai da nici o eroare dar nu merge , iar jos in coltul stang al paginii cand apas pe el imi scrie error on page .

Poate stiti voi cum sunt gilimele alea magice :D pe acolo

echo '<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href=/'index.php/'"/>';

#5
vlivius1

vlivius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.12.2006

View Postneobluenet, on Sep 9 2007, 12:37, said:

echo '<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href=/'index.php/'"/>';


Tot nu vrea imi da acelasi mesaj  <_<

#6
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
backslash inainte de apostrof:

echo '<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href=\'index.php\'"/>';

#7
vlivius1

vlivius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.12.2006

View PostAlta_, on Sep 9 2007, 22:33, said:

backslash inainte de apostrof:

echo '<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href=\'index.php\'"/>';


Cu backslash merge(dar nu unde vreau eu).

Dar am dat peste alta belea eu trebui sa pun scriptul asta intr-un tabel care este afisat cu echo, am incercat sa-l pun in tabel dar nu merge, afiseaza butonul dar nu ia linkul.

Echo-ul cu tabel este cuprins in while ex:
<? ....
$cer="SELECT * FROM `facturare` WHERE id='$id' ";
$rez=mysql_query($cer);
while($rand = mysql_fetch_array($rez)) {

echo' tabel............
butonulmeu
'; }
?>
Daca il scot afara din bucla while merge.

Edited by vlivius1, 09 September 2007 - 22:59.


#8
urban

urban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,622
  • Înscris: 25.07.2002
Bai nene .. cand citesc asta cu "nu merge" incep sa-mi vina pitici pe creier. Ce nu merge? Ce afiseaza? Ce se intampla? Ce mesaj (de eroare) iti da?
De unde vrei sa stim noi ce problema e daca nu ne spui ce iti afiseaza. Tu cand te duci la doctor nu ii spui ce te doare si cum se manifesta inainte sa-ti dea diagnosticul si tratamentul? E deajuns o virgula sa gresesti cand scrii codul si nu o sa-ti mai mearga nimic. E in interesul vostru sa ne dati toate informatiile pentru a diagnostica problema sau preferati ca la fiecare problema pe care o postati sa pierdem 3 zile pana va scoatem cu forta informatiile pe care ar fi trebuit sa le scrieti din primul post?

Si revenind la problema ta. Daca il scoti afara din bucla ce nu merge (in acceptiunea ta)? Te-ai gandit ca poate nu iti afiseaza butonul/butoanele pentru ca selectul nu returneaza rezultate?

Inca ceva .. pune mana pe tutorialul ala de PHP la care se tot dadeau link-uri pe aici ca ai mari lacune .. asta cu escape-ul ghilimelelor e o chestie de baza.

Edited by urban, 09 September 2007 - 23:12.


#9
vlivius1

vlivius1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.12.2006

View Posturban, on Sep 10 2007, 00:09, said:

Bai nene .. cand citesc asta cu "nu merge" incep sa-mi vina pitici pe creier. Ce nu merge? Ce afiseaza? Ce se intampla? Ce mesaj (de eroare) iti da?
De unde vrei sa stim noi ce problema e daca nu ne spui ce iti afiseaza. Tu cand te duci la doctor nu ii spui ce te doare si cum se manifesta inainte sa-ti dea diagnosticul si tratamentul? E deajuns o virgula sa gresesti cand scrii codul si nu o sa-ti mai mearga nimic. E in interesul vostru sa ne dati toate informatiile pentru a diagnostica problema sau preferati ca la fiecare problema pe care o postati sa pierdem 3 zile pana va scoatem cu forta informatiile pe care ar fi trebuit sa le scrieti din primul post?

Si revenind la problema ta. Daca il scoti afara din bucla ce nu merge (in acceptiunea ta)? Te-ai gandit ca poate nu iti afiseaza butonul/butoanele pentru ca selectul nu returneaza rezultate?

Inca ceva .. pune mana pe tutorialul ala de PHP la care se tot dadeau link-uri pe aici ca ai mari lacune .. asta cu escape-ul ghilimelelor e o chestie de baza.


Scuze ca te-am enervat asa tare.


Eu nu am stiut ca nu merge scriptul acela  in bucla while din cauza asta v-am zapacit  cu intrebararile, imi cer scuze inca odata.
Butonul merge perfect in afara buclei.


Problema am rezolvat-o impartind tabel in mai multe scripturi php iar butoanele le-am pus in afara buclei while.

#10
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

View PostAlta_, on Sep 9 2007, 22:33, said:

backslash inainte de apostrof:

echo '<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href=\'index.php\'"/>';
Exact, scuze, greseala mea, daca aveam un editor php la indemana sigur as fi nimerit-o.

@vlivius1: Cred ca s-a enervat mai tare pentru ca nu ai fost explicit, nu ai scris ce se intampla in respectiva bucla while.

#11
urban

urban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,622
  • Înscris: 25.07.2002

View Postvlivius1, on Sep 9 2007, 11:38, said:

Salut, am incercat asa cum ai spus dar tot nu vrea.

View Postvlivius1, on Sep 9 2007, 20:05, said:

Tot nu vrea imi da acelasi mesaj  <_<

View Postvlivius1, on Sep 9 2007, 23:35, said:

... am incercat sa-l pun in tabel dar nu merge, afiseaza butonul dar nu ia linkul.

Ti se pare ca am exagerat? Se presupune ca pe langa programare ar trebui sa fim si rude cu Mama Omida ca sa stim ce mesaj de eroare iti da sau ce efect are modificarea facuta asupra aplicatiei tale.

Edited by urban, 10 September 2007 - 17:40.


#12
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

View PostAlta_, on Sep 9 2007, 22:33, said:

backslash inainte de apostrof:

echo '<input name="Home" type="button" class="btn" value="Home" onclick="window.location.href=\'index.php\'"/>';

Cam acelasi lucru vreau si eu, insa as mai vrea un al doilea onclick, cam ceva in genul din exemplul de mai jos...adica intai sa intrebe daca sunt sigur k vreau sa merg la acea pagina. Insa nu stiu cum sa il scriu sa functioneze. Multumesc:)

echo "<input type=\"button\" value=\"X\" style=\"width: 25px\" onclick=\"window.location.href='edit-profil.php?action=sterge_pagina&id_pag=".$id_pag_get."'\" onclick=\"return confirm('Sigur stergeti?')\">";



#13
PHPRokie

PHPRokie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.08.2008

View Poststocarul, on Aug 19 2008, 11:10, said:

Cam acelasi lucru vreau si eu, insa as mai vrea un al doilea onclick, cam ceva in genul din exemplul de mai jos...adica intai sa intrebe daca sunt sigur k vreau sa merg la acea pagina. Insa nu stiu cum sa il scriu sa functioneze. Multumesc:)

echo "<input type=\"button\" value=\"X\" style=\"width: 25px\"   confirm('Sigur stergeti?')\">";





echo "<input type=\"button\" value=\"X\" style=\"width: 25px\" onclick=\"if(!confirm('Sigur stergeti?')) return false;\">";


#14
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Posturban, on Sep 10 2007, 17:39, said:

Se presupune ca pe langa programare ar trebui sa fim si rude cu Mama Omida ca sa stim ce mesaj de eroare iti da sau ce efect are modificarea facuta asupra aplicatiei tale.

:lol: Tare

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate